Filmovi vol. 3

Pogledao sam Bright. Meni se svideo, prica potpuno ne standardna. Neki cudan pristup svim tim magicnim bicima koje smo gledali u mnogim filmovima.
Ali samo mlate stapom i kanapom. Ovako ih gledamo u modernom okruzenju, sto da ne.
Nije film koji ce uci u anale. Ali svakako fino osvezenje u moru reciklaza, nastavaka i muskaraca u pretesnim helankama.

Večeras na RTS-u, 21:05

Bilo bi cool da se pojave kao i prosle godine u ovo vreme screeneri za najbolje filmove/kandidate za oskara.

Na sta mislis?

Pojave se, cini mi se 2 god unazad vec, screener verzije blokbastera tik pred novu godinu.

Jel moguce da nema jos uvek nigde titl za film Bright, ili ja ne znam jos neki sajt za skidanje prevoda?

Ni ja ga sinoc nisam nasao, ali dovoljan ti je na engleskom, samo da pohvatas papazjaniju fantasy likova koje su ugurali u film.

ima ih koliko hoces vec, mada realno nisam cuo ni za jedan.

1 Like

Gledao sam u bioskopu “The Florida Project”, malo mi je bio dosadan, dok je “Loveless” Andrey Zvyagintsev (Russia) sasvim solidan, dobar.
Evo predviđanja koji filmovi će biti nominovani.

1 Like

Tnx, moracu malo da precesljam listu, vecinu sam propustio.

Brawl at the Cell block 99 je odlican, bas iznenadjenje za pretposlednji dan u godini. Ima malo Kventina Tarantina u dijalozima. Verovatno jedan od boljih filmova 2017, mada u dosta slaboj konkurenciji i godini koju su vise obelezili skandali. Reziserov prethodni film je isto tako bio jako tezak i uznemirujuci Bone Tomahawk. Interesantno je i to da je istovremeno i reziser, i scenarista svojih filmova (cak je i muzicar). Jos jedan prilicno neverovatan podatak, ceo film je snimljen za samo 25 dana.

Bright je vrlo zabavan i gledljiv. Alternativni univerzum je zanimljv sam po sebi. Mada sam zaspao na kraju i ne znam kako se zavrsio. Vil Smit uspe nekako da iznese svaki film. Ovo je u sustini beznacajan film sa aspekta filmske umetnosti, ali veliki za Netfliks i buducnost striminga.

Disaster Artist, ko voli THE ROOM, ovo ce takodje da mu se svidi. Preporuka za sve ljubitelje Tomi Vizoa i James Franka :smiley: :joy: .

2 Likes

Je li izasao na narodnim izvorima?

Ima , nije bas HD HD, ali je dobar ipak za ovakav film bez nekih efekata i td. Gledao ga na TV-u i vristao. :smiley:

Opet malo slobodnog vremena i uspeo sam se malo zabaviti uz film pa i konzolu(o tome u drugoj temi). :slight_smile:
Pogledao sam The Foreigner.I odusevio sam se.
Odlican akcioni film sa legendarnim Dzeki Čenom u sasvim drugoj ulozi koja mu je po meni odlicno “legla”.Dobro ne bas savim drugoj,ali mnogo “mracnijoj” nego sto smo navikli kada su u pitanju njegove “uloge”(citaj-vratolomije). :slight_smile: A i film u kome je i Pirs Brosnan odlican mora da valja. :slight_smile:
Ako niste nasli sta da pogledate u ovim praznicnim danima,a tv repertoar filmova vam nije po meri ovaj film vam preporucujem. :slight_smile:
Nije spojler ali…nemojte ocekivati tradicionalne snimke sa snimanja posle i tokom odjavne spice…Sto se desilo sad u njegovim filmovima po mozda prvi put…
Po meni 8/10

1 Like

Juce i danas imam malo viska vremena pa sam se zakucao da konacno pogledam filmove novijeg datuma.

Tako da sam pogledao:

The Nut Job 2: Nutty by Nature - solidan crtac i ako nije neka bog zna kakva produkcija

Atomic Blonde - nekako mi je bio dosadan i nije nista posebno

Valerian and the City of a Thousand Planets - odlican film, veoma zanimljiv jer obozavan ove Sci-Fi filmice. I ako nije neka bog zna koja bum prica super je

Death Note - I ako nikad nisam gledao mange i te japanske zanrove. Tako da za Death Note sam cuo ali nikad nista nisam citao i gledao ovo mi je bilo zanimljivo. Koliko god ga pljuvali meni je ok.

Blade Runner 2049 - Veoma dugacak i na momente dosadan film pa sam ga zato gledao iz 2 dela. Moze da prodje ali nista posebno.

Ostalo mida odgledam Bright i ove nove “Majmune” (Apes) koji god bili po redu i kako god se zvali ali mislim da ce mi biti veoma dosadan film.

Majmune slobodno preskoci. Gledao ga u bioskopu, pola ljudi izaslo pre kraja, a meni malo falilo :slight_smile:

Ako nisi gledao/čitao ili ti nije stalo do animea/mange, onda je ok. Malo zbrzano i neke stvari nisu baš dobro isplanirane, ali ok.

Ali kad se uporedi sa originalom… Yeah…

odgledaj Death Note anime, to je pravo.
Ovu glupost nisam ni pogledao, cim je toliko pljuju nevalja.

Pogledaj, ko za nas koji ne znamo original ovo je odlicno. (ovo mislim na Death Note)

Pogledao sam Blade Runner 2049
Meni je film odlican. Najvise mi se svidela muzika. Vidim svi se zale da je spor da je predug.
Ali bas to mi se svidelo.
Publika je sada naviknuta da bezumne filmove u kojima je pauza izmedju akcije 5-10sec i sve preko toga ne moze da drzi paznju zlatnih ribica.
Zadnjih 10-15god je trend bum bum tras pa ko napravi glasnije, brze, jace…
U ovom filmu je odlicno docarano beznadje, uzas, praznina tog novog sveta.
Film prikazuje horor stanje sveta.
Toliko ocajno izlgeda da kada bih znao da nas to ceka odmah bih skocio sa mosta. :smiley: na beton!

Ja sam rekao bio sam skeptik. Pogotovo zbog Goslinga, jer lik nema emocije kao da je autistican.
Ali film je dobar, jos na boom u bioskopu puna projekcija, niko nije ustao u wc da ode. Drzi paznju, dobar plot tvist.
Ako je original recimo ocena 9, ovaj je 8.5.

1 Like