Grijanje telefona!

Meni je ip5 isto goreo dok je bio na LTE i dok sam jahao video pozive.
Grejao se uzas i trosio bateriju za medalju. Ali mu nista nije falilo.

Ja imam iPhone 5s i zagrijava mi se samo kad igram neku igru a to vrlo malo radim.

Vecina danasnjih telefona cak i flagship je krs za koriscenje duze od dve godine. Jednom ajfonu se pojavila zuta mrlja (moj 4S) sa leve strane ekrana, caletu na 5-ici otisao digitajzer (cela desna stran ne reaguje na touch). Isti shit kao i svi ostali. Kevi isto crko digitajzer na Lumiji 820. Meni na G3 zuta mrlja, pa sam morao da zamenim za drugi. Ima dosta u tome i kako cuvate telefon, ali te falinke sa zutim mrljama, eksplodiranje baterije u Note-u… to su najobicniji desigh flaws, nema vise nikakvog smisla izdvajati proizvodjace, svi su uzasni i namerno pravljeni da ih zamenite najkasnije u roku od 2-3 godine. Da ne pricam da sirotinja koja se vozi busom fura telefone sa velikim izubijanim ekranima, a verovatno jos placaju i nekakve rate za njih. Mislim strasno. Ko nas J kad smo siromasni. :slight_smile:

1 Like

Ja ne pamtim kad sam sreo kolegu,drugara…da nosi neki dobar fon,a da je kupio nov,u radnji, za keš. To se nije desilo 5 godina. Mada okruženje u kome se ja krećem je ono sa “jeftinijim ulaznicama”. Al što je najgore to i jeste prosek Srpskog stanovništva…

@padawan
Čovek jel beše ti imaš isto nexus 6p?
Au ljudi moji koji horor. Telefon ni godinu dana kod mene, uveče standardno ugasio wifi i ton i uštekao na punjač. Ujutru se budim kad telefon u bootloopu.
Nekakav big cluster izaziva ljudima na nexus 6p taj problem od nougata, ljudima se na random desi tako, nekom posle mesec dana, nekom posle godinu i telefon može da se upali isključivo dok je baterija između 6 i 11%.
Google krivi huawei, huawei google, ali na zapadu čak i uređaje koji su van garancije (googleova 12 meseci, huawei 14) lepo uzmu i daju vam nov zamenski uređaj. Naš huawei support mi posle 3-4 dana reko kao da dođem u bgd u ovlašćeni servis ali do tada ga ja oživeo.
Prvi telefon da ga nisam rootovao i držao sve stock i odma problemi.
Suma sumarum sa telefonom sam imao problema i sa grijanjem (metalno kućište jelte) a i posle nekog intenzivnog gaming sessiona od 40tak minuta uvek na svakoj igri opadne framerate, pretpostavljam googlova politika još od nexusa 4 da pri grijanju underclockuje i cpu i gpu. E sada sa rootom i custom romom em telefon se manje grije, em baterija duže traje a ni nemam uopšte taj pad framerate-a.

Ja imam iphone, sesticu… Zagreje se, primetno bude, ali nista strasno… I to isto ako koristim bas neku zahtevniju aplikaciju, mada je to jako retko…

Custom romovi su cudo…izes android bez custom roma

Ma znam i slažem se u potpunosti.
Ali eto prvi nexus uređaj i hajd reko stock je android minimalistički bez bloatwarea,
a iskreno onaj adaway ni blizu ko nekad ne blokira više reklame i onda nisam ni imao neku preteranu potrebu za rootom.
Ali evo sada telefon bukvalno ako bi uninstallirao ovaj ex kernel manager ili uradio unroot telefon bi se iste sekunde restartovao i vrteo google animaciju dok baterija ne padne na 10% i tad bi se upalio.
Nikad više ništa stock.