Game sharing na Xbox One

Ja je malopre i citam i cini mi se da nije isto, ali jedno je kad citas jedno je kad si to konkretno radio. Ovo sto sam ja odradio sa Stefy-jem je najprostija verzija game sharinga, e sad kad bi se za svaku igru pravio novi user to bi moglo da bude i drugacije.

Ovo je za PS4 sto si mi ti poslao:

NOSILAC: Pravi novi user, skida igru, instalira, izlazi iz tog usera. Igra igru sa svog usera, trofeje, nagrade, medalje, online, sve se računa na njegovom matičnom u****. Kao da imaš disk u konzoli. Prednosti u odnosu na Fantoma: Može da ude u nalog igre kad god hoće. Može da obriše igru sa konzole, pa posle opet da napravi taj user i opet skine igru. Može ručno da deaktivira igru sa konzole, (ne mora i da je obriše) i da da prijatelju podatke, ovaj na svojoj napravi tog usera, skine i igra sa svog usera, predje, pa deaktivira svoju konzolu, a ti opet aktiviraš svoju (kao da si mu dao disk, dok je disk kod njega, ti ne možeš da igraš, isto znači, dok je njegova konzola aktivirana, tvoja nije, i ne možeš da igraš) a obojica imate trofeje i slično … I za 6 meseci opet moža da proda fantomski slot, ako ima zainteresovanih. NOSILAC MOŽE da opet napravi još jednog FANTOMA, deaktiviraš ručno konzolu sa konzole, daš nekom podatke, on skine, instalira, izadje, i ti ga opet deaktiviraš preko kompa, a tvoju aktiviraš, i ti si i dalje nosilac, a on postaje fantom … Svakih 6 meseci možeš da prodaš fantomski slot sa nosioca, i smanjuješ sebi prvobitni trošak. I na kraju, ako hoće, može i da proda komplet slot nosioca. Kao disk što bi prodao, a manje gubiš.

FANTOM:Fantom, kao i nosilac, pravi novi user, skida, instalira. DEAKTIVIRA SE SA KOMPA, I VIŠE NE SME DA ULAZI NA TAJ NALOG!!! Jer kad udje, i konzola proveri PSN, i vidi da je deaktivirana, gasi igru. Dakle, isto kao nosilac, može da igra igru sa SVOG usera, može da ide online, može da radi update, sve to sa svog usera, kao i nosilac, ali NE SME NIKADA DA OBRIŠE USERA NITI IGRU, jer ne može ponovo da je skine. Ne može da deaktivira i da da drugu. Ne može ništa. U teoriji, može da je ima zauvek, samo da je ne briše. Nešto kao, zamisliš da imaš igru na disku koja je zaglavljena u konzoli, i nema dalje, ni makac Možeš da je igraš, sve može, ali ne može da je prodaš niti pozajmiš… a ako probaš da je izvadiš (obrišeš) kraj, nemaš je više , uništio si disk…

GOST:Ovo nismo imali na PS3.

Ukratko, MIKA kupi igru na svoj nalog, i ode kof PERE, napravi svoj nalog na PERINOJ konzoli, i skine igru i može da se igra, ali samo na MIKIN nalog … Pera ne može da zaradi trofeje i slično , ali može makar da obrne igru sa mikinog naloga … GOST nalog mora da ima konekciju sa netom, jer proverava licence u pozadini. Zato je on 1000 dinara, čisto da igraš igru.

Ili je izgleda fora sto na PS4 prave novi user za svaku novu igru…

Ma bre isto. Mislim mozes da pravis nov acc za svaku igru, ali ti radis isto sto i ja, to nije gamesharing sa nekim anonimnim likovima nego sa nekim tvojim drugarom. Svako igra sa svog accounta i oba accounta su aktivna na drugoj konzoli. To je to!

Verzija sa 3 sharovanja i sa anonimusima je drugo nesto…

Sad mi nista nije jasno. Odradio sam ovaj game sharing sa Lampardom pre nego sto sam procitao ovu temu. Elem, meni je home namesten na neki treci profil na kome nemam nista, jer nisam ni znao za to. Pored tog home profila imam svoj i Lampardov. Normalno igram sve i sa njegovog i sa svog accounta a nijedan nije home.

Sve dok ti imas igru na HDD mozes da igras sa bilo kog profila, bez obzira na to da li je glavni, sporedni ili neki treci

Ajd da pitam ovde, da ne otvaram novu temu.

Jel jos uvek ista procedura kod Deljenja igara na XO? Moj drugar odlucio da menja X360 za XO pa reko samo da proverim jel jos uvek ista procedura za deljenje igara i gold-a?

Moj profil je Primarni kod njega na konzoli a njegov Kod mene na konzoli. I mora da bude isti Region kod obojice tipa USA ili EU ?

Jel ima nekih zackoljica ili slicno?

1 Like

Da da, sve je isto i funkcionise bez problema.

Cak region konzole ne mora da bude isto, ja sam jedno vreme bio na UK zbog tv tunera, a share kolega na US.

To je region konzole, drugacije od regiona naloga. Za to ne znam da li mora da je isto.

1 Like

Drugari, ajde mala pomoc… Posto hocu da uzmem FIFA 17, i javio mi se @nikolapfc89 da probamo u vezi ovog sharinga…

Pa me zanima ako bi mi uzeli zajedno FIFA 17, nebitno da li ja ili on na svoj account i odradimo ovo sve sto je napisano, da li bi smo na primer nas dvojica mogli da igramo fifu istovremeno? Nebitno multiplayer ili offline…

Naravno da mozete u isto vreme igrati

Odlicno, Nikola kude li si?

Da pazarimo tu fifu :smiley:

Mozete igrati istovremeno, ali morate imati internet konstantno… Kada si sa nekim u sharingu, moras imati internet da bi pokrenuo bilo koju digitalnu igru… To je velika mana XO… PS4 ima mnogo bolji sharing :slight_smile:

Igre koje se nalaze na home nalogu moze bez interneta, kod njega je tvoj home nalog ali ti svoje igre ne mozes bez interneta. Mislim da je tako pravilo.

Svakako mi je internet uvek ukljucen…

E jos da vas pitujem, da li na primer svako uredno koristi svoj live nalog za igranje online? Mislim da li kada igram fifu pise meni moj nick, a njemu njegov, ili?

Upravo tako, i takodje mozete deliti Xbox Live i EA Access

Tebi tvoj naravno, mozes da imas 5 profila koji su na xbox live-u a u igri biras svoj sa kojim igras a igras igru sa nekog drugog naloga kao gost.