Grijanje telefona!

Imam telefon Tesla Smartphone 6.2 nekih 7-8 dana i odlican je samo imam malu zamjerku… Telefon se grije nakon nekih 20 minuta igranja igrica (Clash Royale,Hill Climb Racing 2). Gledam temperatura je ok 33°C do 44°C da li je to opasno?

Nije, to je normalno, pogotovu u letnjim mesecima. Moze se desiti da se telefon uspori, restartuje, ili privremeno ugasi dok se ne rashladi, ali to je sasvim normalna pojava i na skupljim telefonima.

Hvala velika znaci da ne brinem da mi se baterija ne naduva?A da li je ovako ako je telefon jaci brze ce se grijat?

Nema takvog pravila, naprotiv, ako je slabiji veca je sansa da ce se manje grejati, sto je i logicno jer ima slabiji hardver. Ali zavisi od toga koliko su komponente zbijene i koliko je efikasno hladjenje. Sa baterijom ne bi smelo da bude problema ali svakako izbegavaj koliko mozes da ga izlazes direktnom suncu, jer to moze da bude lose za bilo koji telefon (opet, ne nesto preterano - vecina telefona samo ce se ugasiti kada dostigne kriticnu temperaturu, dok se ne rashlade).

Ok telefon nikad nisam drzo na suncu nit necu nikad :smiley:

Ima tacno aplikacija koje ga pregrevaju. Viber zna da pregreje telefon pri razgovorima.
Imao sam jedan HTC koji sam morao cesto da ubacim zamrzivac da ga ohladim pa aj ponovo. :smiley:

LG G3 pogledam koliko je sati i mogu slobodno jaja ispeci na njemu

Ista prica i sa G2, sva sreca pa mi je puko ekran i ne koristim ga vise. Ali i pored zamene baterije otisao je u aut i poceo bolesno mnogo da se greje, pojede celu bateriju za pola dana.
Ali opet kakvu kameru je imao i performanse, kupio bih ga opet. :slight_smile:

Da li je stetno naglo hladit telefon? (Uzmem tetrapak mlijeka iz frizidera i stavim ga na telefon xd) i da li se telefoni kojima se ne moze otvorit ono gdje je baterija mogu hladit pomocu ovog http://www.ebay.com/itm/Cell-Phone-Cooler-Cooling-Pad-Cool-Cell-Phones-Cool-Phones-Graphene-Sheet-Pad-/131194685701

Ma koje crno hladjenje. To je sto sam ga stavljao u friz je samo bilo privremeno dok se nisam resio djubreta.
Menjaj telefon, baci u djubre sta god…

najbezbolnije gladjenje jeste da ugasis telefon na 10-20 minuta .

Fon je nov -.- nisam lud da bacim 200e

Pa ako je nov onda ga vrati, menjaj, prodaj sta god. Pa koji ce ti to. Da neces mozda i antifriz da mu ubacis.

1 Like

Kad sam ga uzeo na rate ja konj vidio na netu dobar a kad sam ga uzeo dobar je bio dok se nije poceo zagrijavat ko lud

Kad bi moj ajfon resetovao/usporavao jer se zagrejao u radu, bio bih debelo razocaran. Necu da zapocinjem nikakve rasprave, al za pare koje sam dao ocekujem odredjen kvalitet.

Na stranu sto se lako krivi :smiley:

Moj telefon se nikad nije ugasio niti resetovo itd samo mi smeta sto se zagrije itd

Pa ako nisi primetio da nesto glavi, zabada i gasi se onda te bas briga. Koga briga sto je topao.
Teraj dokle ide. A verujem da neces imati problema.

Ok. Samo komentarisem @padawan -ovu izjavu, nije specificno vezano za tvoj telefon :slight_smile: Nego vise razmisljanje sta uopste mozemo ocekivati od nasih skupocenih spravica.

1 Like

Ništa ko Flex 2 :smiley:

Meni se svaki iphone koji sam imao greje leti kao lud kad radi 4G. Evo i sad iphone se nov, greje se kad sam napolju a upaljen je 4g. Medjutim olafi se cim ga ugas. Tako mi je bilo sa svakim iphone, a oni su skupi telefoni