Fuchsia OS

Novi Google operativni sistem - Fuchsia OS
Moze da se pokrene na svakom uredjaju, od laptopova i telefona da pometnih kucnih uredjaja. Nije poznato zasto se kreira novi OS, ali moguce je da ce zameniti Android i Chrome OS? Windowsu svakako nije kraj…ali videcemo

izvor:

Još jedan u moru pogrešnih koraka google-a

Objediniti sve na iatu platfornu…why not?

Svakako imaju dovoljno para da mogu malo da se igraju. A ako iz igranja nesto dobro ispadne njima ce biti super. Aj bilo bi lepo da vidimo nesto novo. Nije lako danas progurati neko OS ali sto da ne. Ako neko u ovom trenutku ima resurse da to odradi i progura to su oni.

Zar nije chrome os dobio integraciju sa androidom ili sam ja nešto pogrešno pročitao?

Mogu se instalirati android aplikacije u njega. Ali to vazi za verziju Chrome OSa 37 pa nadalje

Po meni je to skoro pa gotova stvar kao i ms sa windowsima i xbox-om

Pokusavaju da naprave isto sto i Microsoft sa Windows telefonima. Sve da objedine sa jednim operativnim sistemom…sve je to super…ali postoji i napolju konkurencija koja to nece dozvoliti.
Chrome OS se meni stvarno svidja, laptop i ne koristim ni za sta vise nego za internet browsing…lepo je imati optimizovan uredjaj samo za to (nije kao da mi treba jak pc za to…al ajde dosta su jeftini, a i volim da isprobavam nove stvari)
Verovatno ce se zakucati isto kao i Microsoft sa windowsom za telefone…doduse sa manjim gubitcima jer ne maju troskove fizickih telefona (ukoliko se ne odluce na forsiranje po nexus telefonima)
Sa sruge strane…ipak oni kontrolisu globalno trziste mobilnih telefona sa Androidom…ko zna sta ce iz svega ovoga ispasti…ja se nadam da ce uspeti nesto

1 Like

Ma samo neka rade. Sto vise konkurencije to bolje za nas korisnike. Da se ne uspavaju ostali.

2 Likes