Forza Horizon 3 je sada u Gold statusu + Halo Warthog je dostupan u igri + Recommended PC Specs

Bilo koja igra koja ima Xbox Play Anywhere label.

Skoro maksimalne ocene od najvecih sajtova. Imacemo mozda i najbolje ocenjenu XO igru na metacriticu.

1 Like

Nemaju šta da se opamete, MS gura ono što njima najviše ogovara, a to je da sve developere prisile da koriste UWP. Nadam se da u tome, nikada neće uspeti.
To je nešto protiv čega cela šira zajednica ne samo razvojni timovi treba da se pobune, jer ako u tome uspe MS će nam nametnuti jedan zatvoren Apple like sistem i onda smo ga ugasili jednom za svagda. Ukoliko to uspeju, opušteno mogu i da ugase Xbox brend. To što su pustili da par igara bude razbijeno, za MS nema nikakvog značaja, već predstavlja navlakušu da se ljudi masovno prešaltaju na Win10.

2 Likes

A zasto ste svi toliko protiv win10? Najbolji windows koji je do sada postojao

Nije ti to apple pa da prolaze takva marketinska sranja :smiley:

Stabilnih 30 fps, padne kratko i na 27fps.

Meni se licno dopada. 8.1 je bio odlican windows, a win10 je izmedju 8.1 i 7. Plus novi DX…nema razloga zasto da ne upgradeujemo na 10.
Masa dzaba dobijala pa kukala…onda kad grunu neku cenu…svi ce hteti

Ma meni je 10-ka bombon.

1 Like

Mogu da nametnu tako nesto samo ako im se sistem zastite pokaze kao nesto mnogo cvrsce od trenutnog nam Denuvo-a.U suprotnom tesko da ce bilo ko prelaziti na UWP.Pogotovo sto EA i Ubi imaju svoje sisteme za prodaju pa im MS store nista ne znaci, a ostatak ekupe je navikao na Steam, a i sto ne bi kad broji milione ljudi koji ga koristi.

Ja sam presao na Win 10 mahom zbog DX12 ali za sada me je jedino sluzio u novom Tomb Raider-u.A sam sistem ko sistem imao svojih mana i svojih pluseva.Ali ocigledno ima vise pluseva jer jos se nisam vratio na Win 7 (8 i 8.xx sam zaobisao u sirokom luku).

Nije ovde priča niokakvoj zaštiti jačoj od denuva. MS forsiranjem svoje zatvorene UWP platforme, umesto do sad korišćenog win32 api-ja, pokušava da potpuno zatvori PC kao platformu. U prevodu nećeš moći da instaliraš ništa što ne prođe kroz win store isto kao sa app store-om. Time bi MS praktično postao monopolista u distribuciji softvera a samim tim i igara.
Ovim bi i bili direktno najviše ugroženi izdavačio kao Ubisoft i EA i distributeri poput Steam-a i GOG-a.
O ovome se u poslednjih par meseci sve više priča među developerima, izdavačima i dstibuterima.
Da ne palamudim previše, evo jedan dobar tekst šta na ovu temu kaže Tim Sweeney suosnivač Epic Games-a

https://www.theguardian.com/technology/2016/mar/04/microsoft-monopolise-pc-games-development-epic-games-gears-of-war

Nece se to nikada desiti, jer bi MS time pucao sei u nogu. Gabe je pricao o tome, da bi to prakticno znacilo napustanje Windowsa kao gaming platforme i prelazak na neki Linux distro, kao i Open GL umesto Dirext X-a. MS bi pukao kao zvecka…

Oni mogu Win 10 i UWP da furaju dok imaju sta od igara da ponude, a koliko cesto i sta izbacuju nemaju cime da forsiraju druge izdavace.Evo sad ce izaci Forza i Gears-i i sta posle toga imas zvucno sledece da izlazi?

A druga stvar sve vise igara izlazi i za MAC i Linux tako da cim budu poceli malo vise da sevrdaju ljudi ce bataliti i Win i MS i preci na Linux.

Nadama se da neće, ali oni i dalje pokušavaju da nametnu taj koncept, ucenjujući developere i ograničavajuči sve nove alate upotrebom UWP-a. Previse je Windows jak da bi ga developeri tek tako napustili i presli na neku alternativno resenje, koje da iole valja već bi se do sad nametnulo kao takvo.

Svaki dan sve vise informacija da igre dolaze i na Linux. Sve je to pocelo kad su krenuli ovi novi API-jevi.Sa Mantle-om pa Vulkanom tako da polako ali sigurno se stvara neka alternativa.

MS moze da forsira samo na novim sistemima Win 10 i noviji, a u ovom trenutku ima jedno 50-60% racunara na svetu jos uvek Win 7 tako da su ovi daleko od svega toga.

A ako ikad rese da urade to eto mene na Linuxu brzinom svetlosti, ima da rasprodam hardver (grafa ram cpu) i za te pare uzmem konzolu i zavrsim zauvek sa tom pricom.

Istina je da su još daleko od toga, ali ono šta rade govori da sve rade da do toga i dođe. Za sada polako, ne previše agresivno, ali sigurno. Na kompletnoj PC zajednici je da to ne dozvoli.
Kao što rekoh, mali je broj razvojnih timova, a još manji broj korisnika koji bi se Windowsa tako lako kao ti odrekli.

I nije preterana razlika:

Jutros dobio kod od ms-a za halo warthog… :smiley:

1 Like

Probao sam malo juce demo (konacno), stvarno izgleda nenormalno dobro i skoro fotorealisticno na Xboxu. Prakticno najveca prednost posedovanja zveri od PC-a je 60fps, ako nekome znaci. Ne svidjaju mi se samo offroad monster truck fazoni, ali na osnovu promo videa i odlicne prihvacenosti Storm Islanda, te same lokacije u koju je igra smestena (Australija) mislim da ce na zalost na tome biti fokus ovaj put. A ja samo hocu da vozim ferari pored mora sa vetrom u kosi… le sigh.

1 Like

To i mene brine, Igrao sam Test Drive Unlimited davno, Midnight club LA i sada The Crew.

I u the Crew i TDU2 offroad me uopste nije privlacio, u Crew Dirt spec je ok ali nista preterano Raid spec vozila su bas smor ( to su bas ona heavy offroad vozila sa bugijem ). Jednostavno fizika i osecaj voznje offroad vozila je jako tesko da urade kada imaju vec ova drumska vozila.

Dirt Rally je fantastican zato sto se fokusira samo na offroad rally, ali recimo Gran Turismo i Toca race driver serijal su imali momente offroad-a koji zaista nisu bili nesto narocito zanimljivi ( barem meni ).

Sve se bojim da ce FH3 imati veoma velik deo sadrzaja kao offroad sekcije dok realno nijedna hibridna voznja koja je pokusala da bude sve nikad nije imala dobar osecaj.

Probace se demo za sigurno, ali me veoma zanima vise koliko ce se posvetiti regularnim automobilima.