Filmovi vol. 2

Odgledah Saw, prvi put u životu. Kontam, gledat ću ga iza ponoći, reda radi. Više sam se ismijao nego što sam ozbiljno gledao. WTF :smiley:

“Odoh po pomoć!” - najbolja najgluplja scena u kinematografiji, ikad!

Pogledao Moonlight, teška socijalna priča ali kroz malo drugačiju prizmu od očekivane za ovakve filmove. Kamera i fotografija savršeni.

Mnogi ovde vole da gledaju “mindfuck movies” (u tu kategoriju ubrajam i sebe). Evo slika mindfucking movies koje vredi odgledati… (neke sam gledao , neke ne)… Ako ne vidite full picture, u donjem desnom uglu ima strelica za enlarge… Voleo bi da cujem vase komentare…sta da gledam a sta ne…

Inception
Source Code
Moon

Tim redom što se tiče nekog “mindfuck-a”… Za ostale, par nisam gledao, ne spadaju uopšte u tu kategoriju. Ova tri navedena, čovjek se zapita koji đavo se dešava :smiley:

Interstellar isto. Ima nekih elemenata pred kraj filma da te baci u razmisljanje da ne mozes zaspat’ :smiley:

Ali i dalje je Primer najveci mindfuck od svih

Da, interstelar i Inception sam gledao, sta reci osim wtf…

Videcu da pogledam i Source Code, Moon i Primer…

Volim filmove koji izazovu

Pogledao sam Moanu sinoc. Majko moja koje tehnicko savrsenstvo. Ovo bogtemazo sije sve sto sam video da je neko napravio, bilo da je igra,animacija ili crtani film. Pixar, you turn.

S druge strane crtac mi se svideo. Opet ima dobrih catchy pesmica koje ce deca nadam se poceti da pevaju umesto frozen OST-a.

Ali kosa kako je uradjena, ccc…

Ne volim napadno i usiljeno igranje sa gledaocima, uz obavezan twist pred kraj filma. Najbolji filmovi u istoriji bili su uvek savrseno razumljivi, pa cak i predvidljivi. Danasnji filmovi izgube gledaoca vec na pocetku. [quote=“Akiris, post:1979, topic:8360”]
Opet ima dobrih catchy pesmica koje ce deca nadam se poceti da pevaju umesto frozen OST-a.
[/quote]

Haha, this. Ne moze da se zivi vise of frozena.

Meni se svideo isto tako, prelep je, ne samo zbog savrsene animacije vec zato sto je toliko vibrantan i prepun boja. Zao mi je samo sto nisam izdrzao do BR ripa nego sam gledao bedni screener. Bilo bi dobro pogledati u 3D :astonished:

Od filmova sa slike sam pogledao desetak i jedini koji mogu 100% da preporučim je Edge of Tomorrow, nekako mi je super legao. Interstellar je takođe dosta dobar.
Sucker Punch je ubedljivo najgori.

Sa slike sam gledao Donnie Darko i Edge Of Tomorrow.

Donnie Darko je bio ok, ali je po meni jedan od onih filmova koje gledaš jednom i više nikad ne misliš o njima. Gledao sam Director’s Cut, što je navodno bila greška, jer su promenili neke stvari radi lakšeg objašnjenja. Svejedno, film ko film je samo ok.

Edge Of Tomorrow je više akcioni film no mindfuck, ali sam mnogo uživao u njemu. Bilo bi bolje da su zadržali originalan kraj, koji je mnogo mračniji i zajebaniji, ali je i ovaj ok.

Izasao je BR rip, skini 1080p i samo malo baci pogled i premotaj da vidis kako izgleda Te Fiti. jaw dropping…

Skinuo sam malopre 3D verziju, ali je znatno mracnija i u nizoj rezoluciji, sto ovom filmu zaista ne cini pravdu.

Izasao je odlican snimak Hacksaw Ridge
Mene je film odusevio. Da ne pricam da je dobro uradjen ali to je najmanje bitno.
Meni je prica toliko dobra, jos kada znas da je istina sve.
Prosto da ne poverujes sta sve covek moze da uradi kada ima celicnu volju i veru.
Na mene je ostavio odlican utisak! :slight_smile:

Da, Pogledao sam Underworld. Onako rutinski, nisam mnogo ocekivao pa sam bio zadovoljan.
To je postalo klasicno smaranje kao i onaj nesrecni Resident.
Ali znate sta je tu fora oba filma su snimana od strane rezisera da imaju zene sta da im rade :smiley: :smiley:
To je ono kao kad kod nas imas lika mali privatnik, tajkun bla bla… Kome je zena kuci dokona pa joj on onda izmisli posao da budala ima sta da radi… 90% kozmeticki salon :smiley: :smiley: :smiley:

Uf, ja nisam mogao da izdrzim do kraja filma, shvatam te umetnicke momente i razlog mnogih nagrada, ali meni je bio dosadan na kub. A npr. Manchester by the Sea sa slicnom “tugljivom” tematikom mi odgovarao.

A sinoc (po prvi put) gledao John Wick, pripremajuci se za nastavak, jbg.prija ponekad takva nerealna - badass - headshot bez promasaja akcija :slight_smile:

I ja se spremam za Moonlight, devojka je veliki pobornik LGBT prava pa vise zbog nje i ocene preko 8 na imdb-u, inace mi je iskreno malo muka od tih oskar nominated holivudskih drama, ne znam zasto to sebi radim svake godine.

1 Like

Ne znam šta mi je Holivud uradio ali nijedan kandidat za Oskara mi se nije posebno svidio, većina njih mi je bila dosadna i nedorečena i pored par odličnih glumačkih minijatura. Nisam još pogledao Fences od glavnih favorita. Manchester by the Sea boring iako je Casey izbriljirao na momente, Moonlight je toliko puta prežvakana priča coming-of-age-99-problems samo što je glavni protagonista gay pa je to odjednom odličan film, Arrival blunt, Hacksaw Ridge (odlični efekti) preduvan (a i to je hebeni Mel Gibson, znači blood, gore and church obsession), Tralala Land je jednostavno smeće…

Hidden Figures mi je još bio đene-đene a njega sam mislio i da ne gledam. Lion je u prvim minutama toliko obećavao a onda kad je sa radnje bacio akcenat na untrašnju dramu, rastočio se kao sladoled na suncu.

Ne znam što svi guraju pojedinca ispred filma, druga su vremena, malo je danas glumaca koji mogu da iznesu film na sebi. Sve je bukvalno patnja glavnog lika a kontekst je tu samo da popuni prazninu i često je nerazrađen i pun rupa.

I jepte se više sa političkom korektnošću 2017-ta je, rise up to your fuckin’ problems, we all got’em.

3 Likes

LGBT sloj u Moonlight ne bi trebalo da bude nikakav poseban kriterijum, ili prevaga da li je film dobar ili loš. U ovom filmu to je samo delić komplikovanog života kroz koji glavni i sporedni likovi prolaze. Meni je super način na koji je priča prikazana, bez osuđivanja ili prebacivanja krivice.

1 Like

Te kandidate za oskara nisam ni odgledao, nisu mi zanimljivi bili po opisu i tematici. Sve vise i vise snimaju filmove koji su glupi.

1 Like

Pogledao sam Assassin’s Creed nije los film. Mozda je i bolji za nekoga ko nije igrao igre.
Samo je film nekako polovican, bez puno odgovora na mnoga pitanja pogotovo za nekoga ko nije igrao igru.
Izgleda mi kao dobar uvod u jos par komada. Samo se bojim da od toga nema nista.
Koliko znam nije bas najbolje prosao.