Gde i kako igrate!

pa da isto kao i ja kada sam kacio za ideje, isto me pitali kako si ovo uradio, sad ja praivm istu gresku, a jesam procitao ali mi ispalo iz vida :smiley:

odvoji bre nekad pasus hehehehe, zato se i zbunim :smiley:

Citamo citamo :stuck_out_tongue: , ali lose je onda to zamisljeno bez “konkurencijske” konzole, onako samo moje misljenje…ali uglavnom ovo drugo je lepo zamisljeno :da:

nego cekaj bre, stani

za valjani projektor, treba izdvojiti pozamasnu sumu novca… Sta si planirao da uzmes? Ja sam razmisljao o toj varijanti i ono sto bi meni godilo je od prilike 2400e i to neka mid level entry varijanta, ono nize i ne gledam jer je jos gore bacanje para, a kad razmislim malo bolje, mnogo je to para, za te novce imam par tv-a za celu kucu pa i u kupatilo da stavim po jedan…

I to obavezno mora da prati THX ozvucenje, od minimalno 1000e plus risiver od 400+ eura…

Treba to i da se zaradi hehehe, ali ako mozes nema ko onda da te spreci :slight_smile:

Projektori vise nisu skupi, postoje opcije sa 3D DLP 3LED tehnologijom (malo proguglati)

Po pitanju projektora tipujem na izbor jednog od ovih:
ATCO modeli ko ima volje neka pregleda sve njihove proizvode!
http://www.aliexpress.com/store/product/New-technology-ATCO-Portable-Full-HD-Projector-1080p-DLP-Link-shutter-Real-3D-DLP-3LED-Mini/207021_1343213796.html
http://www.aliexpress.com/store/product/Freeshipping-Home-theater-cinema-2200Lumens-HDMI-LED-LCD-HD-Video-3D-http://www.aliexpress.com/item/With-Electric-Keystone-correction-Led-Projector-1080P-3500Lumens-Android-4-2-2-WiFi-Smart-HD-LCD/1256857323.html
ili LG PB60G LED projektor 340 eura
LG PB62G LED Projektor 360 eura
LG PA70G LED Projektor 410 eura
LG PA72G LED Projektor 430 eura

Platno koje sam kako god da okrenem nasao u BGD a da je cijenom i vise nego povoljno cirka 100-150 evrica (dijagonale 100"-120")

Gledajuci da jedan kvalitetan led tv kosta ono brat bratu minimum 500-700 evrica o njegovoj dijagonali necu da pricam. Varijanta projektor (gore navedena najskuplja varijanta)+platno=600 evrica a dijagonala 100-120" (bar ono sto sam sebi utuvio u glavu).

Od konzola sada su na brojnom stanju XBOX klasik i XBOX 360 slim RGH a u trazenju sam PS3 slim (flesovane) jbg volim pirateriju. A XBOX ONE i PS4 konzole ce da malo sacekaju da njih prodje barem jedna - dvije serije a do tada ce i hack da odradi svoje.

Jedino sto cu od svega da se strpim za dogledno vrijeme bice bas kvalitetan zvucni sistem jer za njega treba zaista odvaliti debeo komad kamare para.

ne bih se ja slozio da su to dobri projektori… ne moze to da kosta toliko malo, isto kao tv, pa ne ide bre, nije taj kvalitet, ja lepo napisah cifru koju sam naveo za valjani projektor, JVC ima dobre sada…

Nema projektora bez bar 2k evrića! Sve ovo ostalo je , heh, buranija. Daleko od toga da ne mogu poslužiti, ali opet daleko od nekog kvaliteta…

pre mesec dana sam bas gledao neke JVC modele, kazu da su najbolji za sada, entry level od 2000 pa do 4000, mid range od 4000-8000, a onaj full fullova 4K i slicno 10000 okruglo!!! I dobijes i rezervnu sijalicu hehehe, mislim za te pare vala i treba :D. E to je ono da valja…

Ja bih pre da sam na tvom mestu ulozio u neki dobar 55 inca tv i da uzivas kao covek onda, vise ce da ti se isplati nego projektor

Ja nemam nista protiv da neko daje 2000+ evra ili vec koje konvertibilne valute. Samo mogu reci da trebate da pogledate svojim ocima sta ovi modeli mogu da pruze i koje su im mogucnosti. Sve u svemu ja bi bio najsretniji da mogu nabaviti projektor od cirka $30000 (ima i tih modela sa tolikom cijenom) ali ne mogu. Navedene modele sam imao priliku da vidim u praksi (Atco u Singapuru a LG u Norveskoj). Imaju sve ono sto je i vise nego potrebno za zadovoljavanje potreba po pitanju velicine slike i kvaliteta slike. Posebice dajem osvrt na kompletan uzitak tjeranja igra na velikom platnu. Po meni najveca slabost navedenih modela (trenutne generacije i odnosi se na prisustvo svjetlosti u prostoriji) jeste slab kontrast a to se moze rijesiti sa https://www.youtube.com/watch?v=2RGVzYSo3RQ, https://www.youtube.com/watch?v=A2ODjC01J1M (ovo i nije toliko skupo ako se zeli veci ugodjaj a sve za manje novca). Poenta moje namjere je da imam sto bolju atmosferu za sto manje para. Zaboravljate da cijena samo zamjene jedne one lampe u onim napucanim projektorima kosta XY para i dokazani vijek trajanja do 3000h (moze da crkne i poslje 1h, moze i jedan od ovih projektora da crkne i za pola sata ali je njegova cijena bezmalo manja u odnosu na njegovu kompletnu cijenu). Prijatelju sam tamo negdje na proljece preporucio (drzi kafic u Bijeljini) da za prvensto nabavi bolji projektor (imao je Epsonov jedan model koji je platio prije dvije godine 4000 maraka). Narucio je onaj treci Atco model sa spiska (zbog radi kacenja kablovske) + gore navedeno platno (samo platno koje je zategno po stranama sajlicama). Vizuelan sam dozivljaj je najpribliznije kao i na onome youtube snimku. Xbox koji sam kupio u Brckom sam u prolasku kroz Bn nakacio na isti i mogu samo reci da sam pao na dupe. Takodje da napomenem svi svjetski proizvodjaci prave svoje projektore manje vise u Kini a kinezi apsolutno isti model samo pod nekim kineskim nazivom (ili serijskim modelom) prodaju po drasticno nizom cijenom i kao svoj proizvod (malo proguglati i uporediti). Ukratko … za cijenu nekog entry level projektora ja cu da bezmalo zavrsim sve sto sam naumio. A po zavrsetku svecano obecavam da ce svi zainteresovani imati poziv da vide svojim ocima realizaciju i ucinak postignutog. Imam komsu koji je za svoju zenu nabavio (supruga mu radi kao uciteljica) jedan projektor koji je sa sve carinom i parirologijom kostao $250, znam recete to je bas ****** i ja se slazem jer je njegova funkcija samo da pusta te neke obrazovne filmice ili vec sta toj djeci dok predaje. Cim prije ga savatam na tom modelu cu da kacim xbox i sa sve slikama i filmicem pokazem sta moze i to maleno da pruzi (kako ga zovu PICO). Ne ocekujem nesto spektakularno ali cisto radi poredjenja kakvoga-takvoga kao nekog pocetka u poredjenju necega sa necim.

Ok to je to, ovde se ja igram, konacno skrojio po meri sve, opremljen sam svime fali samo XOne ali posto i onako sve izadje na Windowsu posle tu je PC za to…

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Prostor u kome se desava svasta!




haaa Scream maska za medalju :smiley:

Ovo su ti filmovi ili mesano ?
Lepo izgleda.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Da, sta je ovo na policama, sve stripovi i graficke novele?

Misterija dok nam ne podeli sta je sve :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Prvi put da sam ikada igdje postavio fotke koje poticu i moga doma (sa namjerom da kvalitet slika bude malo losiji).

Da razrijesim misteriju!

Na policama su DVD i BR diskovi filmova (originali samo) negdje oko 8000 naslova, trenutno sam preko vikenda zamjenio 120 DVD-a za 120 BR naslova.

