Halo 5: Guardians

Kao što rekoh, moj je utisak zaista veoma subjektivan i ovo je jedna od retkih igara gde nakon igranja nisam istraživao priču detaljnije.
Ta je priča za mene bila kao holivudski film. Odgledao, svidelo mi se nešto, nešto ne, doviđenja. Ipak, ako u obzir uzmemo činjenicu da se radi o franšizi koja postoji više od 20 godina, sa lakoćom mogu da zaključim da je moj utisak najverovatnije i pun grešaka, ali eto, zato i naglasih da sam novajlija u tom Halo univerzumu. Takođe, ja sam preleteo preko MCC igre pre 5ice, tako da sam sve svario na brzinu, a po sopstvenom fizičkom izgledu u stvarnom svetu znam da to nije najbolja praksa.
Ponoviću se na kraju, ali je po meni najbitnije samo da ne bude neko žestoko sranje sa Cortana-om u Halo 6ici. Najbolje bi bilo da se prave da je za sve kriv neki virus, neki Smith iz Halo univerzuma (da - pominjem agenta Smith-a iz Matrix trilogije; da - imam devojku/suprugu :laughing:)

1 Like

Da se ja pitam, u 6ici bi Cortana bila mrtva, kao sto je i trebala da bude. A njeno telo bi uzeo Didact(tj. Uzeo je tokom petice) tako bi se relativno iskupili za ovaj fiasko.

1 Like

Iskreno se nadam da ce 343i nauciti iz svih (opravdanih) zamerki na 5-icu i to izbegnuti u 6-ici. Ne prihvatamo nista ispod fenomenalnog!

Mada razlicito razmisljamo. Meni licno npr. ne bi smetalo da se sve vrti oko Cortane u 6-ici, cak i da bude glavni negativac svo vreme, ali pod uslovom da se prica vrati na Master Chiefa kao glavnog protoganistu (nek ubace Locke-a kao Jul M’damu :smiley: ). Najvise zbog same tezine sukoba koja bi iz tog proizisla jer znamo da ce Cortana sada uciniti sve osim nauditi Johnu. Iako je njen krajnji cilj pronalazenja mira u galaksiji ispravan i da ona ga zeli ispuniti bez obzira na cenu, ali da li je ipak dovoljno jak da se podnese i najveca zrtva.

Njihov odnos je poseban, zbog njega i sama prica u 4-ci, i toga hocu jos, a pogotovu sada kada imaju “ideoloske” razlike. Cortana je ipak samo AI, masina, interni konflikt izmedju razuma podstaknutog neogranicenim znanjem i osecanja privrzenosti za koje bi trebalo ni da postoji, moze dovesti do zanimljivih odluka.

1 Like

Ko je mašina pitanje je sad… :smiley:
https://youtu.be/Cvd3MWywVlM
https://youtu.be/HX__ErSRt2U 2:55 do kraja

Bem ti Nikola kratki komentar, spoiler teški.

Pokušat ću da zaboravim!

@xX8Lampard8Xx Čoveče, koristi spoiler tagove za neke stvari, za svaki slučaj :smiley: Dodao sam ih za svaki slučaj.

@Lordish Mada, ni ti ne bi baš trebao da budeš u ovoj temi dok ne pređeš igre, zbog spoilera, just saying :slight_smile: Beži i spašavaj se dok možeš :smiley:

1 Like

Meni je samo zao sto su na kraju onako glupo ubili Master Chiefa…

2 Likes

1 Like

@iKaran hahahaha steta…

Izvinjavam se stvarno, skroz sam zaboravio… :worried::worried::worried::worried:

Zaista je bilo čudno kad se pojavio Kratos i odjenom počela QTE scena…

2 Likes

Sto se kaze, umro odbrige…

Ali ne moze neki tamo kratos da ubije Chiefa :slight_smile:

Edit: fanboy sam najgore vrste, znam znam…

1 Like

Pa Kratos i on se uhvatili u koštac, ali dođe Super Mario i spasi stvar :joy:

1 Like

@iKaran, umro od priče.

@daemonkiller92, ipak je Chief na većem intelektualnom nivou od Kratosa, @xX8Lampard8Xx će se složit sa mnom :smiley:

1 Like

@loodacha objasnio…takođe ono što me nervira je sto ljudi poput The Act Man-a samo snimaju rantove kako im se ne svidja ono kako im se ne svidja ovo i kao kako su covenanti u Halo 5 samo tu da bi imali sta da pucamo ali da ih nema krenuli bi da se*u kako unistavaju Halo itd…

@xX8Lampard8Xx je rekao u onom podužem postu:“Zašto se prometheani i covenanti bore?Da bi imali šta da pucamo.” Pa i ne baš.Cortanu čuva Warden a on upravlja prometheanima i on radi po Cortaninoj volji a videli smo da ona nije toliko zla ona govori Wardenu da šalje trupe na Covenante,a zašto to?Pa zato što su se Cortana i Chief godinama borili protiv njih!I ona cut scena sa tučom po mom mišljenju nije toliko loša iz jednostavnog razloga,jeste da izgleda kao tuča dva pijanca,ali ipak to su Spartanci jel bi ti mogao da uradiš nešto s tolikim armorom na sebi? :blush:

Da li neko ima problem sa lobby-jem, nece da mi nadje mec uopste ni za jedan tip igre?

Citam na redditu, imaju ljudi probleme. Ne radi nikom trenutno.

Koji sam baksuz kada hocu da igram multiplayer halo 5 igra ne radi!

1 Like