Igre u kojima ste najvise "glavili"

Definitivno myst kao dijee vise gledao grafiku nego sto sam uspio bilo sta preci u toj igri hahahaah :smiley:

Nitendo gem boy - Pokemoni - kako probuditi Snorlaksa, kako proci mracnu pecinu i kako uhvatiti Mju Tua (kako god da se pise :laughing:)

I jedna misija u Serlok Holmsu, na PCu (jos pre 8,9 godina)… Ne secam se tacno, ali bilo je na nekom doku… Pokusavao sam nekoliko dana da je predjem i odustao od citave igre :slight_smile:

I puno sam vremena provodio da usavrsim Yoshumitsia na Teken-u 3, naucio sam skoro sve njegove fazone… Na ps1, pre 15, 16 godina, bez ikakvih klipova i uputstava… sa svega 8 godina :slight_smile:

Halo CE osma misija,mislim da ne treba mnogo da pricam o tome…
CSGO koji skin da kupi i da li je dobra ideja da trosim pare na digitalne nozeve i puske

Bila je neka igra na pokojnom dreamcastu…
Horor avantura,kao neka mesavina silent hill-a i rezidenta… Bila je only japanska verzija. U nekoj fabrici drvenih lutaka si morao da provalis kod od 4 cifre na osnovu dokumenata koje si nalazio… peace of cake,da dokumenta nisu bila naravno na…Japanskom.
A igra mi se bas dopala. Tada neozenjen,nema dece i 1005 zahteva,potreba,racuna…ima se sl vremena…
I krenem polako…0001, 0002… Kakav mazohizam.
Sva sreca sifra je bila negde oko 1600. Tada sam bio poznat kao lik “koji zna tu sifru”. Zvali me ljudi na fixni da pitaju za sifru. Good old days.

5 Likes

Ova igra na 486 kada sam bio mali mali


Sada neko od vas da mi kaze kako se zove ne mogu da se setim nikako, valjda neko od starih gamera zna o kojoj igri je rec?
Imao sam i nocne more, posle je vise nisam ni igrao.

Mislim da je GODS, bila je popularna Amiga 500 igra. Moguce da je imala brdo portova i za druge platforme.

1 Like

U silent hill-u NIKO ZIV nije mogao da provali foru za medaljon,kod klavira…Treba odsvirati odredjenu melodiju…Cekali smo sl br casopisa “Bonus” gde je bio walkthrough.
Posle je sve nekako islo,ali taj medaljon… No sir,dalje neces moci…

1 Like

Ta igra, ubica konacno da saznam ime. Hvala

Isti slucaj sa Silent Hillom i klavirom. Ubismo se burazer i ja da predjemo i tu smo i stali na kraju.
Takodje se secam Crauser-a iz Resident Evil 4 kada sam prelazio na najvecoj tezini. Ja sam se mesec dana lomio samo njega da predjem, na kraju sam bukvalno napravio pauzu od te igre isto nekih mesec dana jer mi je pritisak skakao 300 sa 200 od besa. I posle tih mesec dana udjem u igru bezveze i predjem ga iz drugog pokusaja. Vise sam sve napamet naucio. xD
A bilo je i u Need for Speed Underground u igraonici kada sam prelazio i naisao na neku trku sa 6 krugova za koju su svi pricali da je najteza u igri. Puk’o sam sve pare od uzine tu trku da predjem, samo da bi neki slepac obrisao sve save-ove na tom kompu jer se on iznervirao. I tako sam morao iz pocetka da prelazim.

@pleja

A zamisli tek da se nisi ozenio i da nije bila 1600, bio bi poznat kao lik koji jos uvek trazi sifru. :smiley:
Salu na stranu, internet je kompletno unistio video gaming. Ezotericnost starih video igara je nesto sto ce mladji moci da iskuse samo sopstvenim izborom i stoickim suzdrzavanjem. Pa cekas nastavak walktrough-a u sledecem svetu kompjutera. Crtas mape, zapisujes odgovore. Eeej.

haha… taj fazon :slight_smile: Parasite Eve na ps1,naravno Japanska verzija i ona prokleta kasa u baru…

Igre su me pre svega motivisale da naucim Engleski.
Da se nije “pojavio internet” morao bi’ da ucim i Japanski…

Jes ti salis? :smiley: :smiley: Pre ce biti da ga je spasio. :smiley: Prisetim se sebe koliko sam se patio u raznim igrama, vrteo u krug, frustrirao i gubio vreme - bude mi me zao. Danas znas da ces uvek naci odgovor, malo guglovanja i gotovo. Koje je to blazenstvo.

Commandos 1, zadnja misija… Ogroman mapa, mnogo neprijatelja, barake iz kojih jos izlaze ako se oglasi alarm… Ekstra teska misija, ali i sve misije pre te su manje ili vise teske :smiley:

1 Like

Ne sećam se da sam prešao prvu :laughing: Neverovatno zahtevna i teška igra.

1 Like

Ranije nismo imali trailere, nego odes na pijac kod coveka koji prodaje igre i muziku i molis boga da je igra dobra kao sto i cover izgleda za nju. A secam se i igre Nightmare Creatures koju nikad nisam presao, sve zivote sam izgubio vec kod prvog glavnog. xD

2 Likes

Podsecas me na jednog mog druga… Zar je fazon da je sve lako i sve ostvarivo samo uz kucanje par reci na googl-u?!
Taj moj drug uzme da igra karijeru na Fifi, i dodje do finala nekog kupa ili LS, i izgubi, pa izadje da mu se ne snimi, udje opet i opet izgubi, pa opet izadje, namesti na amater i nabije ih 9:0 :slight_smile:
Nekada sam ga znao uhvatiti navarenog kako igra protiv kompa na amater i busi ih 7:0 u 60’ minutu :joy:
Uvek mi je bio fascinantan :grinning_face_with_smiling_eyes:

Ortak mi kaze “Daj mi konzolu da igram par dana”. Dam mu,naravno. On “nabudzi” Jamajku i jos par reprezentacija… Posle sednemo,cepamo pes… On nas kida. Ja kazem "Ok,sad cemo da izvadimo memorijsku pa cemo da odigramo… " “Haha…namestio sam!” Sta raditi takvom liku?
Sigurno ste i vi imali takve likove u ekipi?

1 Like

Pustio ga da pobjedi. Jer mu je to vjerovatno jedino zadovoljstvo u životu :smiley: Ko da je u osnovnoj školi bokte hahaha

Drugar na proslogodinjem pesu je uradio to sa Romom. Totti imao 90 i kusur, mi mislili da je zbog prve verzije igre i bez ijednog data packa. Medjutim ispostavilo se da je nabudzio ceo napadacki trio rome: Totti, Gervinho i ne mogu da se setim treceg :smiley:
A inace, okoreli rivali smo u pesu.
Isto, bila je moja konzola :smiley:

Pa da,pruzis mu malo zadovoljstva… :slight_smile:
Ja provalim u staklencu foru na metal slug…
Naidjes kao delimicno na 1 deo ekrana, “bunker” se tek delimicno pojavi ,ti tenkom pucas rafal u bunker,on kuca poene,al dok ne krenes napred ne mozes da ga unistis…a poeni samo kucaju… Nabijes cifru haos. Ortak to iskoristi,nabije poene i potpise se na top listi svuda “car” i on je kao mangup…

Ja sam uvek igrao sa stilom a ne za poene…
Street fighter 2 igram sa Rusom… Honda krece head bash,ja preskocim pa mu uradim bacanje pile drive… To niko ziv nije radio.
Uvek sam voleo still over the points…