Halo 5: Guardians


Platforma: Xbox One
Publisher: Microsoft Game Studios
Developer: 343 Industries
Release Date: 26.10.2015
Žanr: First Person Shooter[/SIZE]

##Priča
Ovo je 5 deo Halo Master Chief serijala i 2 deo Halo Reclaimer sage.Nesto se desava i to nesto veoma cudno i neraznjasnjeno se desava, ogromni forerunnerski metalni guardiani pustose ljudske kolonije.ONI je poslao grupu spartanaca Fireteam Osiris predvodjenom od strane Spartan Locke da “ulove” Master Chiefa i Blue team koji su na misterioznom zadatku. Dok se sve to odigrava ONI obljavljuje da je Master Chief poginuo (sto naravno nije istina). A sto je najcudnije jeste da je navodno Master Chief izdajnik.

##Gameplay
Halo 5 je doneo mnoga nova poboljsanja u Halo serijal.Kao sto je aiming kod mnogih oruzja ali to ne znaci da cete imati iron sight na assault rifle i shotgun vec ce vam se samo malo ubliziti dok cete na primer na Battle Rifle i SMG imati laser sight.Takodje je dodat i thrust pa cete moci da izbegavate protivnicku paljbu.U multiplayeru postoje novi game modovi Warzone(12 na 12) i Breakout(5 na 5 bez respawna) a dodati su i REQ packovi koje kad otvarate dobijate Skinove,armor,vozila itd…U kampanji ovoga puta necete biti vecinom sami vec cete biti u timu sa ostalim spartancima kojima mozete komandovati.Takodje velika promena je to sto u Halo 5 nece biti split screena.

##Grafika
Mnogi kritikuju Halo 5 grafiku. Ali realno govoreci grafika je predivna.Naravno nije nista revolucionarno posto koristi isti engine kao i Halo 4 ali poboljsanje je vidno.

U prodaji ce biti dostupni standard edition,Limited edition i Limited Collector’s edition

Screenshotovi







Gameplay Video

Tri sata full gameplaya, ko nece spoilere, nek ne gleda

Koga zanima kompletna prica i istorijat Halo igara nek baci pogled na link

Halo: Istorija, sumiranje i dodatni materijal

Ako nemate vremena i zurite nemojte se javljati i traziti javno da pravite MT za neku veliku igru i na kraju to zbrzati i napisati par recenica uz 1-2 slike,jedan klip i to je to.Ovako velika igra mozda i “najveca” exkluziva za xbox sigurno zasluzuje dosta vise informacija i vise truda da se to sve lepo napise i prenese nama ostalima :slight_smile:

Ako nekog zanima upravo ide stream
Halo 5: Guardians Early Access - IGN Plays Live
evo linka

Izvini ali ja stvarno nisam znao sta vise da napisem jer nisu nam dali toliko informacija,za gameplay jer vecinom osim naravno ovoga sto sam napisao je isto jedino za pricu koja je prosirena Hunt the truth serijalom ali imamo temu i za to a za grafiku nije ni bilo nista puno da se pise :slight_smile:

Meni je ovo ok. Imamo slike, imamo kratki opis, imamo gameplay klip, sta ces vise. Ipak je ovo samo tema na forumu, pa cak i ako je “mega” tema – njena glavna svrha je da diskutujemo igru kad izadje, a ne da saznajemo bogznakakve informacije o njoj.

Hvala na svim pohvalama i kritikama. :slight_smile: Nego jel se onaj Fall of Reach koji se dobija uz LE i LCE moze da se dobije i uz standard edition ako se preorderuje?

Mislim da ne, ali ide serija na Halo kanalu tako da svi koji hoće da gledaju ne moraju da kupe skuplju verziju igre.

Jel neko odavde kupuje ovaj Limited Collector’s edition? :smiley:

Evo i dobar video koji opisuje citav istorijat serijala sazet u 15 minuta, za one kojima se ne da citati.

Giant Bomb presli prva dva i po nivoa igre. Spoilarz, obvsly:

Main Menu mi se mnogo vise svidja nego u 4-ci i 3-ci

Prvi only campaign review :slight_smile:

**9.5/10

+Fireteams are a great addition
+The story is magnificent
+Audio and vIsuals are outstanding
+343 shook the pillars and were rewarded

-A few encounters were a little repetitive
-I have to wait for the next game!**

Ovo je obecavajuce :rock: Toliko sam Hypeovan da je to za karantin :lol:

/\ Pa i nije nešto :smiley: [emoji14]

Jos dva dana, juuuuupaaaa

Jos jedan :slight_smile:

ONE DAY REMAINING!!!

Evo ga i Polygon review http://www.polygon.com/2015/10/26/9553081/halo-5-guardians-review-xbox-one

Ocekivao sam da ce Polygon da ima neki click-bait review, zacudio sam se za ocjenu.

Takodje, cini mi se da ne postoji fps shooter koji moze da dobije 10/10.