Filmovi vol. 2

Ahahahaha, ovo je urnebesno. Ajde da pomešamo Chronicle, Halo i Transformerse, to deca sad vole, zar ne? I naravno, moramo da ubacimo Power od Kanye Westa, bez toga nikako.

1 Like

Ruku na srce, PR je oduvijek bio jedna velika katastrofa. Samo nama koji smo ga kao klinci gledali je bio legendaran. Neka hvala, neću kvarit djetinjstvo :smiley:

Ja u neku ruku hoću. Očekujem da će biti teško sranje, ali ne mogu da odolim. Do tad ću da gledam ovo:

Blagi uzas, kada sam bio klinac bili su mi preglupi. A sada… :smiley:
Jedino ajde produkcija je bolja pa ove helanke i trikoi malo bolje da izgledaju.

Arrival. Ono kao… :smiley: Držao mi je pažnju neko vrijeme, na kraju su ga ukakili za medalju. Ko je gledao film može li mi reći šta je tačno uloga Jeremija Rennera u filmu, jer čovjek dva sata bukvalno ne radi ništa, statiranje u kukuruzu je blaga riječ.

Odgledah i The girl with all the gifts, nešto drugačiji zombie film, nije loš iako propušta priliku da poentira na kraju.

Britanci prave najbolje zombie filmove ekipno, ali u pojedinačnoj konkurenciji Train to Busan je najbolji zombie film u posljednjoj deceniji, obavezno pogledajte korejski original jer najavljuju remake na engleskom koji će upropastiti više nego vjerovatno.

Toliko za ovo javljanje, studio? :slight_smile:

1 Like

Probaj ti ceo dan da stojis u kukuruzu. Kada je to tako lako :slight_smile:
Bog te video, da li jos stancuju te zombi filmove…
Mislio sam da ce dosaditi ljudima malo.
Nije vezano za film ali da znate samo koliko ima amera koji se loze na zombije. Ubedjeni da ce se to desiti stvarno.
Upoznao sam lika svojih 40+god. koji ima svoj zivotni projekat “Zombi Kombi”
Ali stvarno, ima jedan kombi koji sprema za apokalipsu. Unutra moze da se zivi, sve full.
Ej nije sala. Lik veruje u to.

1 Like

Ja se svakodnevno krecem izmedju krda zombija, no big deal. Train to busan odlican, mada predvidiv pomalo.

Mada sta danas nije predvidivo…? Zombi tematika i dalje popularna jer su ljudi ustvari zombiji.

Pogledaj samo…razmisljanje, kretanje, ishrana (svastojedi), bolesti, zaraze, napad na svakoga ko je drugaciji, odsustvo bilo kakvih moralnih normi…

Zato i volimo zombi tematiku jer smo to ustvari . . . mi .

Ja obožavam zombi tematiku ali kada se ozbiljno odradi. Ne kada se zombi vuče po ulici i kada se prave parodije od toga, nego kada sprinta i juri ko lud. Volim da vidim agoniju i patnju ljudi (u takvim filmovima, ne bukvalno), da me ubijede da se nešto užasno dešava.

Po meni, tri najbolja zombi filma su ubjedljivo 28 Days Later, 28 Weeks Later, World War Z. Ostalo su sve gluposti.

Kad smo vec kod agonije i patnje odgledao sam dobar deo Heksou Ridza. Moram reci da, iako Mel Gibson fantasticno rezira ovu dramu, nije bas na nivou Bravehearta. Naprosto je tematika nekako off. Decko koji odbija da dotakne oruzje jer se istripovao kada je zamalo ubio brata u detinjstvu i veruje u zapoved “ne ubij” jednostavno nema tu emocionalnu komponentu kao kada ti douchebag englezi ubiju sve koje volis. Buzdovan u Vilijamovim rukama deluje mi nekako ljudskije i uverljivije. Ovde neprijatelja i ne vidis osim sto kroz posredne komentare cujes da je lud i da nikad ne odustaje. No tek sam stigao do rata. A kako samo dobro Gibson rezira ove scene. Brzo ali hiper realisticno smenjuju se blood and gore kadrovi koji prate “pacing” na bojnom polju. Tek tada vidis koliko drugi u stvari nemaju pojma.

Zainteresovao sam se nakon tvog posta i sinoc pogledao The girl with all the gifts. Nije mi jasno kako mi je promakao taj film, uopste nisam cuo za njega.

Inace svidio mi se. Vidi se da su pokupili ideje od 28 weeks later i The Last of Us igre i spojili to u jednu cjelinu koja i nije losa. Neobican film, ali dobar.

Sto se tice tvog komentara da su propustili priliku da poentiraju na kraju, na sta konkretno mislis? Bas me zanima jer ne znam sta da mislim o kraju, nisam bas srecan sto se onako zavrsilo :smiley:

Da li je realno da sirekao kada se “ozbiljno” odradi. :smiley: :smiley:
Pa postoje li negde zombiji pa da znamo da li trce ili se vuku :slight_smile:
Inace slazem se sa tobom za te filmove koje si nabrojao. To su i meni najbolji zombi filmovi.
Odnosno jedini da mi se svidjaju.

Pa nije se ni meni svidio kraj u tom i jeste problem. Upitna mi je bila motivacija i rezonovanje glavne junakinje na kraju, kao i zaključak filma, da ne spojlujem sad.

Možda i jeste fora u tome da se napravi nešto nekonvencionalno, da razbije stereotip.

Trce li zombiji u TWD? Jesu li ubitacni kao oni iz 28 days later recimo? Vidis li razliku sad? :slight_smile:

A ozbiljan film u smislu da preferiram horor u odnosu na recimo parodiju sa zombijima. U tom smislu, ali i takodje i u smislu da ovi horor filmovi moraju zadovoljiti neke uslove da bi bili ozbiljni. Za pocetak, da glavni junak ne ubije 100 zombija sa bejzbol palicom i kosilicom za travu recimo.

Je l’ se pronalazimo ili da objasnjavam i dalje? :smiley:

Ukratko: (dakle ne ogranicavam se na filmove)
No: Dead Island, Dead Rising, TWD…
Yes: 28 days (weeks) later, WWZ, TLoU, The girl with all the gifts…

1 Like

Slazem se. Sto se toga tice. TWD je meni stvarno presmena.
U onakvoj situaciji se ne bih cimao oko tih zombija ama ni malo.
Kako su kljakavi sve sto je potrebno da istrebi zombije je nekoliko jedinica najobicnijim stitovima i macevima. Ali to nikome nije palo na pamet ocito :slight_smile:
Dok je 28 dana kasnije ozboljno grozna situacija.

E mislim da smo vec pricali jos davno na tu temu. Ali ajde da pitam pa malo pokrenem opet.
Koji bi film voleli da vidite snimljen. Neki “rimejk” ili nesto po nekoj knjizi stripu…
Samo da nisu oni debilni gejevi u helankama. Toga mi je preko glave :smiley: to izlazi barem dva tri godisnje…

Zagor-te-nej , duh sa sIkirom movie.

1 Like

Što se tiče adaptacija knjiga i stripova, nakon filmova poput Percy Jackson, The Seventh Son i Vampire’s Apprentice, ne želim da urade nijednu adaptaciju nekog književnog serijala, pogotovu ne onih sa više od 3-4 knjige. Bolje da naprave serije kao na Netflixu, jer Holivud često nije sposoban da pravi dobre adaptacije.

Ali, ako bi morali da prave adaptacije serijala i to specifično kao filmove, voleo bi da adaptiraju Abhorsen/The Old Kingdom serijal. A voleo bi da na filmovima radi ekipa koja je radila na Harry Potteru, sa, normalno, drugim glumcima.

Voleo bi da ovi naši debili naprave još neke adaptacije knjiga domaćih autora, mada od toga nema ništa. Konkretno bi bilo kul videti ekranizacije Aven i jazopas i Legenda o Vodgori.

A što se tiče serija i mini serija baziranih na knjigama, e o tome bi mogao da pišem danima.

Trce zombiji,cak i preskacu ogradu,razbijaju izlog ciglom,pogledaj TWD sezonu 1 epizodu 2…

Samo ta dva prva serijala sam detaljno i pogledao, ostale preletao i preksakao.
To sto su trcali mora da je bilo nesto nizbrdo :smiley: pa ih je vukla glava :smiley:
Svejedno su potpuno nesposobni.

@daemonkiller92
To sto kazes sa serijama bi bilo super. Jeste da bi budzeti bili slabiji ali bolje ista nego nista.
Meni je velika zelja da vidim ponovo DUNE Toliko mi se ta njiga svidjala + meni je i onaj prastari film dosta dobar. Bas je nekako psiho i mracan. Potpuno ludilo. Igricu sam isto obozavo. Voleo bih ponovo neku strategiju ili bilo sta na tu temu.

Izgleda da ce supes u justice league nositi crni kostim :slight_smile:

Ah, opet helanke. A sto nemaju npr “kargo pantalone” super su. Lagodne, moze nesto da stavi u dzep. Nema stanse da mu nekada ne treba da stavi nesto i ponese. Jeste sueprmen ali mozda mora negde da stavi telefon. Jedino malo kvari aerodinamiku pri letenju ali ajde. :smiley: