FUN vol. 4

Danasnja odbrana je simulacija odbrane u odnosu na ono sto je bilo u vrijeme MJ-a. Najbitija promjena koja je uvedena je zabrana handchecking-a. Ako si ikada igrao kosarku, znas koliko je ovo bitno, I koliko je moguce drzati I blokirati protivnika.

Nadalje, sam tempo danasnje igre se moze mjeriti samo sa NBA kosarkom sedamdesetih godina, kada je Big O igrao. Sada imamo puno vise napada na 48 minuta nego sto ih je bilo u vrijeme MJ-a kada se igrala sporija I metodicnija kosarka. I u ovim uslovima, MJ je lagano biljezio 30 poena po mecu.
Kad smo se vec dotakli odbrane, MJ je jedan od najboljih obrambenih igraca u istoriji na parametru, dok je LBJ prosle sezone imao najgori defensive share u ligi, odmah pored Thomasa od 160cm.
Ovo sa najvise povreda iskreno cujem prvi put sada, super ako je istina, ali ja pricam o povredama zbog jake odbrane, a ne zbog run’n’gun stila koji se sada igra.

Za kraj, rekao sam vec da je LBJ sjajan igrac I volim da ga gledam, daleko da me on nervira. Nerviraju me njegovi evandjelisti koji pokusavaju da kreiraju narativ kao da je on u istoj ravni sa Jordanom, I cak I bolji. Od toga mi se dizu dlake na… ruci.

6 Likes

Treba samo pogledati kako je Detroit tukao MJa, i nema potrebe za bilo kakvom daljom elaboracijom.

3 Likes

Igraju Evropljani odbranu, pa dodju Ameri sa petim timom i ubace prosecno 120 poena :joy:

3 Likes

Znaci po tvojoj prici nece nikada niko moci da se meri sa MJ, ma kakav god igrac da se pojavi i kako god da igra?! Jer eto, danas se ne igra kosarka kao nekada…
Da se razumemo, ni ja nisam ljubitelj danasnjeg NBA. U sportu sam od malih nogu i nema sta nisam igrao i trenirao (izmedju ostalog i rukomet 9 godina) i uvek mi je bio prioritet odbrana. Odbrana je meni nesto sto me najvise ispunjava u sportu. Volim da vidim dobru odbranu i stoji da je u NBAu ona mlaka, ali nije i da je nema. Mozda bi odbrana bila jos jaca, da pravila nisu menjana. Najgore mi je kada gledam Hjuston i vidim kako Brada izvlaci bacanja, smejurija.
Uvek sam bio za naboj i cavke izmedju igraca, jer je to davalo dodatnu draz. Ali bas zbog toga, ne mozes da nekome umanjujes uspeh.
Znam, svima nama je draza starije doba NBA, kao i fudbala (doba Figa, Roberta Carlosa, Batistute, itd), ali to ne znaci da sada niti jedan igrac ne bi mogao parirati i igrati na nivou na kome i sada igra, da igra u to starije doba.

Smatram da je nepotrebno uopste uporedjivati igrace iz starije ere, sa ovim iz novije, jer je to gotovo drugi sport. MJ je bio faca u svoje vreme, danas je to LBJ.

Edit: Sto se tice odbrane LBJ od prosle godine, vec nakon jedne godine zaboravljamo kako je odbranu igrao prethodnih godina?!
Kada hoce, moze odigrati itekako dobru odbranu. Kazu za proslu sezonu, da jednostavno covek nije igrao odbranu i to je to. Prethodnih godina je ipak bio sasvim solidan defanzivac.

1 Like

Ajde dobro, vec sam jednom odgovorio preko volje, ne trebam jos jednom.
Misljenja su tu da budu razlicita.

Ojoj, pricamo malo o sportu, ne znam sto si tako bezvoljan. Da sam znao da se toliko nerviras postedeo bih te bilo kakve price… Opusteno :slight_smile:

Za svakog drugog si mogao reci da uzima steroide ali za LBJa definitivno ne, od kako je krenuo da igra kosarku predan je sportu koji voli i bas puno vremena provodi u teretani i godinama je radio na fizickoj spremi i tijelu…

1 Like

Ma kakav crni LJ, kakva je to mentolska kosarka? Nijedan danasnji kosarkas ne moze da se poredi sa NBA iz perioda MJ, Rodmana itd jer su pravila takva da je sada to jedan veliki cirkus.

Ne znam kapiram da ovo sada mogu da gledaju sa uzivanjem samo neka bas deca, jer ne znam sta je zanimljivo da gledam zivotinju koja igra svih pet pozicija, ostala 4 igraca sluze da njemu bace loptu. On je previse fizicki jak da bi ga bilo ko zaustavio propisno, publika zvizdi kad se prave faulovi pa ih onda niko ni ne pravi, i to je to, to je kosarka jel?

Ne znam samo u kom univerzumu.

Apsolutno ceo danasnji nba je na steroidima, i ostalim drogama jer njih tamo zabole za to, samo sto vise prekucavanja i sto manje faulova da se publici isplati karta sto su platili.

1 Like

1 Like

Ta slika vise ide kada pogledas ovako nesto, sve cari danasnjeg NBA :rofl:

1 Like

Po tvom komentaru je lose da jedan igrac moze igrati vise pozicija? Pa upravo zato sto LBJ moze igrati svaku poziciju zato je sila u NBA kakva se dugo nije vidjelo, sad ces reci da je kosarka timska igra itd itd ali igrati i 2 pozicije je tesko a kamoli igrati svaku kao sto LBJ moze… Nisam neki ogroman fan Lebrona ali ga postujem i cijenim jer je zvijer.

Ma sve je ok danasnji nba je predobar, a gledati lj kako ga niko ne faulira i kako igra sam ceo mec je bas ono sto kosarka jeste…

Publika zvizdi kad neko presece napad jer je prekunuo potencijalno zakucavanje, kakva publika takav i sport, jbg mlade generacije i njihova interesovanja.

Da je odbrana u NBA sada losija nego sto je bila to stoji ali Lebrona i sa faulom je tesko zaustaviti jer je covjek silan. Pa zadnju sezonu u Cavsima je i morao sam da igra jer je imao ocajne saigrace da njega nije bilo ne bi ni u play off usli koliko su losa ekipa.

U odnosu na balet poznat kao evropska košarka nba je savršenstvo. Meni je tragikomično kada gromada od 2 i kusur metra na minimalan kontakt se baca na leđa.

Nesto si malo pobrkao, mislis ja sadašnju bedu od kosarke u modernom nba izgleda.

Klasično postavljanje teza u današnjem vremenu. Bilo da su igre, filmovi, muzika, sport, tehnologija, telefoni sve današnje je ftw, pwned, goat i ostalo.
Nikad nije bilo dobre igre do ovog zadnjeg cod, muzike bez LIL qrac palac (kako god se zvali jer svi jebeno zvuče i izgledaju identično), gage, justina itd, lebrona, nikad nije bio telefon telefon do baš ovog zadnjeg iphonea ili samsunga šta god. Sve sami konzumerizam. Lebrona cenim jer je kul lik van terena i radi dosta za zajednicu, ali stavljati ga u isti kontekst sa MJ-om je malo presmešno i klasična odlika ovih mlađih generacija.

Evo recimo ovo:

kasne 80te. Ovo je bio faul tj lična i ništa više.
Sada ako pogledaš u pravcu lika kog posterizuješ to se smatra tauntingom i ide tehnička. Osim ako si lebron. Današnje sudijske odluke u nbaju tek ne bih da kometarišem. Kakav je to sport postao kad postoje različiti kriterijumi šta je faul za rukija, za veterana, i za zvezdu igrača.
Na Lebronovu karijeru ću uvek gledati kroz prizmu da su mu uvek drugi pogađali bitne šuteve u crunch timeu. Bilo da je Ray Allen, Bosh ili Kyrie.
Za ove mlađe evo malo materijala da se edukuju malo više o MJu
http://nobodytouchesjordan.blogspot.com

5 Likes

Kao kada sam slusao matorce kada smo mi bili klinci. Ma bolji je Muhamed Ali od Tajsona pa onda bla bla bla… Drugo vreme bla bla bla…
Pa da li je bolji Pele ili Ronaldo, ne ovaj novi vec onaj debeli iz Brazila…
Tako u nedogled.
Pa jbg. drugaciji su to sportovi bili, drugo vreme, drugi ljudi.
Svako je najbolji u svom vremenu.

5 Likes

3 Likes

5 Likes

8 Likes