Filmovi vol. 2

To za prevod na pocetku filma je i meni bas smetalo. To je jao da neko meni kaze da mu prevedem sta neki kinez govori jer znam engleski i njemacki pa kao dobar sam sa jezicima.

Dodje ti vanzemaljac i kazes nekome da ti prevede sta prica. Nigdje veze.

Druga stvar, sta je Jeremy Renner radio tamo uopste? Ok, mozda je nesto iza scene povezivao ali mi to ne vidjesmo.

Generalno dobar je film, da me ne shvatite pogresno. Pokusali su i da iskopiraju Interstellar u nekim elementima (narocito igranje s vremenom), i nije to lose ispalo.

Film je slab. Case closed :smiley:

2 Likes

Odgledah Arrival,zanimljiva priča ali je film za moj ukus prosečan ili malo ispod.

Hah, i ja sam se pitao. Provalio je foru sa 1/12 sto nije cak ni spojler koliko je glupo i nebitno. Ali zaista nije za ocekivati da mozemo razmenjivati kompleksna naucna dostignuca, dok nemamo usaglasene osnovne pojmove i koncepte.

Arrival je vise ljubavna prica nego Sci-Fi. Razocarao me, ne volim to sto se sve vrti oko jedne osobe.

Hm ne bih se bas slozio, ljubavni aspekt je potenciran samo u jednom veoma kratkom momentu u toku filma. Osim ako ne smatras ljubavnim filmom majka-cerka.

Mislim da je interesantan pristup sto je invazija prikazana kroz “oci” jedne osobe, gledalac ce na taj nacin lakse da se identifikuje i da prozivi taj dogadjaj od najveceg znacaja za sudbinu ljudske civilizacije (koji nas svakako, pre ili kasnije, ceka…)

Nasa propast nece biti invazija iz svemira vec sopstvena glupost i ogranicenost svesti.

1 Like

Za sve koji nisu shvatili svrhu J.Renner-a u filmu,jel moguce da niste ukapirali da je on njen muz iz buducnosti-proslosti???

1 Like

Svi su to ukapirali, nemoguce je da ne ukapiraju jer se na kraju jasno i vidi na ekranu. Ali do tada uglavnom statira i ne doprinosi nicemu. Izgleda da mu to sto si rekao i jeste jedina svrha u filmu… Nisu ni morali da trose budzet za tako nesto, potpuno je bilo dovoljno da prikazu tvist kroz odnos majka cerka.

Ne pamtim kad sam bio poslednji put razocaran u vezi nekog filma kao sto sam sada zbog Passengers. Jel ovo moguce da su se ovoliki finansijski i svi ostali resursi protracili na obicnu ljubavnu pricu koja je vidjena milion puta do sada. Jel moguce da su ovakav potencijalno dobar SF film unistili,sve se svodi samo na vizuelne efekte i ljubavnu pricu,a tek uloga Andy Garcia-e ulazi u anale filmske umetnosti,76 stotinki sekunde briljantnosti glume,ovaj reziser,producenti i svi ostali koji su zasluzni za ovakav film su najveci moguci retardi!

Hm vidim d se jos neki slazu.

Arrival mi je ok sa strane dizajna, kamere i fotografije, a twist me je iznenadio, kao i način na koji je građen.

Pazi, to od jednog vojnika možeš i očekivati, posebno oficir njegovog ranga koji je verovatno navikao da dobija odgovre onog trenutka kada ih postavi svom osoblju. Kontam da njemu kada se nađe u prostoriji sa jednim od najboljih svetskih lingvista, pitanje “šta kažu?” ima smisla.

