Half-Life: Alyx - VR Game

2 Likes

Haha kakav twist. Konacno Half Life… ali za 0.1% srecnika sa PCVR-om. Noodle, javi kakav je…

1 Like

Nek jedu govna, kad moram tako da kažem.

2 Likes

Ali vreme je da se odlepimo od 2D tehnologije iz 19. veka. Videcemo sta ce nam doneti next gen VR, nadam se samo da ovo nece biti 3h on rails zombie shooter nego punokrvna igra dostojna legacy-ja. Takva igra bi mogla da bude killer app i dosta znacajna za gaming industriju, na slican nacin kao sto je to bio prvi Half Life.

Ko bi rekao da su sve glasine o Half Life VR igri istinite. Stalno se pricalo kako Valve ceka sledecu veliku stvar u tehnologiji da bi pokusali nesto sa HL igrom, na kraju je tako i bilo.

Ocito je u pitanju spin off, tako da nista ne mogu da izgube. HL ime staje neokaljano, fanovi koliko toliko zadovoljni, oni napokon napravili igru.

1 Like

Zavrsice kao i Duke Nukem… Svi smo cekali i onda…
Svako vreme ima svoju igru. Svi mi koji smo igrali taj cuveni HL smo odavno matori magarci sa delimicno izmenjenim ukusom i navikama. A mladji su samo slusali o tome i nije iz njihove price!
Bilo, proslo i cao… Nikad vise.

1 Like

U to sam i ja ubedjen. Da dolazi suvise kasno za nas, a mladje ne interesuje.

Bolje da su nam dali zavrsetak u vidu filma/serije cisto eto da imamo kraj te sage i to je to.

Lepe vesti za (moje) jutro!

Imam vere u Valve, jos, nece valjda dopustiti da HL brend neslavno potone. Kad sagledamo koliki se hajp digao oko HL3, jasno je i vrapcima na grani da je takva ocekivanja nemoguce ispuniti.

Stoga je preobrazaj brenda u “flagship VR title” mozda jedina pametna stvar koju su mogli da urade. Drhtim od pomisli na to sta jedan valve moze da uradi u VR-u… pa setite se samo da su oni uveli fiziku na velika vrata sa onim neverovatnim HL2 demoom.

Ceka se 21. novembar. Uz malo srece bicemo svi ponovo odusevljeni ko mala deca, preorderi vr kaciga za novu godinu probijaju sve rekorde, nova era pocinje, benevolent god-emperor gabe se smesi na radosne mase sa svog olimpa od novca, proizvodjaci monitora gundjaju jer im prodaja odjednom pada u bunar, gladni u africi vise ne kukaju jer ko ima vremena da jede kad je novi HL tu da se igra.

3 Likes

Neki valve developer:

there’s another huge announcement tied to this that’ll likely happen simultaneously or soon after, which nobody has heard or mentioned anything of. That could mean it was scrapped or is under particularly tight wraps. I’m hoping for the latter !

So… Nakon toliko godina čekanja, glasina, nerviranja, koncepata, diskusije, i dalje nema trećeg dela, već se dobija igra koja se dešava između prvog i drugog dela, samo za VR?

To su pametno odigrali sto idu na VR.
Posto su ocekivanja prevelika i sta god da izbace bice vise razocaranih nego zadovoljnih.

1 Like

jos 25 minuta!

The fight against the Combine begins

Set between the events of Half-Life and Half-Life 2, Alyx Vance and her father Eli mount an early resistance to the Combine’s brutal occupation of Earth.

The loss of the Seven-Hour War is still fresh. In the shadow of a rising Combine fortress known as the Citadel, residents of City 17 learn to live under the rule of their invaders. But among this scattered population are two of Earth’s most resourceful scientists: Dr. Eli Vance and his daughter Alyx, the founders of a fledgling resistance.

You are Alyx Vance, and you’re about to spark a revolution

You and your father were relocated to City 17. In the years since, you’ve continued your clandestine scientific activity—performing critical research, and building invaluable tools for the few humans brave enough to defy the Combine.

Every day you learn more about your enemy, and every day you work toward finding a weakness.

A full-length game built from the ground up for virtual reality

Lean around a broken wall and under a barnacle to make an impossible shot. Rummage through shelves to find a healing syringe and some shotgun shells. Manipulate tools to hack alien interfaces. Tear a headcrab off your face and throw it out the window. VR was built for the kind of gameplay that sits at the heart of Half-Life.

Half-Life: Alyx supports a variety of play environments, locomotion methods, and input devices.

Play on any SteamVR system

If you have VR hardware that works with a computer, then it works with SteamVR.

If you don’t yet own any VR hardware, now’s the time. Headsets support different sets of features, so the experience will vary between them. Half-Life: Alyx was built hand in hand with Valve Index, which is the highest fidelity option on the market, but the game works great with Vive, Rift and Windows Mixed Reality too. Check out the different options to choose which one is right for you.

3 Likes

meni ovo odlicno izgleda!

Koji headset je dobar za ovu zavrzlamu i koliko košta? Probao bih ovo čisto zato što sam slab nna HL univerzum.

I kako ovo radi, jel kao nezavisan sistem ili se kopča na PC?

Ima li ovo za xbox?

Oculus quest je u sustini najbolji vr i on ti je 400$ e sad kolko je cena kod nas pojma nemam. Povezuje se na pc i naravno treba ti komp sa barem 8gb rama, solidnim i5/ryzen 5 procesorom i minimum gtx 1060. Kakav crni xbox, kad su oni uradili bilo sta sa vr-om ? lol :smiley: Mozda bude na sledecoj generaciji ko zna…

Ne bih rekao da je Oculus Quest ‘najbolji vr’, to je diskutabilno. Quest je standalone vr uredjaj koji moze bez kopcanja na pc da gura vr igre u rangu mobilne grafike. Od pre par dana je postalo moguce nakaciti ga na pc kroz specijalni kabl koji se dodatno placa. Tada u teoriji postaje jednako dobar ko Oculus Rift S, al to ne mogu da potvrdim, treba tek videti sta kazu recenzije, ima li laga i tako toga.

Elem, za HL Alyx ti definitivno treba VR uredjaj vezan za snazan pc. Dal ce to biti Oculus Quest kroz link-kabl, Oculus Rift S, Valveov Index (najskuplji) ili HTC-ov Vive, tu su vec u pitanju nijanse i sta je tebi licno bitno.

Ja imam ‘obican’ Rift, i mada je slika malo mutnija u odnosu na Rift S, nece biti nikakav problem odigrati ovo kad izadje.

1 Like

Uživajte, šta da vam kažem drugo. :smiley:

1 Like

Gledajuci ulozeno/dobijeno sam mislio da je najbolji. Sigurno ima nekih drugih malo boljih ali i skupljih. Valve index je npr 1000e a vive pro nesto malo manje od toga … Doduse donekle si u pravi zavisi sta kome vise odgovara…rift s je odlican izbor kao i obican rift

1 Like

Kod nas je jako los izbor Riftova, i jos uvek je 500e. Uopste nisam siguran da je pametno uzimati sa psvr 2.0 u perspektivi i zbog jedne jedine igre + treba malo pojacati i PC (al ne previse, 12gb i gtx 1060 su razumni zahtevi). Jeste tuzno ne odigrati na izlasku, ali mi se cini da cemo uskoro dobiti nesto mnogo upotrebljivije i jeftinije… Mozda cak i portuju za flat screen, kada prodju rasprodaje za njihov glupi, preskupi index, i skontaju da se prodalo u samo 100.000 primeraka. Doduse, nece to biti isti dozivljaj kao u VR-u.