Filmovi vol. 3

Natjerali ste i mene da ga odgledam, film je žešće sr*nje u svakom slučaju, ova dalja polemika ne znam kako se razvila i zašto.

1 Like

Kakvo crno (no pun intended) brzo. Premijera bila 29.01. Kad ne bi bio u mogucnosti da gledas u bioskopu a tri meseca slusas da je highest grossing film of all time i ostale papazjanije, pa makar bilo smece od filma, cekanje proper snimka je bilo bas bas dugo. :grin:

Odgledao sam i ja Black Panthera i film nije los samo su pretjerali sa tehnologijom Wakanda plemena, dva glavna glumca su mi odlicna, ima tu jos fantasticnih scena jer kakav bi to Marvelov film bio a da nema specijalnih efekata itd… Sve u svemu film nije los (bar meni) i moze se odgledati. :slight_smile:

Obicno treba oko 5-6M do pravog snimka. Kada se film ispuca ranije i ne uzima vise pare na blagajnama izadje i ranije. A kada je bas krs eto ga za 1m :smiley:

Ja sam pre jedno 2-3 nedelje upao bukvalno na neku poslednju ili pretposlednju projekciju i pukli 2700 din na 3 karte i grickalice, tako da je meni ovo brzo :smiley:

Meni je zao sto nisam uhvatio Pacific Rim 2
Sve znam, djubre film, ali sam prvi gledao u 3D i bio odusevljan efektima pa sam i ovaj hteo.
Samo je film puko pa svuda brzo izasao iz sala.
Kod nas posebno brzo izlaze SF filmovi.

Idem danas da gledam Infinity War. Jako me smaraju već Marvelovi filmovi ali hajde da barem znam o čemu se priča kada se ovaj film spomene.

Ja sam hteo 2d projekciju ali drugar hoće u 3d pa kud puklo da puklo.

Kod nas bilo obrnuto, ja hteo 3D ali gledali 2D zbog istripovanog ortaka.

Vredi odgledati. Tanos je jedan od upecatljivijih, verovatno i najosecajnijih, nije-sve-crno-belo negativaca. Malo previse akcije za moj ukus, ali kraj je totalno awesome.

Suludo je kad vec ima da ne ides na 3D
Gledaces kuci 2D

Ma znam, ali meni je taj 3d efekat interesantan 15 minuta, posle se toliko sve stopi da sam efekat prestaje, možda par scena me podseti a drugo, ceo film dobije dodatni, malo tamniji ton. Posle toliko gledanja u 3du više ne vidim razlog zašto je bolji od 2d redovne projekcije.

1 Like

Upravo to, em tamnija slika, em mi se 3d feel ubrzo izgubi.

Zavisi to dosta i od filma. Tacno se vidi da su za neke filmove ubacili 3D samo zato sto je trend pa ajde da imamo.
Dok se za neke vidi da su pravljeni bas za 3D. Taj Paciic Rim je bio odlican u 3D bas daje dobar utisak. Tacno se vidi.
Ili sinonim za dobar 3D Avatar to ko nije gledao u 3D kao da kaze da si je.o a nisi stavio :smiley:

Em nemam nista na glavi (naocare) koje ne podnosim

Gledajući Black Panther tripovao sam cijeli film da je glumac koji glumi glavnog negativca jedan od one blesave Wayans braće, tako da mi je svaka scena s njim bila komedija, nisam mogao ni na sekund ozbiljno da shvatim film. A nije ni pomagalo ni što se njegov lik u svakoj sceni ponašao kao idiot.

Meni je glavni glumac ok, svi su ga napljuvali. Bas mi je ok, onako mi izgleda kao zabrinuti vladar rastrzan itd…
Negativac kao iz nekog spota neki denser reper cirkus… I ni jedna dobra riba, sve zenske osisane uzas :slight_smile:

Pogledao Infinity War, zabavio sam se više nego što sam očekivao. Pošto nisam gledao neke od Marvel filmova imam rupe u tome gde je ko od likova i to sa kamenjem. Sam kraj mi je maaaalo lame jer nisam siguran kako će uraditi ‘undo’ efekat. Sve u svemu, bilo je ok.

Za undo efekat: Tome sluzi time stone. Ortak se setio da je Dr Strange izjavio kako od ne znam koliko miliona scenarija u kojima gube postoji jedan scenario u kome dobijaju. Nesto mi govori da cemo u sledecem nastavku otkriti koji je taj jedan

1 Like

Ja mislim da nece biti undo efekat za sada. Jer ako ste odgledali scenu nakon credits-a videcete da je na kraju pozvana Captain Marvel. Iskreno ne bih voleo da vracaju likove jer bi to onda bilo bas bezveze, mada pare su to tako da me ne bi cudilo nista. Ali pisalo je: Thanos will return.

E sada ne mogu da docekam da gledam kada ste sve to ispisali…

Mislim, strip je to, gde se “uverljivost” postize magicnim artefaktima.