Prostor koji se nalazi iza mene od mjesta fotografisanja (+6 polica od cega su 2 sa knjigama) je blago receno bio neuredan i bilo me sramota da i taj dio prezentujem. U principu je copy-paste sa sve istim policama i diskovima ali je cetverosjed (krevet-lezaj) bio u jako bludnom stanju pa nije bilo smisla da se i to eksponira (moja sramota zbog ljenosti ciscenja).

Sto se tice stripova tu su sve kolekcije (sem 4 knjige zagora, a i on je u toku trazenja i kupovine) knjiga tj. kolekcionarski izdanja stripova. Sto je nekada izlazilo u LMS i zs imam u formatu knjiga sa sve pojedinacnim likovima. Takodje tu je i Alan Ford, Princ Valijant, Talicni Tom, Kapetan Miki, Komandant Mark, Marti Misterija, Cikove price, Ken Parker, Price grupe TNT,Dzeremaja Dzonson itd i tome sl… Knjige su kolor i crno-bijelo izdanje, tvdre korice i kvalitetan papir, ono sto je izaslo na nasem trzistu (na jezicima nasi naroda i narodnosti koje ja razumijem). Trenutno sam u fazi zaokruzivanja kompletiranja stripova koji su nama najpoznatiji (ljubavi nase mladosti) pa prelazim na Marvela sa sve njihovim likovima od a do … dokle stignem. Samo da napomenem nema niti jednog primjerka onih stari predratni izdanja (onaj format i kvalitet stampe). Da napomenem da je ovaj hobi djavolski skupa za****ncija.

I jos po neka fotka da pojasnim stanje koje je nekada davno bilo dok se oblast nije regulisala zakonom (koga postujem i koga se pridrzavam danom stupanja na snagu)!


Dio grupe POWERD BY ERP. Ko je ikada koristio SkyStar 1 i SkyStar 2 sat karticu za prijem kojekakvog multimedijalnog sadrzaja preko satelita (Balkan ERP) razumice o cemu pricam. Od prisutnih su prevodilac po sluhu (slusao i direktno ubacivao titl u tekst prevoda), mali debeli koji je bio zaduzen za odnose sa SRB-CRO-MAK grupom u kordinaciji (da ne dupliramo posao :), mali celavi zaduzen za ispravnost imidza i svih dijelova (svaki faj se dijelio na velicinu po 15 MB pa koliko izadje na kraju. Na kraju moja malenkost (TNT grupa je mala maca bila za nas :slight_smile: ).


(2002.) Dok se politicari bave bacanjem nacionalne prasine svojim narodima u oci Poglaciva CRO grupe i the ja u najopustenijem razgovoru oko nasih poslova :).


Server za pusovanje kojecega na transponder (1998-2006) poodavno je u statusu RIP i prekriven sa sve naelon foliom i konzerviran.


Ko se tada kacio sa nama imao je nasu i Vasu narodnu miliciju i drzavu na grbaci :slight_smile:

Bez prisustva advokata necu vise ni rijeci reci.

Molim ako je neko od stari clanova u mogucnosti da u moje ime objavi jedan oglas ovde na prodaja-razmjena (meni fali jos postova da dostignem limit da to mogu sam uciniti). a ne bagla mi se kojesta da pisem ako bas za to nema razumnog opravdanja a ne samo onako da nesto lupam ko maksim po diviziji dabi ispunio neku kvotu ogranicenja. Menjao bi trenutne duplikate original DVD diskova. Oglas sam juce postavio na pik.ba: http://www.pik.ba/artikal/14403323/original-dvd-filmovi/ i iste bih mjenjao za PS3, ili Tablet, ili Ebook Ereader sa nekim zainteresovanim clanom republike. Ovaj zadnji pasus ako nije u duhu pravila i propisa neka se brise, nije mi bila namjera nekoga drugog (sajt) da reklamiram sem sebe samoga :).

U postavljenom pitanju je i dati odgovor :slight_smile:

Dok izmedju nas ne izbije rat mi smo prijatelji u suprotnom smo neprijatelji!

