iPhone vs Android phone

80$ kosta kablic kojim mozes povezati iphone sa MacBook-om. Pa dajte ljudi…

@gospodin_covek pa bre to ce se proizvoditi u Indiji, pricali su pre par godina o tako nekom poduhvatu da ce proizvoditi jeftine iphone u indiji, mislim da je bilo reci bas za SE. Svakako iphone SE sije sve telefone a u US je bio 80 i neki $$$ za black frajdej :slight_smile:

2 Likes

iPhone SE je poslednji pravi iphone po Jobsu ovo sve posle ne znam ni sam sta je.

E sad jedino sto je meni taj ekran jezivo mali, navikao sam se na vece, sto se kaze once you go black you never come back :smile:.

1 Like

Ovi jaki igraci su pukli skroz sto se svega tice. I ako koristim samsung i zdovoljan sam sa istim mislim da su skrenuli skroz. Svake godine po novi S i Note sad jos imamo i A,M,J i kao bice F serija (oko 2000€ ce da kosta). Ove godine ce biti cak 3 modela S serije. Strasno.

Stvatno treba da malo krenu da propadaju da se zapitaju sta i kako rade.

E pa vidis Davide nije istina sa 5.5” sam presao na manji ekran noviji iPhone i nista mi nije tesko cak mi je lakse staviti ga u dzep, torbici, gde god pozelis. Samo 24h tesko posle toga QL :wink:

Ali na koliko manji ekran, zamisli sa 5,5 ili 6 da predjes na SE koji ima koliko bese 4 inca.

Ne znam ja licno to ne bih mogao a i ne vidim razlog za tako mali ekran, osim ako se bavim necim specificnim pa je neophodno.

Ja sam sa 5.5 na 4.7 i kazem ti prvo je bilo cudno ali samo 24h posle nista spektakularno u razlici. Sada mi 5.5 veliko, isto sam ja razmisljao ali kada je isti ekosistem nema razlike sem blagog iznenadjenja , mali je :smiley:

Jos ne odustajem od njega! Nadao sam se da ce izaci neki nov SE samo sa novim hardverom kad ono nista.
Sve je stvar ukusa. Ne gledam bre filmove na telefonu. Za mene je to savrsen telefon, velicina da sve mogu da uradim ali opet da je mali za dzep, da mi ne smeta. Opet dovoljno mali i kompaktan samim tim i jak da izdrzi neke padove i udarce koji veci ne moze.
Pored njega nosim Huawei Mate 10 Pro i to mi je preveliko i uzasno ne praktino!

U celoj ovoj prici iphone VS android skapirao sam da prosto ima dva tipa ljudi koji gledaju tel. Ja prosto ne gledam kako iphone izgleda. Nemam bre 17god i ne zanima me to.
Nosim iphone samo i iskljucivo zbog ios-a prosto mi odgovara taj operativni sistem.
Da ne pricam da sam sve u kuci koncipirao na tome :smiley:
Sve mi je povezano i to mi se mnogo svidja.

2 Likes

Meni na iPhone jedino nervira iCloud memorija koja je samo 5gb i odbratna baterija, na svakom koji sam imao. Jos od iPhone 4 ga koristim do danas. Sve ostali mi je bolje nego na androidu, koji ne mogu da svarim nikako…

Meni iskreno ne smeta tih 5gb, ok bilo bi super da je 10gb ali jbg.
Ovo me makar ogranicava i tera da malo razmislim i brisem gluposti. Koje mi se gomilaju a realno ne trebaju.

meni samo whatsapp zauzima 3-4gb… a to mi najbitnije, aj bar da mogu da placam onih 50gb, nego ni to nece da prodje iz srbije.

Kako bre nece? pa ja sam spicio para brdo na njihovom storu.
Sta je problem?

Samo mi odbija karticu, kao npr playstation store. Inteza internet kartica je u pitanju. Mozda jer mi je apple id sa americkom adresom?

Cudno, meni je adresa isto u US, isto intesa internet kartica ali je app stor na HR.

e pa moguce da je to. provacu da promenim ako moze. meni cenw pokazuje u $ ne u kunama

A pa nije moguce vec je to 100% znam. Moras da stavis da je app HR
Posto nase kartice ne prihvata za US app
Odmah je prepozna i zna da nije iz US.

1 Like

I ja sam sprzio poprilicno para na store-u, ali je HR store. Odavno su me obavjestili da kartica ne radi na US store

Koristim isključivo free aplikacije sa Google Play. Na šta trošite pare na storeu?

Pa na neke APP :joy: Kupovao sam i neke igrice klincu za ipad i tako svasta nesto.
Takodje imam Mac pa je to sve povezano i tu sam kupovao neke programe koje su mi trebali a nije bilo pirata.

1 Like

Bas jutros u autobusu gledam nekog kako drzi taj neki mali ajfon u ruci, ekran mi sad izgleda ko postanska markica. Eh kako se covek lako na vece navikne, a nekad mi nista nije falilo…

U Srbiji sam na app storeu kupovao stvari godinama unazad. Igre, programe, sta god. Lako se daju pare kad je skoro sve po par dolara.

1 Like