Filmovi vol. 3

Sinister, Hide and Seek, It follow.

Veceras sam gledao A quiet place, nije los, ali nije horor. Mana mi je sto u sustini nema puno zvukova, gotovo da nema uopste, pa takva atmosfera je malo specificna i dosasna. Kao da filmu nesto fali :slight_smile: U svakom slucaju, nije los za pogledati.

Get Out, dobitnik Oskara za originalni scenario.
Preporuka za film :+1:

Od solidnih horora po meni koje sam gledao: Amityville hororr (2006), Husk (ima malo originalniji prilaz sto se price tice, nije u toj meri classic american horror), Nightmare on Elm Street 2010 moze da prodje posto vidim da lik nije naveo gore, a svideo mu se Friday the 13th reboot pa sta znam… Hounting in Connecticut je isto ok. Mene ovi noviji horrori ne rade toliko, sve na istu foru i predvidivo.

Kad smo vec kod horora, odgledah sinoc Endless koji su korezirali Benson i Moorehead. Niste culi za njih? Ni ja, a izgleda da vec imaju kultni status medju indie produkcijom. Njih dvojica se pojavljuju i u glavnim ulogama, kao braca koja se vracaju nakon 10 godina u UFO death kult od koga su pobegli glavom bez obzira. Zasto to zaboga? Motivi su muljavi i nejasni, pogled u daljini koji se gubi kod mladjeg brata i nejasan angst prema dosadnom i obicnom zivotu koji je za njega odabrao stariji brat.

Njihov prethodni film Spring, solidan je lavkraftijanski light horor. Endless takodje sadrzi sadrzi reference na Lavkrafta, ali dok se u prethodnom filmu Ktulu mitos otelotvorio sa svim svojim pipcima, ovde vidimo samo naznake u vidu paranormalnih pojava i referencama na Lovkrafta. Film opet ima potencijal da postane kultni mindfuck klasik, cemu dosta pomaze i odlican melanholican sountrack. Film pokusava da provuce i nekakvo dublje znacenje, metaforu o loopovima u kojima se vrtimo ceo zivot i ne mozemo da izadjemo iz njih, sto pomalo i radi na svima koji su ranjene duse i relativo nezadovoljni zivotom koji su sebi napravili.

1 Like

Sinoc sam pogledao A Quiet Place, I mogu reci da mi se bas svidio film.
Ideja je odlicna, gluma takodje. Ostaje zal sto film nije snimio neki od A+ rezisera, posto bi sa njim dosao I dosta veci budzet.

Po ovome me podsjetio na film sa Justin Timberlake-om In time. Sjajna ideja, koju nazalost nisu razvili do kraja.
U svakom slucaju preporuka za gledanje.

1 Like

Pogledah danas Total Recall iz 2012. godine.

Pocetak filma je odlican, prvih 30-45 minuta je odlicno, akcija je odlicno uradjena, dok su chase scene jedan veliki omaz Uncharted igrama. Svijet je dobro realizovan sa dobrom atmosferom, iako je lift kroz srediste Zemlje smijesan koliko I zvuci na prvu.
Nazalost, nakon odlicnog uvoda, film pocinje da pokazuje pukotine u scenariju I, posebno u jednoj sceni, u dijalogu.
Pred kraj filma se moze reci da akcije ima previse tako da su mi svi receptori prestali da registruju sta se desava na ekranu I sve cesce sam provjeravao sta ima novo na telefonu.

Ipak, film je veoma gledljiv, I ko nije pogledao do sada nece zazaliti. Ja sam gledao extended verziju, mozda bi bilo bolje da sam pogledao obicnu verziju.

Čisto da javim da je izašao Avengers.Infinity.War.2018.1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO.
Slika je sasvim ok, štaviše, odlična je.

4 Likes

Odgledao sam pre neki dan low budget sci fi film Exctinction. Nije bas klasican alien invasion film, a zanimljivo je i to da je sniman u Beogradu (Airport City i blokovi na NBGD, kod Vuka…). Pošto obiluje CGI efektima, neke lokacije su jedva prepoznatljive. Srbija je inače navodno u poslednje vreme atraktivna destinacija za producente jer ih stimuliše sa 25% povraćajem troškova. Produkcija je zapala u probleme, Univerzal je odustao, preuzeo je Netflix i sada je na prvoj strani Netflixovih toplih preporuka.

Majkl Penja koji nije bas poznat po glavnim ulogama u velikim filmovima, vec vise kao relativno simpatican side character, ne obara bas sa nogu svojim nedostatkom ekspresija. Uspeli su nekako da regrutuju i Majk Koltera koji glumi Luk Kejdža, verovatno na osnovu neke veze sa Netflixom, a ima i nekih domacih glumaca.

Zbog neocekivanog obrta na pola filma, scenario je vrlo intrigantan, ali na zalost zbog niske produkcije nece bas ostati zapamcen kao Sci Fi klasik. Da je glavni glumac bio Di Kaprio ili Kijanu Rivs, ko zna…

2 Likes

Odgledah Guardians of the Galaxy 2, razocarenje.
Komedija losa, kreativnosti nema.
Likovi su super dizajnirani, slika ok, ali ostalo ne i ne…
Fore glupe itd.
5.9/10

1 Like

Star wars forever!

Deadpool.2.2018.Super.Duper.Cut.UNRATED.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-ION10

4 Likes

Odgledao sam sad Infinity War… Samo ću reći daaamn.

I sad imam kontekst za jebene memove. I dalje su debilni.

Al kad razmislim, zaista je neverovatno kako najbitniji delovi filmova nisu spoilovani. Stvarno im svaka čast kako su napravili film.

Meni je Infinity War tik uz Nolanovu trilogiju. Podigli su lestvicu bas visoko, samo malo manje da je bilo Guardiana i njihovog debilnog humora.

2 Likes

Deadpool je by far najbolji Marvel lik a filmovi su još bolji. Čista uživancija.

4 Likes

Kad smo već kod Deadpoola:
Deadpool 2 2018 Super Duper Cut 1080p BRRip X264 AC3-EVO

Meni je nesto potpuni smor. Nekako mi je usiljeno sve.

“Zasto si tako mracan, da nisi iz DC univerzuma?” :smile:

Koliko sam citao kritika da je los humor i derivativan do bola, ispade na kraju maltene bolji i od Gardiansa i Thora.

1 Like

Na tu recenicu sam se odusevio. Prvi dio filma je poprilicno spor I ne toliko smijesan, kasnije se poprilicno popravi.

Meni prvi deo nije nimalo bio smesan. Samo mi je delovalo da se lik previse trudi i forsira neku komediju, a fore za srednjoskolce otprilike. Bas mi se nije nesto svideo. Odgledacu ovo cisto reda radi.

1 Like