Mislim da sam veliki dio misterije rijesio, ebiga nemoze se sve bas ono sve da razrijesi :slight_smile:

U predhodnim komentarima smo baglali na temu projektori. Samo da najavim da sam nabavio jedan (jeste da je mator ali ima sto se mene tice da bar kao test odradi jedan dio posla. A taj dio posla se odnosi na cinjenicu da su zamjene lampi prilicno skupe za projektore. Elem ukratko ovde kao pocetak buduce price ciko tj. ja je sunjajuci po netu (inace sam prilicno velika skrtica po pitanju davanja novca zbog radi necega jer uvjek prvo gledam kako da nesto postignem sa maksimum rezultata za sto manje para a potom varijanta sto je skuplje to je bolje) naletio na pricu kako se da ga nazovemo hakuje projektor kada se odradi jedan zahvat presjecanja odredjeni zica i kada projektor tj. maticna ploca ima informaciju da je sve kompletno i da moze da se projektor stavi u funkciju.

Ono sto sam ja ucinio jeste to da je projektor u nazovimo radnom stanju iako u sebi nema svoju lampu (tj. on se ponasa kao da je sve kompletno i ispravno i nedaje nikakve signale da je lampa neispravna). Naravno da ja trenutno imam zesci polovnjak (stim da je vrijeme njegovog dosadasnjeg rada bio samo iskoristavanje vijeka trajanja svoje prve lampe).

Sada samo par fotki a u nastavku cu da dodajem nove kako vrijeme odmice, dokle sam sa idejom stigao jer ipak sada cekam da mi dodje zamjenski izvor svjetlosti npr. neka ksenon lampa 55w snage ili vec za sta se budem odlucio. Projektor o kome je rijec je HP VP6111. I o njemu za sada imate samo na netu 3-4 klipa od lika koji je kod mene pobudio ovo interesovanje za ovu varijantu kombinacije projektora.


Naravno da mi ostaje na noncu ako licno nebudem anje vijeka trajanja svoje prve lampe)adovoljan nabavka ono bas, bas ultra, mega, giga i turbo varijante projektora. Sada cu malo da se igram sa ovom idejom.

Da napomenem da je projektror kostao samo 45KM (oko 23 evra ) i pazario ga danas u Tuzli a na moju srecu isti model koji je i pojasnjen na netu (ima i varijanta za svaki modela da se nazovimo hakuje samo treba pronjusiti i imati vremena u trazenju).




U pitanju je varanje ovih bijelih kako ih vec zovu OPTO i jos nesto ima u nazivu (koji salju signal maticnoj da je lampa ispravna i da ostataka uredjaja moze da nastavi sa radom). Spoje se ove dvije zicice (crna i smedja). To elektronci koji se bave sa tom rabotom bolje znaju o cemu je rijec. Inace od alata do sada sam koristio samo PROBNU LAMU (briferica), kljesta i jedan veliki krstast odvijac (falila mi samo rudarska krampa).


Jedino nisam fotkao na pocetku kompletno kuciste kada je indikator iznad plavog enter pokazivao da nesto nije uredu sa lampom (narandzasta lampica), jbg. zaboravio sam od ushicenosti da sto prije odradim ovaj prvi korak. Ali to sada nema veze.

Sledeci korak je ubacivanje nekog izvora svjetlosti umjesto lampe a o tim koracima u nastavku serijala OPERACIJA PROJEKTOR!

Da nebiste razbijali glavu sta i kakva je ono skalamerija na monitoru da vam odmah razrijesim dilemu to je USB WIFI kartica sa pojacivacem prijemnog signala komsijinh NET konekcija :rock:.


Danas stigao tv od Neše [emoji41]. Preporuka svima koji razmišljaju da uzmu. Mali update mog gameing prostora

Rekoh ti, da izvineš, neće biti velik’…

sad nagovorio i mene :stuck_out_tongue:

Ne može slika da prenese koliki je. Drago mi je da si me ubedio da uzmem 55.
Koliki uzimaš?