Filmovi vol. 3

Mislim da je to ipak samo entertainment. Ali ako se i provlace, to je u obliku zla protiv koga se bori i koje moze da se pobedi. Opsta ideja koja se provlaci je da “dobro” uvek pobedi, da je zivot vredan i da borba nije uzaludna. Holivud u sustini crpi ideje iz istih izvora odakle je i ranije literatura i epska poezija, iste arehetipe eksploatise, ali u politickom smislu predstavlja izvestan otpor prema fasizmu i ultra-desnici, cak odlazi predaleko u promovisanju manjina koje moraju da budu zastupljene, mozda ne iz nekih plemenitih pobuda nego jer su prosto blagostanje i ekonomski rast, multikulturalnost i etnicki diverzitet bolji za biznis. A te ideje o prenaseljenosti i kontroli populacije su uglavnom odbacene, ratovi se vode sa konkretnijim i direktnijim materijalnim ciljevima.

Evo nešto što nije Holivud:
Ptice selice
Tu ima svega.
Radnja se dešava od kraja šezdesetih do početka osamdesetih na severu Kolumbije u plemenskim zajednicama u koje prodire moderno doba, a sa njim i početak trgovine marihuanom.
To je neki miks Lica sa ožiljkom, Kuma, Maratonaca, a sve upakovano u izuzetno živopisnu ikonografiju plemenskih zajednica sa ivice prašume.
Preporuka.

Ali gledajući tako Tanos je u suštini pozitivac u neku ruku jer mu je stalo da donese ravnotežu u galaksiju. Na kraju krajeva i Imperator iz Star Wars-a takodje je doneo red u galaksiji, ukinuo ropstvo, ratnici su bili klonirani…verovatno ima jos cinjenica ali meni su za oko zapale ove dve.
P.S. i ja jedva cekam Endgame, voleo bih da premijera bude pre prvog maja jer ko ce cekati toliko :slight_smile:

Gledao na Festu pre jedno mesec dana, nije los, malo podseca na Kusturicu n amomente sa nekim surealnim scenama.

1 Like

Ja takodje vise preferiram DC jer je mracniji, ima mnogo dobre likove i negativce. Ali sa filmovima su katastrofa ziva. Marvel mi je tu za dva koplja ispred njih. Oni su se toliko pogubili da ne znaju vise gde biju i cemu teze. Sve u sta su se “kleli” je ispao fail na kraju. Batman V Superman, Suicide Squad, cak i Justice League po meni. Ne racunam Batman trilogiju. Imaju gomilu glumaca za Batman-a, glumac u seriji koji glumi Flash-a, pa u filmu totalno drugi glumac itd. Da su malo pametni pa da su zadrzali iste glumce pa da ih stapaju u neki univerzum… Imaju Deathstroke-a, Red Hood-a, Azrael-a, gomilu profi likova ali oni su se pogubili jureci Marvel. Da je neki film iole nalik Arkham igrama, bilo bi full.

Realno posle Nolanove trilogije sve mi je meh dok Marvel razvaljuje u vecini slucajeva a Batman V Superman mi je jedan od najgore odgledanih hero filmova.

1 Like

Jedan koji obećava

Ne svidja se ovo meni. Ubi ga preteska misao. Ko jos hoce da gleda origin story Joker-a po necijoj levoj interpretaciji iz osamdesetih. Inicijalno joker nema origin story, sve su samo nagovestaji. Pogledacu ga kuci at best.

In other news, bio sam u subotu da gledam cap.marvela. I to prvi put u 4dx bioskopu. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen dozivljajem. Kontam da je tako svakome prvi put pa posle to vise nije to.

Film kao i svaki drugi marvelov, nit gori nit bolji od svih ostalih. Uvek mi padne ms office na pamet, gde imas “New” i “Open from template”. Po meni ovu drugu opciju marvel fura od treceg iron man-a. Sto neccesary ne znaci da je lose.

Ali bokte, pink nije ravan cinestaru po duzini trajanja reklamnog bloka pre filma (ne racunam trailere)

2 Likes

Iskreno kao neko ko vise gotivi dc od marvela, i ako su ima filmovi uglavnom niskog kvaliteta, smatram da ce ovaj joker biti pun pogodak. Po trejleru vidim da je glumac legao samo tako i da cemo sve probleme jokera saznati u ovom filmu.

1 Like

Evo ga napokon stigao trailer ; )

Je, kad pre 6 deo?!

Ja znam za neka tri. :open_mouth:

1 Like

Ne znam kako neko moze da gleda ovo s*anje…

Opet smatram da Ceca ima koju kvalitetnu pesmu… Ali da, sve je stvar ukusa i izbora :slight_smile:

Aaaàaaaa hype je nenormalan. Pa nmg da cekam do bozica sunce mu poljubim, cu lipsem dotle. :joy:

Malo su poremetili ritam štancanja kada su izbacili Solo u maju prošle godine, pa su preskočili decembar, sada traje pauza od godinu i po.
Inače od Buđenja sile sve pogodak do pogotka, Dizni je gotovo idealno pogodio original vajb Ratova zvezda.

1 Like

Ovo je serija :smiley:

1 Like

Odgledao Avengers Endgame , dobar film, mada se meni vise svidio infinity war, imao je vise epic scena. Endgame je nekako pun onih cliche scena, dijaloga itd, ocekivao sam vise, ali nije lose.

Mislio sam da ce proci jos mnogo godina dok izadje superhero film koji ce po meni svrgnuti Nolanovog Dark Knighta sa prvog mesta, i onda sam juce pogledao Endgame. Sta god da krenem dalje da pisem spoilovacu u neku ruku, ko voli MCU obavezno nek ide da pogleda, traje tri sata film ali vredi.

4 Likes