Filmovi vol. 3

Sinoc sam pogledao Black Panther, I stvarno moram reci da sam impresioniran.
Film kao film moze se reci da je kvalitetan sa pomalo dosadnim drugim cinom, ali sve ostalo je stvarno tesko za povjerovati.

Prije svega, potencijalnu zaradu od milijardu dolara su stavili na kocku tako sto su svi protogonisti crni. Potom, radnja je smjestena u Afriku, I stvarno velica njihovu kulturu I obicaje. Toliko velica da mi je nevjerovatno da konzervativna Amerika prihvata ovakav film, te hrli u bioskope da ga gleda.
Uz sve ovo, toliko su jake reference na militantni pokret Black panther koji je u Americi jedno vrijeme bio njihova verzija IRA.
Ako nista, film cu zapamtiti kao jedno veliko FU politickoj korektnosti i nasminkanoj toleranciji koja se mnogo propagira u poslednje vrijeme.

Edit: jedina zamjerka je glavni antagonista u igri, lik je zalutali gangsta iz nekog spota.

2 Likes

Kad smo vec kod crnaca, vredi odgledati Roman J Israel. Odlicna moderna “zlocin i kazna” drama. Denzel Vosington je naravno maestralan u ulozi savanta. Ima malo nerazumljivog pravnog zargona koji je tesko pratiti jer domaci titlovi ne postoje, ali budite uvereni da ovo nije dosadan film o advokatima, jer u u drugom delu sledi neocekivani obrt.

Jesu li ga konacno preveli ili si gledao sa engleskim prevodom?

Sa engleskim, nema prevoda.

1 Like

Taj film je kao Luke Cage serija. Sve sami crnci. Ma da se meni serija bas svidela. Cekam nastavak.
Ceo film je klasicna propaganda. Ako su da dobro napravili bas me briga manje vise.

Pojavio se i The.Disaster.Artist.2017.1080p.BluRay.x264-SPARKS

1 Like

I did naaaaaaat hit her.
O hi Mark.

1 Like

Oooooooooo Yess! :smiley:

1 Like

Three bilboards… Voleo bih da svako ko misli da je ovo remek-delo, objasni zbog cega, jedino sto je kvalitet su glumci, nema slabe uloge, ali film vredja inteligenciju jer gledas ga 2 sata bez ikakvog epiloga na kraju, da je ovo serija sa epizodama, onda bi imao razumevanja.

Jumanji Welcome to the Jungle 2017 1080p WEB-DL H264 AC3-EVO

Jel neko gledao oskara, nije bilo nekih gafova i iznenadjenja? Kao sto sam i predvideo, Shape of Water najbolji film, reziser i OST… Mek Dormand i Sem Rokvel za glumu, opet zasluzeno. Matori Geri neprokosnoven kao Cercil. Koko prakticno bez konkurencije, bas slabasna godina za animirani film…

Dodela protekekla u preseravanju politicke korektnosti, izmisljenih seksualnih afera itd…

1 Like

Odgledao Molly’s Game. Film radjen po istinitoj prici, odlican, sve preporuke za gledanje.

1 Like

Takodje preporucujem… Jako kvalitetan film…

1 Like

Dobar jeste ali bas da je kvalitetan, po mom misljenju nije. Jessica Chastain recituje tekst a Idris Elba couldnt care more.

Ali prica setup i sve je odlicno.

Btw Player X je Tobey Maguire :smiley:

U Bioskopima ili skinuo?
Nidje ga ne vidim.

Sinoc sa drugarima skocio do bioskopa onako na bum i kao aj da pogledamo Game Night. Veoma sam se lepo ismejao plus bilo nas je sve ukupno 20ak u sali te je bila skroz opustena atmosvera. Zaboli smo mesta koja smo hteli :smile:

Sto se tice filma da ga nisam gledao u bioskopu sigurno ga kuci ne bih gledao. Znaci trailer mi se nije dopao u opste, ali posle odgledanog filma sam promenio misljenje i drago mi je sto sam ga pogleda.

Film nije neka novina i ne donosi neke bim nove stvari ali eto do jaja je da se ode tako sa drustvom i pogleda.

Preporuka od mene za film.

Filmovi eu guglaj.

1 Like

Onda ce se uskoro pojaviti da se skine, hvala!

Meni je ona odlicno odglumila… Preharizmaticna je, barem meni :slight_smile: