iPhone vs Android phone

Tema kao što naslov kaže…

Ne pratis trziste Androida, konkurencija ih prestigla u svemu, cak i u kameri. Apple je naprosto tavorio u bezidejnom muzenju stare slave od kad je Dzobs preminuo. Naravno, takva jedna korporacija prepuna kreativnih trustova i marketing magova nece nestati preko noci, ali ne ide im na ruku ni to sto je celo trziste mobilnih komunikacija u teskoj recesiji. Telefoni od 250e dostigli su tako visok nivo kvaliteta kada je tesko uvaliti uredjaj od 800-900 kao esencijalan.

Kao znak neminovnog decline-a vidim i to sto je prebogati zet iz Norveske presao na Android. Sokirao sam se jer je bio bas hardcore za Apple proizvode. Smorio ga je stav Apple-a, trazili su 300e za popravku napuklog home dugmeta jer mora da se menja ceo ekran. Imao je neprijatan razgovor sa ravnodusnim Apple customer care sluzbenikom koji ga je pitao “u cemu je problem”.

4 Likes

Mada ljudi vec godinama daju te sume za flagship telefone (ne samo za apple), sta se promenilo? Valjda placaju kvalitet, otkud znam.

Jel se taj od 250e jednako dobro drzi ko neki flagship telefon? Juce kad sam guglao ono oko slusalica za pocophone, odmah mi iskocile stranice i stranice problema sa svim i svacim sto ljudi imaju.

Mozda ti te pare kupuju mir.

Te pare ti iskljucivo kupuju brend, da se ne lazemo, a kad smo kod brendova apple je mozda i najjaci.

Pazi sumu od 800$ dati za telefon koji kakav god daje ima ekran koji je 720p je cisto robavanje brendu koji te bukvalno podjebava. Ti mozes reci ali skroz je lep ekran mozda je i lepsi od nekih 1080p ekrana koje imaju telefoni od 200 evra. To ne treba da me zanima vec sta sam ja platio u 2018 godini 750 evra, i zasto za ime boga to cudo sa jabukom na pozadini toliko naplacuje uredjaj koji ne moze ni da ima full hd ekran u tom cenovnom rangu.

2 Likes

Pocophone je malo rizican izbor. Svi su danas kinezi, ali nisu svi kinezi isti.

Moja Motorola Z2 Play je sjajan telefon a po oglasima je vec oko 200e, pala sa 400 od pocetka godine.

1 Like

Aj barem da se pravi u Americi pa da covek nekako opravda tu cenu, plata radnika 5000+ dolara itd, ali kad vidim one zgrade u Kini opasane mrezom…

Malo mi je to nerealno, jer tolike silne apple fabrike u kini i da nemaju zvanican store… Plus koji god kinez da mi je došao u prodavnicu od letos, svaki je jebeno imao iphone…

Haha fair enough.

A sta vi androidasi mislite o novom Pixelu? To je medj’ androidima prakticno jedini da mi je iole privukao paznju…

1 Like

Ma moze da prica ko sta hoce ili da me shvati kako hoce.
Ali svako poredjenje je glupo. Prvo razliciti su sistemi a drugo kvalitet je na srani apple uredjaja.
Evo dobio sam skoro Huawei Mate 10 Pro. Na papiru top telefon. 6GB rama bla bla…
U realnosti… smesno je svako poredjenje sa bilo kojim apple telefonom starim 3-4god a o novim ne smem ni da pricam.
Uz taj Mate 10 Pro nosim iphone SE koji po brzini i odzivu sije ovaj huawei.
Kinez je kinez!
Uzmes tel po suncu u ruke i treba mu dobih par sec dok djubre ne skapira da sija sunce pa da razmisli da posvetli ekran, pa polako krene pa i onda je pitanje sta vidis!
Izvadis po mraku, zaslepi te dok ne skapira da je mrak!
Uzmes iphone 5 ako je sunce ekran je odamh vidliv, uvece izvadis on ne sija kao reflektor vec je vec potamnio!
Sto se cena tice svi su preterali. Svakako nemam nameru da platim tel 1000e
Ali ako jedan glupavi Huawei ima obraza da trazi skoro 1000e za svoj telefon onda apple komotno moze da trazi 1500e posto je sramotno stavljati ih u isti kos!
A svako ko ima neke dileme u glavi teba upredo da nosi oba pa neka praica onda.

6 Likes

Imam dotični Huawei i apsolutno se ne slažem sa onim što navodis. Iskreno ne zanima me ko šta voli i koristi, ovo sam napisao da nebi neko možda odustao od kupovine. Tel ima punjač koji je ako ne najbrži na tržištu onda jedan od najbržih. Baterija vrhunska. Ekran OLED. 6gb rama radi posao odlično, nema kocenja i stucanja. Ja sam ga platio mesec dana po izlasku 560e.

6 Likes

Ja iskreno nemam pojma o cemu pricas, malo je reci da to sto si napisao nije tačno. Ne znam nijedan android telefon koji se tako ponasao pa ni ovaj sto imam od 200 evra.

Jedino se slazem da nije za poredjenje jer je jedno uredjaj koji ima gomilu funkcija a drugo je apple igrackica koja sluzi za kafic dok kao telefon obavlja samo najelementarnije funkcije nesto kao polu smartfon.

Dzabe sto je telefon brz kada na njemu nema bukvalno nista, sto je sistem kao sistem ocajan dizajnerski pa ti za sta god da radis treba neki potez vise, jer je sve dizajnirano da bude lepo na oko a ne prakticno, mada to sta je taj telefon i za koga je to je i bitnije.

