PlayIT Show Srbija (Adria Masters, Halo 5 turnir...)

Prekinuo nas je one noći. Skoro smo igrali 2 na 1 (jedan jak i ja slab :joy:) protiv @xX8Lampard8Xx i opasno nas je namučio. Ja im lično skidam kapu.

@xX8Lampard8Xx će sa mnom obrnut Halo 3 na legendary?! Nešto me puca da ga palim opet hihihihi

On ima oko 1200 sati u Halo 5, pravi bolesnik :smiley:

@Akiris, haj mu promjeni “funkcioner” u “amater over 9000” hahahahahahah

1 Like

I ja imam 1100 sati u cs pa mi ne kažu da sam bolesnik (u prevodu nije to mnogo :joy:)

@Lordish Samo kazi kada hoces. Za H3 sam u svako doba dana i noci :smiley:
@ShadowFighter CS je izasao pre 600 godina, a H5 pre godinu ipo dana :slight_smile: Sad sam na 1290 sati trenutno, bice 2000 do sledece igre.

1 Like

A ja sam počeo da ga igram pre godinu i po dana (CSGO naravno)

1877 sati na LoL :joy:

Tesko je u Srbiji organizovati bilo šta.
Osnovni razlog je taj što smo mali. Nerealno je očekivati okupljanje ljudi bilo kojim povodom. Uvek nekom nešto iskrsne: Posao, izlasci, veza, deca, svadba, krštenje, letargija, bolest, koncert, smrt…

Jedino kada je mnogo ljudi u igri, realno je da će 3% uspeti da se uklopi. Kada nas je ovde aktivnih 15… You know what I mean… Ali nadamo se da će biti bolje…

Ide neko na ovaj PlayIT?

Ja sigurno idem sad ne znam da li će i ovi ostali pošto još nismo sakupili sve igrače…

Ja idem sa drugom, dobili smo karte preko Playstation Srbije :slight_smile: Rekoh, ako ide neko od vas sa Live da vas vidim kako igrate Halo. Jeste da sam zarđao, ali bi verovqatno mogli i da odigramo koju partiju :smiley:

1 Like

U koliko je sati? Ja sam ipak u bg taj dan ali sam slobodan samo do nekih 2-3 popodne max.
Daj ako imaju pare da uzmemo nesto :grin:

2 Likes

Ceo taj event počinje u 10 ujutru ali nema informacija za to kad počinje turnir…

Sad se vratih sa ovog showa. Iznenadio sam se koliko je ljudi bilo tamo. Tamo sam se našao sa @gospodin_covek i svašta smo igrali od izloženog.

Forza Horizon 3 je neverovatna igra na XO, definitivno bi je kupio kad bi uzeo XO.

Halo Wars 2 je isto igra koja mi se MNOGO svidela. Prvi deo mi je bio ok, dok je nastavak još jedna Must Buy igra za XO.

Dark Souls 3 na XO mi deluje neverovatno sporo nakon PC verzije. I ne, ne odnosi se to na razliku između 30/60fps. Loading je mnogo dug, kao i u nekim drugim igrama. Dok se Halo Wars 2 učitao sam komotno mogao da spremim ručak. A da ne spominjem Dargon Ball Xenoverse 2… Jebote, nisam znao šta je dug Loading dok nisam upalio tu igru na XO. Brže se učitava verzija za PS3.

Halo 5 je ok igra u multiplayeru, ali su neke stvari naizgled OP. Onaj Spartan Charge mi je pomogao da pobijem toliko ljudi da to nije normalno. Oružje je ok, ali mi ovo novo nije išta posebno. Mnogo puta mi je zajebao Aim Down Sights, jer sam instiktivno hteo da bacim bombu, koja je obično na RT, kad ono prc… :smiley: Sveukupno mi je bilo ok, ali mi nekako ne deluje kao Halo. Liči na Halo, pomalo miriše na Halo, ali mi nešto tu fali…

Konačno sam probao i taj famozni PSVR. Nije bio baš najbolje kalibrisan za moju visinu, i lik je delovao žešće nezainteresovan da se duže zajebavamo oko podešavanja zbog reda. Igrao sam neku igru gde treba da vraćam loptu ili neki đavo. Bilo je ok ali ništa specijalno. I dalje sam imao osećaj da mi na glavi stoji skalamerija koja samo što nije spala od silnih pokreta glave i koja zbog nedostatka kalibracije je bila jasna jedino kad sam gledao u pod. Ako bi se zajebao i pogledao naviše bi se to pomutilo u neverovatnoj meri da sam mislio da mi se oči pune vodom. Možda bi imao bolji utisak da sam probao ono što je mislim @n00dle opisivao sa ajkulom, ali ovako… Meh.

Hteo sam da probam i Vive, ali sam zaglavio sa Halo 5 skoro pa do fajronta. Kad sam se zasitio sa Halo su se već pokupili. Oh well, možda drugi put. Koliko sam video, oni su puštali neku vožnju rollecoster ili kako se već zove kod nas.

