Filmovi vol. 3

Pogledah sinoc Aquamen. Sta znam, simpatican film. Animacije su jako dobro odradjene i borbe izgledaju lepo. Pomalo mi sturo odradjen prikaz njegovog detinjstva i nismo saznali nista vaznije iz tog doba zivota. Komedija je prisutna ali prosecna. Celokupan utisak 8/10.

Meni je utisak pokvarila slaba Momoina “gluma”. Osim fantasticnih CGI efekata, i trunke avanturistickih elemenata kada resavaju zagonetke za Trident, film je lose reziran. Crvenokosa Atlantidjanka malo vadi prosek. :slight_smile:

Reko i Johhny Depp i opalio joj samar. Majmun. :joy:

1 Like

Spider-Man: Into The Spider Verse je nevjerovatno dobar. Ogromna preporuka.

4 Likes

Jel ima negdje narodna verzija? :smiley:

Ima, tu sam I skidao. Tpb ili rarbg je tu, pa pretrazi

1 Like

Da, da. Prejako je odradjen, a animacije su me odusevile. Gledao sam ga vec dva puta. :grinning_face_with_smiling_eyes: Kao da gledam svoje tinejdzerske dane, samo sto me nije ujeo pauk. :grinning_face_with_smiling_eyes: Crtanje u sobi, crtanje grafita i dobra muzika uz to. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Poslednji Srbin u Hrvatskoj

Zombi apokalipsa u kojoj igraju (u sporednoj ulozi) Sergej Trifunović, kao general koji hoće da baci “humanu” bombu na Hrvatsku (“humanu” zato jer ubija samo ljude, sve ostalo ostaje netaknuto), Hristina Popović, kao filmska superheroina Hrvojka Horvat i Severina u sporednoj ulazi humanitarne radnice.

Inače glavni lik je bogataš-plejboj Motika za koga se kasnije ispostavi da je Srbin čiji je otac pronašao izvor najčistije i najbolje vode na svetu (koja je kasnije brendirana kao najčistija hrvatska voda). Kao posledica pronalaska izvora, Motika se obogatio.

Tada na scenu stupaju mračne sile i međunarodna zavera tajne organizacije koja se zove United Waters, koja preko svoje agentice ubacuje zombi virus, za koga se ispostavi da su samo Srbi na njega imuni :no_mouth:
Cilj ubacivanja zombi virusa je da naprave haos u Hrvatskoj, da bi se na kraju na miru dočepali vrednog resursa, izvora najbolje i najčistije vode na svetu.

Serum koji leči zombi virus se dobija kada se pomešaju srpska krv i domaća rakija, a naziva se Serbum.
“Problem” je što svi koji popiju serum nakon nekog vremena postaju nova vrsta nepobedive rase-zombija tzv. “Novosrbi”.

Film je u pojedinim trenucima ekstremno zabavan, pogotovo ako se gleda na velikom ekranu, u bioskopu.
Verovatno neće svima leći baš najbolje pojedine aluzije, ali striktno gledajući kao žanrovski zombi-apokalipsa film, ovo je pun pogodak.
Uz njega preporučujem i Zone of the Dead, ko nije gledao.

2 Likes

Ne volEm baš hrvatsku kinematografiju, pogotovu humor za koji mislim da je infantilan ali ovo moram da pogledam. :smiley:

2 Likes

Gledao sam ga u bioskopu. Vrlo specifican humor koji se definitivno nece svima svideti.
Mene nekako taj “glup” humor opusta, pa sam uzivao u filmu uz komentare “Kakva je ovo glupost :grin:”…
Preporucujem, ako zelite da vam mozak malo odmori od svakodnevnih obaveza :slight_smile:

1 Like

Koliko glup humor? Recimo poceo sam da gledam Books of knjige ali mi je ono debilno, mozda da sam mladji dao bih mu sansu duzu od 20ak minuta koliko sam pogledao?! Jel ta vrsta humora ili je humor tipa Peter Sellers, Mr.Bean, Alo-Alo, Mućke volim i Remija da pogledam kad-kad na YT…
P.S. pitam da ne bacam pare za karte jer moram odmah dve da uzmem imam tri pakle cigareta za taj novac :slight_smile:

Pogledaj Zone of the Dead, sličan film, ako ti on legne leće i ovaj novi, a opis za PSH sam gore napisao.

2 Likes

Konacno pogledah spiderman into the spiderverse. Dosta zanimljiv crtani film. Animacije su na visem nivou i sto se njih tice 10/10. Sam karakter likova nije los a i prisutna he fina doza komedije, koja je i uobicajena za marvel filmove. Mali kiks su mi bili spiderman svinjce i mala japanka. Nekako mi se nisu uklopili u celu pricu. Neka moja ocena 9/10. Inace cista preporuka.

Pogledao Triple Frontier sa Netflixa, glumci su sjajni, prica nije losa ali ima par dosadnih dijelova filma ali sve u svemu nije los.

1 Like

Ne znam kako ostali, ali meni je citav Avengers serijal sa pripadajucim uvodnim filmovima odlican. Ne sjecam se kada sam ovako iscekivao neki film, mozda treci iz Nolanove Batman trilogije ili Phantom menace kada je izazio.

Ne gotivim se da da gledam art filmove I satro razumijem motive, tako da mi je citav Marvelov opus legao kao budali samar.

3 Likes

Hm, ne bas. Guardiansi i Tor su mi ok, ali generalno, DC mi mnogi vise lezi sa svojim mracnim senzibilitetom. Ne mogu da se setim da sam ikada bio nesto posebno uzbudjen oko takvih filmova. Pogotovu kad krenu geek talk o nekakvom ingenioznom povezivanju u celinu i sta ce biti sa Tanosom kada sklopi sve delove onog necega i postane najmocniji baja u univerzumu. Sta ce biti, doci se Talicni Tom i Asteriks u sledecem nastavku i odvalice ga od zivota i tako u krug. Ali da, zabava je zagarantovana. @iKaran ako vec nisi probao savetujem njihove filmove za idealan PSVR ugodjaj.

Bacio sam pogled I na yt nasao par aplikacija, I tu odustanem od daljeg gledanja posto za svaku ima po par videa I preporuka.
Vidjeh I da moze BluRay u 3D, to bi se isto moglo probati.

I još jedna stvar, kroz takve filmove se provlače dijabolične teorije tipa da je jedino rešenje za čovečanstvo, kome preti katastrofa zbog prenaseljenosti, to da polovina naše populacije bude uništeno.
Plasiraju se svakakve ideje kroz holivudske blokbastere.