Games.con 2017

U petak počinje Games.con, koji se održava na Beogradskom sajmu, i traje do 17-og.

Ovde im se nalazi satnica za svaki dan: https://gamescon.rs/kad-je-sta/

Svakog dana se po nešto održava, kako od strane samih organizatora, tako i od strane ljudi koji rade po štandovima.

Klub društvenih igara C22 će imati svaki dan po neki turnir za društvene igre:

Petak - Carcassone
Subota - Catan
Nedelja - Magic The Gathering Draft

Klub društvenih igara Hydra:

Subota - Ne Ljuti Se Čoveče i Codenames

Svaki od klubova bi trebao da ima po par stolova i otvorenih igara koje se mogu igrati na Games.conu između landaranja po štandovima.

Još par interesantnih stvari koje bi se mogle videti na Games.conu:

Petak:

15:00 – Prezentacija društvene igre “Tenkovski Šah”: Forsage Games
18:30 – Koraci u procesu, predavanje o pisanju: Autostoperski Vodič kroz Fantastiku

Subota:

14:00 – Predavanje o IndieDev dešavanjima i igrama: Indiestellar
15:00 – Tribina i predavanje o Gejmingu i Pisanju: Veliko okupljanje i druženje sa piscima fantastike!

Nedelja:

14:00 – Prezentacija i regrutacija za D&D takmičenje: Udruženje “Zeleni plamen”, Zadar
16:00 – Najgori superherojski filmovi u istoriji čovečanstva: Sakurabana & Pičvajz Pikčers

I još mnogo toga. Ovo je ono što je meni najviše zapalo za oko. YMMV. :slight_smile:

Ja uzimam kartu za sva tri dana, ide li još neko? :slight_smile:

2 Likes

Idem u subotu sa devojkom, drugom i njegovom devojkom :smiley:

Ti, Amy, Penny i Lenard? :stuck_out_tongue:

4 Likes

Ja idem u subotu sa 3-4 druga, najvise zbog zaj*bavanja cringe youtubera i EBL CSGO finala. :smiley:

Mi idemo jer ja svejedno imam nesto po bg da obavim, pa reko ajde da svratimo tamo :smiley:
Garant ce biti bs, ali ajde…why not

Ko su ova deca :grin::joy:? Sem bradatog cike, on malo stariji.

1 Like

Pa poznati jutjuberi, kako ne znas. :smiley:

3 Likes

U kom obdaništu? :smiley:

2 Likes

Pustite momke na miru, zamislite da ste u vaše vreme imali priliku za ovako nešto da vidite i odete.

7 Likes

Cekali smo svet kompjutera mesec dana, pa onda jurili na kiosk po kisi i snegu da citamo o igrama na crno belim stranama, sa mozda i ponekom slikom. Mnogo bolje vreme, uz sve uzase odrastanja u posleratnoj Srbiji.

3 Likes

i oma na kraj da vidis ima li napisano kako baciti jebenu lopticu u Twinsens Odyssey :smiley:

2 Likes

Bilo je kul na Gamesconu, ali mi sve više deluje kao da nije to više za mene. Gde je sve to bilo pre 10-ak godina, dok sam još bio u srednjoj i imao vremena i volje da sve to obilazim? Ovako mi na momente došlo da se pokupim nakon sat-dva.

Ali jedna grupa ljudi mi sve više ide na živce: Game of Thrones Cosplayeri. Likovi se toliko užive u te posrane likove, da prosto ne može da veruješ. I još su po prirodi uobraženi. Došlo mi jednog lika da prebijem jer je išao ispred neke ženske i izigravao je nekog telohranitelja pa je terao sve ispred njega i vikao: Mesta za kraljicu! Pa majku ti jebem, idi napolje gde nema 100-ak osoba koje se nabijene u malom prolazu, pa se tamo guraj.

Krivo mi je što nisam stigao da isprobam mačevanje, delovalo je baš zabavno.

Ne bas…Onaj bradati lik je pro csgo igrac iz Bugarske (pNshr) a onaj prvi sto se smeje je pro csgo igrac iz Srbije (Djoxic)