Nešto sam pre par nedelje čitao o filmu (mislim na Wired sajtu) i načinu kako su osmislili “abecedu” vanzemaljaca i da su tek nakon dužeg procesa tokom produkcije došli do kružnog pisma kao rešenja. Tu me je film više zainteresovao ali sam se razočarao što to kroz sam film nije bolje odrađeno u odnosu na ono što sam čitao u članku. Izlgeda da je u samom scenariju bilo napisano nešto poput “i onda vanzemaljac ispiše nešto na staklu” bez dubljeg objašnjenja osim da njihovo pismo priča o vremenu. Nekako bi bilo kul da film prikaže momenat kada lingvistkina otkrije da krug nije jedna reč nego niz reči čiji opet kraj označava emotivnu notu rečenice ili poruke. To nam je samo u jednom trenutku predočeno a po meni, jedan veoma bitan deo koji unapređuje komunikaciju sa vanzemaljcima.

Pored toga pogledao sam konačno The Raid: Redemption i jedva čekam da se bacim na nastavak. Od početka do kraja totalno ludilo, maestralna koreografija i konstantna bojazan da glavni lik ne zagine (jer svi non stop umiru).

Pre izvesnog vremena sam pogledao Journey to the West i poprilično uživao u filmu. Pritajeni tigar - skriveni zmaj poetika, samo sa manje budžeta. Taman kada vas film uveri da je u pitanju akciona komedija, desi se teži dramski događaj koji donese ozbiljan ton a potom, u par sekundi nastavi gde je stao. Vidim da je izlazi i nastavak, koji izgleda još bolje i jedva čekam da ga pogledam.

Počeo sam Warcraft i prekinuo na trećini, toliko je sve over the place da bi bilo bolje da je Blizzard lepo napravio 3D animirani film nego ovaj live action pokušaj.

Krenuo sam da gledam Train to Busan ali je prevod prestao da radi nakon 10 minuta filma a nisam uspeo da nađem dobru zamenu. Grrr.

1 Like

Preporuka za A monster Calls. Potresna prica sa nilgejmenovskom notom mesanja fikcije i stvarnosti, izdvaja se u coming of age zanru.

Poskidao sam i sve meni interesantne DVD screenere nominovanih za oskara, tako da me ceka serija overrated drama pravljenih po ukusu akademije. Jel ima neka preporuka?

Ovo stavi pod spoiler Marko, jer je masovan. Skontao sam u pola filma, damn you!

Edit: Hvala drugu @daemonkiller92 :smile:

Da,veoma tacan i precizan opis,jos uvek sam pod utiskom toliko bacenih miliona dolara na bezveznu obicnu romanticnu dramu,a film je SF…Mogla je neka verzija Dead Space filma da se uradi za ove pare i ovaj casting glumaca.

Ja sam sinoc odgledao Passengers i sve ok, ali Endi Garsija sto se pojavio na bukvalno jednu sekundu na kraju filma :smiley: pa da li je moguce da su ga angazovali da samo virne i to je to

Best job ever. Virnes i uzmes brdo para

https://www.shaanig.org/f30/train-busan-2016-korean-720p-bluray-1gb-shaanig-5011870/

1 Like

Pogledao Arrival. Sta reci, meni je samo nekako nedorecen i zeleo sam jos.
Po meni film je pravo osvezenje u moru glupavih nastavaka i rimejkova.
Najzad imamo ogromne i grozne vanzemaljce koji ipak nisu dosli da nam pojedu mozak ili sondiraju bulju :smiley:
Ako nisata svidja mi se samo zbog toga!
Pogledao sam Dr. Strange lepo mi je legao, jeste jos jedno ono superherojsko glupiranje ali nije lose.
U nekim momentima previse bum bum tras efekata ali na to smo navikli, to je da zamaskira suplju pricu.

Ne znam da li postoji ovakva tema,ali mogao bi svako da napise svoju top 20 listu filmova svih vremena…

Ljudi, odgledajte Fences. U sustini u filmu se malo toga desi, drama je u pitanju, ali Denzel jednostavno briljira. Mogao bih da kazem da je film polu standup, jer od dva sata koliko traje sat i 45 minuta denzel non stop nesto kenja, i to radi toliko dobro, da nema sanse da vam bude dosadno. FIlm ima jako dobru poruku, i zalazi u dublje socijalne teme, iako na prvi pogled ne deluje tako.

Plus ko voli denzela, Em je dobar glumac em nije gay, win win situacija :smiley: