Hearthstone

Pusti ti te price. :slight_smile:

Priestovi mogu da ti uniste bilo kojeg miniona sa napadom ispod 3 ili iznad 5! Zatim, kradu karte! Zatim, kradu minione! Zatim, ako nekog ne dokrajcis, znas da ce biti healovan sledeci krug. Zatim, imaju one fore tipa kombo sa Northshire Clericom i Holy Nova, ajoj. Tu sam se jednom opekao i nikad vise. :smiley:

Inace sad sam imao katastrofalan niz u Rankedu, jedna pobeda i jedno 4-5 poraza. Jedan Paladin me je dobio sa gomilom 1/1 miniona, on ih nabacao na tablu jedno sest, a ja molim boga da mi izadje Flamestrike ili Arcane Explosion, ali shipak. Mrcvario me deset minuta i na kraju pobedio, koja tuga. Bas me tu nije htelo, njegova taktika je dosta falicna, realno.

Pa svaka klasa ima nesto :smiley: Vi magevi imate hex, nema 3 ili 5 napada, hex ubija sve, pa onda fireball jedna od najboljih karata u igri, Pa mana wyrm, pa flamestrike wipeuje protivniku sve. :smiley: Sve ima svoje.

O areni onda necu ni da pricam, niko vise i ne razmislja o drugoj klasi, ako dobijes mage-a, autoclick na njega odmah :slight_smile:

Edit : uf, zaboravio sam Antonidasa spomenuti! :smiley:

Hah, naravno, sve klase su nezgodne. Hteo sam prvenstveno da istaknem kako je Priest specificno trollasta klasa, koja sluzi da nervira protivnika. Cak sam primetio da samo priestovi koriste onaj ‘sorry’ emote pre nego sto te nesto gadno zeznu. Ko da znaju kakav im je stil igre. Kakve sam srece, kad god upalim ranked naletim na barem dva priesta da mi zagorcavaju zivot.

Sve klase imaju neki balans, osim Priesta, jer se ceo deck svodi na Healovanje ili na crpljenje karata. Sad sam imao meč od preko pola sata sa jednim Priestom. Jednostavno sam se predao, jer nisam imao živaca da čekam 20 poteza da neko od nas umre jer nismo imali ni jedbu kartu u decku više. Znači 20 poteza, imamo oboje po 20 HP i ništa u Decku, samo po 3 karte koje ne možemo iskoristiti u rukama…
Serem se u tu prokletu klasu, i sad ću reći: Svako ko koristi Priesta je najobičnija kukavica. Sve ostale klase imaju taj neki balans, ali su Priestovi govna, još u kombinaciji sa nekom legendary kartom…
Mogu i Mageovi biti OP, sad sam imao i jedan meč protiv jednog Warriora i evo šta sam imao na kraju:

Ali tek nakon 15 poteza, Priestovi samo pozovu one *****e Djinove kojima je napada isti kao HP, i iskoriste dva Double HP, i eto, odmah ima kartu sa 20/20. I to je balans? To sve može da uradi u 9-om potezu odjednom.

Uh, mislim da si malo pregrub. :slight_smile:

Istina je da ne volim priestove, al’ bogami ne volim ni mageove iako sam i sam mage. Jos kad bace secret svaki drugi turn (cough ko neko ovde cough), eto nama mrcvarenja. U principu verujem blizzardu da zna sta radi - da je priest toliko gadan, nerfovali bi ga odavno. Jedinu kartu koju su u poslednjem periodu onemocali je Unleash the Hounds, fala bogu.

Ima li ovo cudo za Android? :smiley: :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Secret imaju sve klase valjda, znam da ima Mage, Paladin, Hunter, Rogue, kod ostalih nisam još naišao, ali verovano i oni imaju. :slight_smile: Jesam grub prema Priestu, ali opet, nije baš da nema razloga.

Biće u drugoj polovini 2014 za Android, Windows 8 i iPhone

Meni uopste nije jasno kako misle da prenesu gameplay na iphone - to nema sanse da bude udobno, ekran je isuvise mali. Oni androidovi phableti jos i ajde, al’ na trenutni iphone, tesko. Srecno im bilo.

Uzgred, ja sad skoro iskljucivo igram na ipadu. Desilo se jednom da bacim pogresnu kartu, drugi put da sam sebe frostboltujem (jos to sanjam), eto juce protiv demona mi se desilo da dropujem miniona koji pravi tauntove na pogresno mesto - ali sem ovih nezgoda, iskustvo na tabletu je veoma udobno. Uzivancija, cak.

EDIT naravno, ako je partija stresna, ko sto obicno jeste, krenu znojavi prsti da mi skripe po staklu, pa se plasim da ne zeznem nesto. Onda sve kao zaobilazim prstom po praznom prostoru, da slucajno ne padne potez gde ne treba. Sta cu kad nisam hladnokrvan. :smiley:

Znaci agresivnijeg igraca od Daemona sreo nisam. Taj sve baca pravo na mene. :smiley:

Ako mi je spor hand u prva 3-4 poteza, mogu se slikam.

Zavisi sta mi padne u ruke prvo. Kad igram protiv tebe mi obicno zapadnu karte za agresiju :slight_smile:

Ti onda nisi vidio Starving Buzzard + Unleash The Hounds da vidis sta je izvlacenje karata. Ili Miracle Roguea koj izvuce 20+ karata u jednom potezu ( i naravno iskasta sve na tebe ). Moras se malo popeti u ranked pa da vidis sta je smaranje, na Priestove neces ni naletiti. I opet, svi kazu da je priest jedna od najslabijih klasa, i 98% igraca koji dodju do Legend ranka, su ili Warlock ili Rogue ili Shaman ( nakon Hunter nerfa ).

Sto se Lightspawn-a tice ( djinova ) nijedan dobar priest ih ne koristi, jer je toliko lako rijesiti ga se. Assassinate, Polymorph, Hex, Execute, itd… Btw ako nemas neki od ovih spellova na 9om ili 10om potezu da unistis te velike minione, onda ne radis nesto kako treba

Edit : na kraju krajeva, rollaj priesta pa igraj ako mislis da su OP :smiley:

Edit 2 : evo 27 najboljih igraca Hearthstone-a, svaki mjesec ih pitaju da rangiraju klase od najboljih do najgorih. Pogledaj gdje je priest na tim listama.

http://www.liquidhearth.com/forum/constructed-strategy/2596-hs-class-power-ranks-may-2014

Taj Starving Buzzard + UtH kombo je mnogo nezgodan. Jos ako ubaci Timber Wolfa, ojadi te totalno. Zato sam naucio protiv huntera nikad da nemam vise od 3 karte na tabli. Jednom se desilo da jedan hunter potrosi oba UtH skoro na pocetku partije. Samo sam uzeo da se smejem i bacam karte na tablu, nije mi vise mogao nista!

Iskreno, deluje mi kao da su Hunteri pomalo one-trick poniji, sem UtH nemaju neke druge akcije. Ok, dosta koriste secrete, koliko sam imao prilike da vidim. Joj, te tajne me zivota kostaju. :slight_smile:

Ma Secreti su dosadni, al’ protiv svih klasa ima sablon kako da ispitas sta imaju tacno. Protiv mage-a prvo izbacis najmanjeg miniona da vidis da nije Mirror Entity, pa onda najslabiji mali spell da nije Counter, i na kraju ako napdas, napadnes prvo sa najslabijim minionom da provjeris da nije Vaporize.

Za nove igrace najlakse alt-tabovati pa na HS wiki i vidis kakve secrete ima klasa protiv koje igras, i prema tome skontas otprilike. Iskusniji nauce napamet brzo

Lakse reci nego uciniti. :smiley: Sve ja mogu kad imam prave karte u ruci. RNGeezus ponekad slusa, ponekad ne.

