iPhone vs Android phone

i? valja li?

Mozes ikonice da stavis de oces, naravno da valja!

:grimacing:

1 Like

Pa pokusavam da se naviknem na ovo jedno dugme, ali ono sto je dobro na androidu uvek imas opcija, tako da mogu i da vratim na standardna 3 dugmeta.

Deluje da je odlicno optimizovan i da brze radi nego Oreo, trebalo bi i da je baterija bolja jer sada ima machine learning, pa uci kako koristis telefon, isto i za automatic brightness.

Ne znam da li je do mene ali barem na A2 sve je dalkeo brze, prosto ne mogu da verujem. Jos jedna kul stvar je da cak i kada je automatska rotacija ugasena a vi okrenete telefon, pojavi se dugme da rotirate ekran ako zelite :grin:.

2 Likes

Kad pre? Moj telefon je relativno skoro dobio android 8 (pre max 6 meseci), nisam pratio da će uskoro izaći devetka.

Inače mi je telefon sporiji nakon upgradea sa 7 na 8.

Devetka je vec izasla pre par meseci, ali samo za Pixel telefone, u medjuvremenu stize i za Android one telefone, svi ostali cekaju zavisno od kompanije jer moraju da svoj skin koji ide preko stock androida optimizuju kao i svoje aplikacije koje salju uz telefon.

Google je uveo project treble da ubrza taj proces ali ipak sve ostaje na proizvodjacima kada ce to odraditi.

Sporiji je verovatno jer nisu tako dobro optimizovali, svaki sledeci treba da je brzi, mada mozda ti je i telefon mator. Ako nesto koci i ako te ne mrzi posle takvih updatova na novi sistem uvek je najbolje da resetujes telefon.

1 Like

P10 Lite je telefon koji je super radio kada je kupljen, radi on i sada ok, ali su primetna usporenja u nekim situacijama (igre npr.).

P10 lite je budzetski telefon koji je vec relativno star, a kapiram i da Huawei boli uvo da se trude da ga optimizuju za nove androide ili ako to urade bice na brzinu uradjeno jer imaju nove telefone. Zato se meni svidja stock android gde ne zavisis toliko od njih nego pre svega od Googla.

Ako te ne mrzi i hoces da se za imas mozes staviti rom na njega mada sam cuo da Huawei to vise ne dozvoljava. Xiaomi je recimo jedini koji ne samo sto dozvoljava menjanje roma vec tako nesto ne voiduje garanciju.

Baš me zanima kakva su iskustva sa iOS nakon updatea. U suštini je pitanje, ko brže stari, android ili iOS uređaji, ko bolje radi na novim verzijama?

Pa naravno da bolje stari ios, ali za taj telefon trebas da das para za koje mozes da promenis 4 android telefona, dok recimo ako uzmes pixel, on vec ce jako lepo raditi duze vremena.

Sve zavisi, Mi A1 koji sam dao caletu a star je preko godinu dana, savrseno radi. Telefon sam uzeo sa androidom 7 na sebi, jos prosle godine je dobio 8 a uskoro treba i 9. Telefon od 200 evra inace, sada vec dosta manje kosta.

Iphone koji za te pare mozes uzeti je neka izakana 6 sa izmucenom baterijom i verovatno usporenim procesorom od strane appla sa naravno 16 giga memorije. Sve zavisi koliko para dajes i sta ocekujes od telefona, sve ima svoje.

Tu je sad i digital wellbeing aplikacija koja treba da nas nauci da manje gledamo u telefon :laughing:, pa da vidimo i to cudo.

Ha! Ladno mogu sebi da stavim tajmere na aplikacija da mi je ugasi ako sam previse gledao, ima dosta opcija koje ne verujem da cu koristiti ali je koncept interesantan. Inace aplikacija je za sada samo za pixel i andoid one telefone.

Kako produktivan dan na poslu :joy:.

1 Like

Nije da hejtujem Apple (iako pomalo hejtujem), ali jedan nevjetovatan video o njihovim praksama po pitanju popravki njihovih uredjaja, a sve da bi sisali ljude koji trebaju popravke uredjaja.

2 Likes

To je poznato odavno samo ljudi kupuju sto im odgovara uredjaj i ti koji kupuju ne brinu, mogu uvek da kupe drugi.

Primetio sam od nove godine blagi (al ocigledan) porast u broju ljudi po javnom prevozu s notched telefonima.

Dal su ajfoni ili androidi uglavnom ne znam, al izgleda da je dosta ljudi cekalo praznike da se pocasti novim igrackama…

Proslo je 2god od prikaza iphone X i taman su svi vec polako obnovili ugovore i to je to.

1 Like

Da i ovde ih furaju.

Da, ne znam kako je u bgd-u, al ovde u montrealu pre nove godine samo jedna tetka ujutru na autobusu imala x… od januara ih bogami vidjam znacajno vise.

Ono sto mi je drago je da applu ide mnogo losije prodaja od ocekivane, pala vrednost akcija, foxcon otpustio ljude, a vratili su SE opet u prodaju, itd itd.

Sledeci neka kosta 2 soma $.

A da, zabranjena im je i prodaje u nekim zemljama jer su krali patente, nek ih skroz blokiraju, ucinice ljudima uslugu :laughing:

1 Like

da bolje monopol da vlada :slight_smile:

Je li istina da fast charger za iphone ne dolazi sa telefonom i kosta 100$?

Ne samo sto ne dolazi fast charger nego ne dolazi cak ni adapter za slusalice, on kosta valjda oko 30$.

Verovatno je sledece sto ce poceti da naplacuju gledanje u ekran, ako prekoracis dnevnu dozvoljenu normu i to ima da platis, nema veze sto su te vec odrali za telefon xD