Turnir u Halo 5 nije ni održan koliko sam shvatio, već je mogao da igra ko hoće. Igrao je i neki navodni Halo Pro, pa rekoh da igram malo za drugi tim, da izbalansiram igru, jer ih je on razarao. Kad sam počeo da igram i ušao u štos… I still got it. :smiley: Sledeće godine moramo da formiramo ekipu za Halo da dominiramo kako treba.

eSports definitivno nije za mene jer sam malo gledao LOL, DOTA i CSGO gameplay. Smorio sam se kao nikad u životu. Sumnjam da bi bilo bolje da su odabrali neke druge igre. Jednostavno je neverovatno DOSADNO. Još su komentatori skroz uzbuđeni i rešetaju sa opisivanjem akcije… Koja nikako ne deluje tako uzbudljivo.

Ali sam se baš smorio kad sam video koliko su stavili Xbox 360 konzola. Stvarno bre, mislim da je bilo 100-ak minimum. Bilo je i 20-ak Xbox One, kao i tri Pro konzole i par PS4 Slim konzola.

Probao sam i Overwatch i kod kuće i tamo, jer je Free Weekend. Meh. Smorio sam se baš brzo. Nije me igra toliko privukla kao druge. Oh well, nije kao da imam manjak igara za igranje.

Sve u svemu, za nešto što prave prvi put, ovo nije bilo loše. Definitivno idem i sledeće godine ako to budu organizovali. :slight_smile:

5 Likes

Ja sam najviše visio na Halo 5 i bukvalno sam svaki meč bio prvi na tabeli i carryao, takođe sam i izazvao to Mađarskog Halo pro-a na 1v1 u kome sam ga pobedio :smiley: Takođe sam par mečeva pobedio uz drastičnu razliku poput 50-5, a ostatak dana sam proveo gledajući Adria Masters Csgo i upoznavajući se sa pro igračima i strimerima :blush:

Ako je to bio Headmaster, mislim da su ti dali najgoru igru da probas za prvi put. Ja sam ga aktivno izbegavao, a kad sam ga najzad probao posto sam vec uzeo psvr, izdrzao sam citava 3 minuta. Neka fala.

A to sto je psvr bio u opasnosti da spadne je verovatno do njih, sto ti ga nisu stavili na glavu i zategli onim tockom pozadi kako treba.

Steta sto nisi dobio neki bolji demo. Sa tog demo diska, battlezone ili ajkula bi bili prava stvar. Svidelo ti se ili ne, barem bi znao da si probao psvr kako treba.

1 Like

Ma da, da su se malo potrudili i upalili bilo šta drugo, verovatno bi bio bolji utisak o VR. Mislim, kao koncept mi je kul i interesantno, ali mi ovo kako je odrađeno nije to to. Ovo malo što sam probao, 10-ak minuta, verovatno manje, mi je bilo dosta za duže vreme. Najveći problem mi je u samim uređajima. Rekoh, ako dovoljno zaživi da vidimo verziju 2.0 sa poboljšanjima bi to moglo da bude to. Ovo sad… Close but no cigar.

Voleo bi da sam mogao da probam RIGS. To mi je jedna od glavnih igara koje bi probao. Ovo… Yeah… Makar je uređaj manji no što sam očekivao… Očekivao sam da je neka mnogo veća skalamerija, ovako je veličinski ok. Samo još da je wireless i da nije tako… Pa, neudobna. Nisam doživeo taj momenat da se uživim u svet i VR jer sam svo vreme bio svestan da mi na glavi skalamerija od 300e koja bi mogla da poleti ako se mnogo naglo pokrenem i prelako je gubilo fokus :smiley:

Sad mi baš krivo što su prikazivali baš taj demo, valjda ih je brinulo da ljude ne pate od motion sickness.

Suviše je Srbija bedna zemlja da bi bilo šta bilo organizovano na visokom nivou.(osim koncerta Ace Lukasa i Cece Ražnatović)
Sami organizatori već kreću da podrivaju event svojom nestručnošću, bednom reklamom i amaterizmom koji isijava iz reklame…

Padawan je pomenuo NBA 2K event gde su bili njih četvoro…Mnogo je takvih slučajeva…
Srbijo, odustani od ovakvih event-ova, samo se brukamo.
Shadow fighter, ako je on pro a ti ga dobio, to znači da si ti sada pro ! :grinning:
Prijavi se za neki pro online turnir i kreni u pro vode.
Ako zaradiš mesečno 320e, to ti je mnogo bolje nego da se u Srbiji baviš… bilo čim…

Pa, znaš kako, očekivao sam neki stepen faila, ali je glavni fail onaj koji nisu nikako smeli da naprave, a koji je u osnovi svakog tipa organizacije bilo čega, pa čak i roštilja: raspored.

Nisu imali nikakvu satnicu ni raspored kad se šta dešava. Bukvalno nisi mogao da saznaš kad je koji turnir, cosplay, itd. Samo se znalo da rade od 10:00 (09:00 ako kupiš Super Special Kartu) do 21:00.

U zadnjih par godina je gaming sve popularniji kod nas, te Computerland često pravi promocije za igre, gde se pojavi dosta osoba.

2 Likes