Ti govoriš kao da ima samo Vaporize i Mirror Entity od Secreta za Magea. A i te tvoje teorije se zasnivaju na tome da ćeš u pravom trenutku imati pravu kartu, ko da ti određuješ koju kartu dobijaš kada, a ne sreća.
A za tvoj prethodni post. Ne možeš ti sad tu da govoriš da nije Priest OP jer neki lik kaže da je na mestu 9 ili 10. Mnogi prave tematski deck, ali imaš i one koji naprave bućkuriš svega i svačega, pa ne možeš baš da generališeš.
A i iskreno, mene baš zabole patka za te likove, kao i za onog kog spominje i n00dle, koji je sa Youtubea, nikad nisam gledao nekog oko tih saveta, niti ću. Poenta je u tome da igraš kako ti misliš da treba, sa kartama i klasama koje tebi odgovaraju, a ne da slušaš nekog idiota koji ima više sreće nego pameti. Jer se ova igra najviše svodi na to: Sreću. Meni nije cilj da se nerviram da stignem do Legendary-a, jer nema neke koristi, već da se za****vam sa kartama. Zato i imam više mečeva u Casual modu nego u Ranked. *š ti te frustracje ako ne uživaš u igri.
A Priest je po meni OP i svako ko igra sa njime je najobičnija p
a, i ne možeš me ubediti drugačije.

Ostali secreti za mage-a su Ice Barrier koji je nebitan i glup, trosi slot za neku bolju kartu, i u principu ako spadnes na koristenje toga, znaci da vec ionako gubis. Ice Block radi na slican fazon, ali je mnogo korisniji, medjutim bilo koji od ta 2 ne unazadjuje protivnika tako da je nebitno sto se provjeravanja tice. Spellbender je ojadjeni Counter, ne sjecam se da sam ga ikad vidio za sve ovo vrijeme sto igram. Tako da jeste, ima samo Vaporize , Mirror Entity i Counterspell od secrete za Mage-a koji su korisni i koji mogu da naude protivniku, ostali nisu relevantni.
Provjeravanje secreta nije teorija, ako nemas minona ili spell u ruci, i barem jednog miniona na polju ( board control ) , znaci da ionako gubis u tom momentu. Secreti se koriste upravo za obrtanje momentuma i navode protivnika na opreznost. Ja nisam pro, ali kod mene prvog nijedan secret nece ubiti mog velikog miniona niti counterovati neki moj jak spell. Zato sto pazim. Hearthstone je igra vjestine i iskustva, a ne srece ( iako sreca igra malu ulogu ).

Generalisanje klasa u kategorije se vrsi po tome sta im je dostupno i kakve kombinacije se mogu izvrsiti. Ti kazes da te boli patka za te likove, a ti likovi su oni koji svakodnevno smisljaju nove strategije i evoluiraju metagame. Pored toga ucestvuju na turnirima i zaradjuju pare, streamuju gameplay koji prati 20ak hiljada ljudi u zelji da nauci nesto. I ti onda tvrdis da su oni idioti. Nesto su te ne poklapa.

Ova igra se apsolutno ne svodi na srecu. Ako tvoj cilj nije da postanes bolji, i igra ti se samo Casual jer ti je igra zanimljiva i predstavlja nacin da se zabavis, onda igraj samo Casual. To svi postuju i niko ti ne moze odrediti kako da igras. Ali nemoj se onda upustati u rasprave o klasama, OP kombinacijama, i kojecemu jer ocigledno ne znas mnogo o tome ( a vjerovatno i ne zelis da znas , sto je sasvim u redu ).

Sve tvoje navedene tvrdnje ne pokrepljujes nikakvim validnim argumentima, tako da su to upravo to, samo tvrdnje. Cinjenice vec postoje i dostupne su sirokoj masi.

I na samom kraju, vredjanje i nazivanje nekog *****m na forumu zato sto je tvoj ego povredjen jer si izgubio u igri je glupo i djetinjasto, ne ide ti u prilog nikako.

Pozdrav

Uuu, svaka čast na odgovoru :tap: A kako sam tebe uvredio? Rekao sam ko igra sa Priestom da mi smeta. Da li sam direktno tebe uvredio, ili se tebi obratio, sa tvojim imenom i rekao nešto loše u vezi tebe?

Skrecete s teme. Drzite se igre a ne ko je pobjedio, kako i s kim.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Procitaj svoj post ponovo. Nemoj biti povredjen, i gubljenje je za ljude. Ako ne znas da gubis, ne trebas da igras, skracujes si zivot, strefice te srcka :smiley:

Ne, zaista sam mislio, dobar post, gde si objasnio lepo, nisam mislio sarkaticno, i nisam nervozan uopste. :slight_smile: I ovo nema veze sa pobedom ili gubljenjem, meni se generalno ne svidja Priest, to je to. Ali ajd da se vratimo na temu, ok?