Inače svaki iole bolji android je danas uveliko brzi od apple koji jednostafno ima tolike animacije da dok se ona odigra ja se smorim, i tako za sve vezano za apple, sve je prilagodjeno dizajnu i fluidnosti, sve kontra od prakticnosti, kao da je telefon za zene i ljude kojima ni ne treba smartfon rekao bih.

2 Likes

Sve zavisi iz ugla gledana. Meni je ios neuporedivo prakticniji a o brzini je glupo da pricamo.
Da li nosis uporedo oba telefona?
Ios moze biti svasta ali nikako ne praktican.
Stalno slusam jednu te istu pricu o famoznim mogucnostima Androida i nemogucnostima ios-a
Sve sami hakeri kao iz SF filmova pa sa svojim pametnim telefonima hakujete pentagon a dok sedite u kaficu hakujete Tokisku berzu posto glupi japanci spavaju dok vi hakujete.
Ako bi bio ljubazan da mi nabrojis taksativno 5-10 stvari koje ti radis na svom androidu a mi ostali smo uskraceni na ios-u.
Android opcije:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.

A najbitnija stvar. Moras koristiti oba da bi mogao da pricas.

Ios je sve samo na praktican, sa jednim debilnim dugmetom, sta vise reci. Ne moras biti haker u pitanju su elementarne stvari jedino sto je za korisnike iphone i najelementarnija stvar tipa staviti drugi pretrazivac kao default bila stvar naucne fantastike, ili nedaj boze staviti ikonicu na bilo koji deo ekrana, to je i dalje nemoguca misija, pa onda i ne cudi sto ljudi misle da je android za hakovanje xD.

Android je za sve jednostavno, i sve na njemu mogu da uradim brze jer je sistem brz i praktican, mogu i da ugasim animacije koje na iphonu traju vecnost, jer im je to bitnije, starlete vise vole dizajn nego prkaticnost i brzinu ocigledno…

Inace imao sam iphone ima ga svako, prilicno sam upucen nije bas stvar koju niko nema, pa govorim jer sam nesto video na slici.

Par stvari koje koristim, pa za pocetak mogu da stavim bilo koju aplikaciju da mi je default ne znam da li su sa novim iosom tu jako naprednu skoro hakersku stvar omogucili ali to mi je jedna od najbitnijih. Drugu su kriminalno lose notifikacije na iosu koju postaju malo bolje sto vise kopiraju android ali notifikacije i opcije koje imas sa njima su na nivou androida od pre jedno 7 godina ako ne i vise. Dve za mene elementarne stvari koje mi sad padaju na pamet.

1 Like

@ninja nema rata samo argumenti.
@gospodin_covek Ok… nista nisi rekao.
Napisi barem 5 stvari:
Posto ove sto vecina pominjes kao veliki pul androida po meni samo starletama i mogu da budu bitne.
Tipa te velike mogucnosti razmestaja ikonica, menjanja boja i tema. To su sve bitne stvari :smiley: za starlete…

Ne to one ne rade jer ne znaju, mnogo im je komplikovano da ikonicu premeste pa su ovi iz iosa valjda u fazonu nemoj ovo ni stavljati da moze, ko nam koristi ovaj telefon bice mu to mnogo komplikovano mozda istripuje da je haker xD.

Evo I ja da se javim, kao zadovoljni korisnik Huawei Honor 8 telefona. Imam ga godinu I po, u isto vrijeme sam ja uzeo Honor 8, a djevojka iphone 7 ili 8, koji god je vec bio aktuelan. Nikakve razlike u koristenju nisam primjetio, cak je moj telefon prednjacio u dosta stvari, toliko da kada je nesto trebala hitno da odradi preko team viewera, radila je preko mog telefona.

Tako da ta prica SE radi brze ne pije vode, naravno iz moje perspektive.
Imam osjecaj da svi pricaju u hiperbolama, I niko ne moze da se odluci da napise “moj telefon je malo brzi”, nego se mora pisati kako je duplo ili troduplo brzi/bolji. Otuda I ovakvi odgovori, posto argument nikako nije validan.

Da dodam da sam paralelno imao I Samsung s7 edge plus, I prodao ga kad sam vidio koliko brze I tecnije radi Honor. Eto za taj telefon mogu reci da ne opravdava svoju cjenu, posto je u to vrijeme bio premium proizvod, I zaostajao je u radu iza Honora I iphona.

2 Likes

Evo teme: Koji Smartphone da kupim

Imao sam Kineze od telefona Cubot i Doogee ,pa Samsunge,LG i ostale Andoride u svoje vreme flagship telefoni…Presao na Iphone…
Svi telefoni su obavljalji savrseno onu funkciju telefona koja se kod svih koristi od 12-15% A ostalih 85 % gde je ukljuceno Slikanje,net,igre,aplikacije,Socijalne mreze … Radilo je kod svih onliko koliko je telefon placen.

Ova poredjenja su glupa(uvek su glupa) al eto svaki cigo svog konja hvali. Ono sto je nekom puno nekom nije nista. Cena nekog proizvoda je stvar licne mogucnosti. Pljuvanje po Iphonu je kao da pljujemo Ferari jer je preskup a Golf predje 500.000 km bez problema a jos mu je servis jeftiniji .

Davno iphone nije vise ferari, mislim da mu vise odgovara opis jednog Smart automobila koji kosta nov koliko negde oko 20 hiljada evra. :rofl:

@gospodin_covek Klanjam se tvojoj mudrosti i pronicljivosti.

Evo jednog lepog opisa misljenja.

Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa. Tako i rasprave liče na trg prepun gologuzih ljudi koji zahtevaju pažnju i prihvatanje, ali, kao što i biva sa raspravama, obično se završe navlačenjem gaća kada uvide da od svega toga nema vajde i da svako gleda svoje dupe.

1 Like