Forza Motorsport 7

Video sam ovo, meni je malo preterano patericno porediti igru koja je izasla pre dve godine sa igrom koja izlazi krajem ove godine…

Da budemo fer F7 ce ako se ne varam radi u nativnih 4K 60 fps a DC u 1080p 30fps sto forzu cini otprilike 4-5x zahtevnijom u pogledu hardvera.

Preskocio si najbolju voznju u prethodnoj deceniji, a mozda i ikada :slight_smile:

1 Like
2 Likes

Forza 6 izgleda bolje od GT…
Samo me interesuje ko je vozio u Forzi, jer nema pojma :laughing:

A neeee, igrao sam je na 360-ci i igracu je kad zavrsim trojčicu ali morao sam nju prvo da odigram. Iskreno meni se bas svidja predeo Nice, Monaka…po meni treba da to bude reper za svaki naredni deo, ima draz i Autralija i Kolorado. Mogli bi Grcku ili Jadran u sledecem ali ce verovatno Aziju ostaviti za cetvorku. Ima jos danas popust za oba DLC-a za FH3 za 20$ nzm sta da radim. Lepo izgleda ova sedmica nema sta meni se ovo đa za sve pare.

@jahalang0112 :smiley:

Isto vozi i Driveclub :smiley: :smiley:

1 Like

Da oživim malo temu :slight_smile: U poslednje vreme sam u dilemi da li uzeti Blizzard Mountain+HotWheels za FH3, ili čuvati novac za Forza 7? Brine me to kako će mi se svideti 7-ica, budući da nisam igrao uopšte prethodne delove, samo Horizon koji mi se baš dopao.
Ne znam kako će mi izgledati prelaz sa Open World igre na stazu, u kojoj treba samo da obrnem par krugova i to je to, dok je kod FH to baš lepo obrađeno, malo slobodne vožnje, malo trke, malo oni sporedni zadaci.

Šta vi mislite? Da li vredi uzeti Forza 7, pa posle na nekom popustu pokupiti Expansion pack za FH3? Super bi bilo ako ima neko ko je igrao i FH3 i recimo 6-icu, da kaže mišljenje

Forza Motorsport ( FM ) i Forza Horizon ( FH ) serijali se dosta razlikuju i moglo bi se reci da pripadaju potpuno drugacijoj publici.

Dovoljno je reci, ako te ne smara da ucis i da vozis po trkackim pistama FM ce definitivno leci, uglavnom imaju dovoljno dugacku karijeru da te drze dosta dugo.

Ako ti nedostaje open world onda nijedna u Motorsport serijalima ti se nece svideti, prezentacija je drugacija, fizika po malo izmenjena ali dovoljno da je promenjen ton igre.

Ako imas PC i win 10, bice demo FM7, a ako ne mozes da se strpis do tada, skini FM6 Apex. Dace ti dovoljno osecaja kakve su Motorport igre, FM7 naravno ce imati sve stvari kao i prethodnici : livery editor, veca karijera, online modovi itd…

Meni se licno ne svidja Horizon serijal upravo u tom menjanju tona gde se fokusira na “glasnu muziku, brza kola i energetska pića i festivale”. Da su mozda isli nekom putanjom kao TDU…

1 Like

skini 6-icu iovako je free, pa vidi dali ti lezi…

Nisam video nikakva energetska pica u FH :smiley:

Uzmi F7 pre nego ekspanzije jer FH3 ima dosta materijala sama za sebe, a ovo je ipak jedna cela nova igra, koja pritom radi u 60fps i dosta je bolji osecaj same voznje, koliko god voleo FH ipak je to 30fps, na xboxu makar. Ako igras na PC-u onda je svejedno. Probaj svakako Forzu 6 Apex ali ti treba Windows 10 za to.

Takodje mozda moze da se podeli kupovina kupovina F7 sa nekim odavde (mozda je i ja budem uzimao). U toj varijanti bi te kostala nekih 30-tak evra na datumu izlaska.

Ništa onda sačekaću lepo demo F7, pa ću isprobati, ako mi se svidi uzeću je, a ako ne onda uzimam Blizzard Mountain+ Hot Wheels za FH3.
Probao bih ja Apex, imam Windows 10, ali ne verujem da laptop uopšte može da izgura tu igru.

Zar nema demo za Xbox? Koliko se secam imas 4 staza u demo-u!

Upravu si, postoji demo :slight_smile: Stavio da se skida, pa ću probati.

1 Like

Izgleda neverovatno dobro.
Mogu samo da zamislim kako je u 4k…

1 Like

Izasao je i demo za FM7, 22 i kusur gb na pc-u. Jako me zanima kako ce pokrenuti na mom pc-u posto dosta su podeljeni ljudi sto se tice i optimizacije i kako se ponasaju vozila.

1 Like

Dokle smo mi stigli bog te maz’o, kad je samo demo tezak 23 Gb. I verovatno su tu samo 2-3 trke.

Koliko ce onda igra biti velika? 150 Gb?

Bila je neka stavka da ce biti velika oko 100gb ako se skidaju sve 4k teksture itd…

Ne znam da li je ta vest jos uvek istinita.

1 Like

Pisalo negde da je 50gb day one patch.

Halo 5 zauzima sad skoro 100gb tako da nije puno ako ostane na tome