Godinu dana od prelaska na novi forum! Vaši utisci?

Dakle, prošlo je oko godinu dana od kako smo prešli sa vBulletiin foruma na Discourse platformu. Do sada se većina članova uhodala i dobro upoznala sa radom i funkcionisanjem foruma (ili nije?). Da vidimo kako vam se forum čini posle godinu glasajući u poll-u ispod (5 je najviša ocena, 1 najmanja).


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

0 voters


Kakvi su vaši utisci, pohvale ili zamerke?

8 Likes

Platforma je odlicna, pravo je uzivanje krstariti po temama, postovima… Sve je jako pregledno, logicno i dostupno jednim klikom.

Kad skoknem recimo na forum Sveta Kompjutera, kako ugledam interfejs, izgubim volju da ucestvujem…

Platforma je uzivanje,mogu samo da se nadam da ce potrajati sto duze…

6 Likes

kao neko ko na dnevnoj bazi pregleda forum vise puta nego Facebook sve je na visokom nivou…
Keep it up my fellow gamers

5 Likes

Moram priznati da sam se lepo navikao. Neke stvari koje su mi smetale sada vise ne.
Ostaje ono sto sam rekao ustartu. Vizuelno mi se vise svidjao stari. Boje ovde mi se ne svidjaju, bilo mi je prijatnije za oko ranije.
Kao sto sam vec rekao vise puta na starijim masinama radi losije i zna da zabode na par sec.
Inace sve ostalo super.

4 Likes

Za petaka. :slight_smile:

3 Likes

Ne znam sta bi rekao a sta vec nisam rekao u temi (“Kako vam se sviđa novi forum?”) , kada smo tek poceli sa radom na discourse platformi. Forum je :rocket: .

3 Likes

Fantazija. Em boljeg foruma, em boljih ljudi, nema.

Za idućih 10 godišnjica, uzdravlje :beers:

4 Likes

Ja vec zaboravio kako je izgledao/radio stari forum :smiley:

Ovde mi sad sve super. Ono sto su mi u pocetku nedostajale kategorije, sada samo ‘latest’…

4 Likes

Meni fali mark all as read, ne mogu da se naviknem nikako… Ostalo je manje više ok.

1 Like

Meni se vise svidjao stari forum :smiley:

Ne znam, mislim da sam dosao na forum 2012. godine, i nekako sam navikao na njega takvog od prvog dana… I dan danas kuburim sa ovim novim :smiley:

Necu ga ocenjivati, posto u sustini nije los, mada sam ja krut na promene, ne volim ih bas :smiley:

2 Likes

Gde ste ekipa, šta se radi?
Jel moguće da ima godina?
Ne znam, meni ovo ko zna koji pokušaj da ulazim i da se adaptiram ali mi sve nekako na sve strane razbacano i ko nijedan drugi forum nepregledno.
Čitkaram po threadovima, vidim da nisam jedini, odgovori na postove koji se valjda ne čitaju šta li nego mora poseban post itd.
Stari mi bio mnogo bolji, zato ovaj ni ne posećujem redovno a još manje postujem.
Anyhow, budite pozdravljeni :wink:

3 Likes

Naš je barem u funkciji.

Just sayin’ bro :sunglasses:

Dobrodošao! I neka te, ne odustaj :smile:

2 Likes

Po meni je mnogo pregledniji…ne ides na Categories tab nego na Latest i imas sve…ja sam i zaboravio kako je izgledao stari forum

1 Like

Tako sam se ja osecao u pocetku, pa sam se navikao. Nije cak ni mnogo trebalo.

Al promena je uvek teska.

1 Like

Nisam siguran da razumem baš najabolje kontekst Lordish, verovatno misliš na onaj drugi forum.
Nisam nikad voleo te podele zbog gluposti (koliko se sećam nešto je bilo console vs pc beef) niti stajanje na bilo čiju stranu, ali da, tad su se na starom xbr najavile promene koje sam video još u onoj beta fazi da mi se neće svideti, a lvlup mi je opet više ličeo na forum i onda kad je xbr preko wordpressa ili kako se već zove platforma bio jedina opcija meni je polako opao interes.
Ljudi i navike su čudo, a ja ne volim promene iskreno :smiley:
Ne provodim ni desetinu vremena na kompu ko nekad i ovo mi i dalje deluje konfuznije nego i reddit, evo sad na mom postu ima replies i ispod toga isti ti sadržaj kao post, ali videćemo, probaću da se zadržim ovog puta :smiley:

2 Likes

Apsolutno se slažem, ne podnosim promjene, ali vjeruj mi da je ova promjena na bolje.

S vremenom se čovjek navikne. Zato ti kažem, ne odustaj, lako ćeš se privići :wink:

Odustani. (troll level 7)

2 Likes

Isto sam i ja u početku pričao da mi je stari forum bolji, ali sam ubrzo uvideo koliko je ova nova platforma superiornija u svemu, pre sam baš retko preko telefona otvarao forum jer je to trajalo i trajalo, a sada u hodu pregledam postove preko telefona za minut-dva.

Ako ostanes videces vremenom da ovaj forum ima neke super fore koje drugi nemaju - npr, cuva ti draft posta koji si poceo da pises (koliko mi je sam postova tako otislo bestraga), lako je quotovanje, samo selektujes deo teksta i kliknes na quote, super skaliranje verzije za mobilni tako da ti posebna aplikacija i tapatalk i ne trebaju, ima od skoro i odlicnu bazu gifova. Bude ti malo cudno u pocetku, meni je i dalje malo previse uzak format, ali s druge strane dodju do izarazaja custom made wallpaperi koje nema ni jedan drugi forum. Na kraju krajeva, nije to ni bitno sve, tu si zbog ljudi i neke atmosfere koja ti se ili svidja ili ne svidja.

3 Likes

Dobro dosao nazad.

1 Like