Filmovi vol. 3

Čitao sam knjigu skoro i bio sam jako zbunjen činjenicom da je neko napisao književno djelo - l’hommage grand kulturi osamdesetih godina prošlog vijeka, a na način i u stilu prilagođenim tinejdžerima rođenim u ovom vijeku. Tad sam već sumnjao u uspješnost ekranizacije, pa makar to bio i sam Spielberg…

1 Like

Pa, da, film je nekako cudna sorta. S jedne strane namenjen je deci, zbog nacina na koji su predstavljeni negativci, niko ne umire zaista u filmu itd, a sa druge strane, sadrzi gomilu referenci iz pop kulture 80’tih koje danasnji klinci tesko mogu da razumeju.

Odlican tekst. Lepo je bilo citati. Znaci jos jedna sarena laza u moru…

Kakav film suncetipoljubim. Jedan od najboljih “pljackaskih” filmova koje sam pogledao.

I konacno posle bezbroj flopova, Gerard Butler nabo dobar film i po meni skinuo sa trona njegovu ulogu u 300.

4 Likes

Trejler mi se nikako nije svideo, jos kad sam video da je 50Cent tu, reko nemam ga sto gledat.
Ali ajd kad ti kazes da ga pogledam.

Sta fali 50 centu?

Na stranu njegova muzika ne volim rep nikako. Ali vec sam ga gledao u jednom filmu sa De Nirom i odvalio je kako je dobro glumio.
Ne treba odbacivati muzicare kao glumce. Pogotovo zato sto je svaki njihov nastup deo glume i ne razlikuju se mnogo od glumaca.

A i serija Power sa njim je isto full. :slight_smile: Koju je on i rezirao.

Gledao sam ranije neki film koji mi se nije nesto svideo i od tada sam utripovao.

Realno antipatican je i ne zna da glumi, znam taj film sa Denirom , na sta spao covek. Bolje da se povukao dok je jos uvek bio velikan.

1 Like

Jebe se njemu za par milki pogledaj razjareni bik, a onda neko novo smece gde je uglavnom ista osoba. Problematicni mafijas komedija ili bivse vojno/spijunsko lice.

Bas to, mrzim kada vidim ove matorane sto glume ramba. Sve u svoje vreme.
Ko Lijam sto je postao Stiven Sigal pod stare dane :smile:

Lose ste shvatili.
Treba uloga kao Hopkins sto ima npr, nesto psiholosko, da pokaze svoju glumu opet u zrelim godinama.

Ja volim ipak da vidim De Nira i Pacina cak i pod stare dane, o Hopkinsu da ne pricam. I sa 10% truda i u nekim epizodnim ulogama, ostavljaju daleko upecatljiviji utisak od ovih new age manekena. Jedini koji je, cini mi se, pod stare dane zaboravio da glumi je Harison Ford. Njega mi je vec istinski zao kada ga vidim, onako svog usporenog.

3 Likes

Harrison Ford nije nikad ni znao da glumi. :slight_smile: Daj ne zezajte, meni su DeNirove komedije odlične, Analize this, Meet the parents, pa i Dirty grandpa. U svakom slučaju uvjerljiviji su mi matorci koji glume komedijaše nego badass tipove i razbijače.

Sinoc sam pogledao 12 Strong…Meni je film strava,jos je uradjeno po istinitoj prici. :slight_smile:

Pogledao sam film Wind River. Dobrim delom me bacao na misli za ono sto se desava u Banjaluci, sto su ubili onog momka, pisao sam o tome vec.

U svakom slucaju preporucujem Wind River. Prelepa grafima filma sa pricom u kojoj ne znate ata da ocekujete. Pogledajte obavezno.

Zato sto je Ford mator a hteo bi da glumi jos Indijana Dzonsa… pa izgleda tuzno…
Hopkins to nikada I nije glumio a sada ponajmanje.

Ne znam, imao je taj neki seretski osmeh i meni kao klincu nije se cinilo da ne ume da glumi. Ovo sada je jezivo, svaki put pomislim, sta ako se srusi na snimanju.

Pa polomio je ruku na snimanju SW pre koju god. Pa je bila frka.