Filmovi vol. 3

Nije loš ovaj Power Rangers. Na osnovu reakcija sam očekivao loš film, ali je ovo ispao ok film. Nije preterano dobar, ali nije ni preterano loš. Ima probleme koje bi nastavak sredio.

Ali brate mili, mnogo su usrali izbor muzike. Smejao sam se kad su u trejler ubacili Power, ali su ubacili i I Got The Power na kraju, i to neki bedan rap remiks.

Jedno je da ubaciš kvazi komičan izbor muzike, a drugo je da ubaciš rap u Power Rangers, koji obično ima rock muziku. Kako mi čudno kad u toku borbe umesto rocka ili metala krene rap dok se biju roboti… Dafuq?

Jennifer Lawrence ga sutnula ubrzo nakon tog filma :joy:

Heh, verovatno je skontala da bi se provela isto ko i “mother” iz filma.

Inace kome se svideo Thor i onaj kameniti Korg (reziser - Taika Waititi) moze da pogleda isto njegov film What we do in the shadows… Preporucujem da se gleda sa drustvom posto je humor veoma cudan… Inace film je dokumentarac o vampirima :sweat_smile:
Generalno film moze da vam se jako ili nimalo svidi hehe

2 Likes

Najtoplija preporuka!

1 Like

Nije los, gledao sam pre sto 100 godina.

Pogledao juce COCO,prelep crtac pa ko voli topla preporuka…disney pixar,nema greske…

1 Like

Super mi je glumac. Samo sto su njega vec potrosili za Bejna :smiley: recikliraju likove.
Posto holivud jedino pravi super heroje zadnjih 15god vise ne postoji ni jedan holivudski glumac koji nije vec bio neki super heroj. :smiley: :smiley: :smiley:

Dikaprio
Denzel Washington
Eto prva 2 koja mi pala na pamet :slight_smile:

2 Likes

Sergej Trifunovic :slight_smile:
Nemoj tog taksistu zaboraviti :slight_smile:

1 Like

Nemoj da ste bukvalisti… :smiley:

Odgledao juce Cloverfield Paradox, kako drugacije nego u PSVR-u.

Film je deo Cloverfield tetralogije koja je zapocela sa horor filmom Cloverfield, nastavila sa odlicnim Cloverfield Lane-om 10, dok je Paradox treci u nizu. Ovog meseca je imao premijeru preko Netflixa, koji sve agresivnije prodire u srz filmske industrije, samo produciranje visokobudzetnih filmova.

Covecanstvo je dozivelo globalnu energetsku krizu u bliskoj buducnosti. Da bi sprecili svetski rat oko resursa mali tim naucnika odlazi na obliznju svemirsku stanicu, kako bi sproveli eksperiment sa akceleratorom u pokusaju da stvore neogranicen izvor energije. Paranoici i doomsday proroci upozoravaju da igranje sa nacelima kvantne mehanike moze da izazove nesagledive posledice po vremenskoprostorni kontinuum, otvori paralelne dimenzije i prizove… demone. To u samoj biti i ne zvuci lose. Za first person shooter. U filmu se demoni pojavljuju vise kao nagovestaj, pa tako samo cujemo njihove krike u daljini, uz samo jednu mega-fantasticnu scenu. Ne znam da li je ovo suspens trik ili su samo stedeli na CGI resursima.

Glavni deo filma desava se na samoj svemirskoj stanici, gde nema ni d or demona iz nekog cudnog razloga ali zato ima citav niz neobjasnjivih i nadrealnih dogadjaja. Cloverfield Paradox je moderna i mracna alisa u zemlji cuda, gde je jedino pravilo da ne postoje vise pravila fizike i zdravog razuma kakva su nekada vazila pre eksperimenta. To reziseru prakticno otvara neiscrpne mogucnosti za manipulaciju dogadjajima, ali je ujedno i najslabija tacka filma. Naprosto, dogadjaji su toliko neverovatni da su pomalo neuverljivi i vise prilice nekom B horor filmu is osamdesetih. Blood and gore nije izrazen, osim u jednoj sceni nalik Alienu. Cloverfield je vise psiholoski horor, koji gradi tenziju medju clanovima posade osudjene na propast, u izolovanom, ocigledno neprijateljskom i krajnje nepredvidivom okruzenju.

Dobio je relativno lose kritike, za razliku od prethodnika, pa nam ostaje da se nadamo da ce poslednja karika u tetralogiji biti uspesnija. Planira se negde za kraj godine, i ima demonski naziv Overlord.

2 Likes

Meni je od svega najčudnije što je Overlord smješten u period drugog svjetskog rata, te će biti zanimljivo kako će ga vezati za prethodna tri dijela koji su makar vremenski povezani.

Film je dobio loše kritike ali nije toliko loš, da su ubacili neke manjine i neku borbu za građanske slobode pokupio bi brdo oskara u poređenju šta je sve nominovano.

1 Like

Nije toliko los, spada u guilty pleasure kategoriju i ima interesantnu premisu. Oskar je odavno otisao u aut, pre bih gledao neki Cloverfield movie nego 10 nominovanih za oskara, evo kanim se vec nekoliko meseci, znam da me ceka 2 i po sata ljudske patnje, u svakom mogucem smislu.

1 Like

Cloverfiled Lane je meni u top 10 ever. treci planiram ovih dana da pogledam.

1 Like

Ne secam se da sam nekad gledao film koji je u isto vreme, i ozbiljan, i neozbiljan. Ima toliko konfuznih scena da gledaoci uopste ne znaju i ne vide sta se desava u odredjenim scenama, ima i nekoliko nemogucih fizickih nelogicnosti, na pr.,kad onom vade ziroskop iz stomaka, a velicina i precnik ziroskopa su mnogo veci od gradje tog lika i njegovog stomaka, pa onda onda Mina Jensen, imala je deblju sipku probodenu kroz citavo telo u predelu ramenu, i jos 3-4 cevi probodene kroz citavu nogu, a ona par dana posle tih povreda krece se normalno, cak se i bori u nekim scenama normalno kao da nije imala nikakve povrede… This text will be blurred Konacna ocena za film 69/100, samo zato sto sam najveci ljubitelj SF-a.

The Death of Stalin.

Strašno je da se film reklamira kao komedija a još strašnije što su pojedini dijelovi filma izrazito smiješni.

Zašto je onda i smiješno i strašno? Odrastavši jednim dobrim dijelom života u komunističkoj Jugoslaviji, stekao sam utisak da je 99,9% odigranih scena u filmu zasnovano na istinitim događajima, te sa vrlo malo ili nimalo režiserovog utjecaja na to kako su ti događaji prikazani u filmu.

Sjajna glumačka postava i odličan scenario crtaju ovaj neprekidni oscilogram između strave i zabave. Topla preporuka.

2 Likes

Three bilboards outside Ebbing Missouri - opisuju ga kao mracnu komediju, svakako remek delo od filma. Ima malo tarantina u dijalozima, fantastican scenario i dijalog, bez slabe uloge.

The Darkest Hour - Geri Oldman je apsolutno zasluzio oskara za ovaj neverovatan pefrormans. Vredi odgledati cak i ako ne volite biografske filmove jer je Cercil bio tako kul u vreme kada su svi zeleli da sklope pakt sa Hitlerom.

The Ritual - pomalo nalig Vestici iz blera, ali bez drmajuce kamere i za pristojnom produkcijom. Vredi odgledati, posebno ako ste zainteresovani za planinarenje u Skandinaviji.

The Hangman - osim Al Pacina, nije posebno vredan gledanja, klasicna detektivska jurnjava za serijskim ubicom.