iPhone X



The iPhone X has glass on both the front and the back, and it has “surgical-grade” stainless steel around the sides. It is water-resistant and comes in two colors: space gray and silver. It also has the highest pixel density (458ppi) display ever in an iPhone, with Apple calling it a Super Retina display. It measures 5.8 inches diagonally and has a resolution of 2436 x 1125. It’s the first OLED display in an iPhone, which Phil Schiller explains bluntly: it’s “the first OLED display great enough to be in an iPhone.” Like the iPhone 8, the iPhone X also has True Tone display technology.
Face ID, according to Apple, is orders of magnitude more secure than Touch ID. The company claims a 1 in 1,000,000 chance of another person being able to look at your phone and unlock it through Face ID (with that chance increasing for people that share genetic lineage with the user, so, as usual, be wary of your twin). The new face authentication will also work with Apple Pay and all third-party apps that already supported Touch ID.
The iPhone X is priced at $999 with 64GB of storage or $1,149 with 256GB. Preorders open on October 27th, and shipping begins November 3rd.

2 Likes

Best iPhone ever (with worst price ever)!

Trebali smo kreirati topic za kompletan event, bilo je još dobrih stvari, recimo novi watch je hit po meni.

Meni se svideo Apple TV i nije losa cena 130$ cini mi se. Samo da se jailbreak-uje i nabacis Kodi pa uzivanje moze da pocne! Kad videh 8 i 8+ zapitah se jel ovi normalni…ali sa X su razvalili! Prodavace se sigurno u rekordnim ciframa-da je mnogo mnogo je.


Konkurencija i inoviteti u odnosu na Iphone

Xbox one X, iPhone X, sta je sledece? :smiley:

1 Like

Moram priznati da je iPhone X izuzetno ruzan telefon…najverovatnije menjam ip7 plus 256gb za basic ip8 plus…memorije toliko mi ne treba, a ima par prednostu u odnosu na ip7

Mislim da ce ip8 i x da ubijaju jedan drugi sto se tice prodaje.
Tako da smatram da mi ovo nije bas sjajan potez da odjednom predstave tri telefona (8,8+, X)

1 Like

Vidim ja da ce ovo biti kao vic:
Pita sin tatu a kada cemo da kupimo golf 6
Tata: kada izadje golf 12 :smiley:

Tako cu izgleda da cekam da izadje Iphone XII da bih uzeo ovaj :slight_smile:
Bas je skupo. Ali naravno sve ekstra, naravno da bih ga rado imao…

8 Likes

Meni je ovo prvi put da sam odusevljen otkako su predstavili sesticu. Stoji da sve to sto su oni uveli u X nije revolucionarno. Ali to je Apple. on kad usvoji nesto onda to dovede do perfekcije. barem je do sada tako bilo. Mislim, Galaxy S3 je imao face recognition otkljcuavanje. Doduse mislim da mi je otkljucalo jednom u 50 puta ali bilo je.

Naravno, ostaje da se vidi kad telefon izadje, ali ovo sto sam video me odusevilo.

Kad stigne u MTS videcu koliko bubrega treba da se uzme pa cu ga valjda uzeti :smiley:

2 Likes

Bubrezima je znatno pala cena. To svi sada valjaju tako da nadji nesto jos da prodas :slight_smile:
To sto kazes za novitete. Apple gotovo nikada nije predstavio prvi nesto.
Ali kada oni ubace nesto u svoj uredjaj oni to naprave da radi odlicno. To je razlika.

Koliko je litar krvi na crnom tržištu, da uzmem na 12 rata? :stuck_out_tongue:

Ako ne racunamo prvi iPhone koji je pokrenuo celu revoluciju :smiley:

Ali to je Jobsovo vreme koje je na zalost proslo. jedno je kad imas dobre inzenjere a drugo je kad imas i vizionara ili aj bas da ga ne zovem vizionar, ali neko ko je imao "to nesto’ da smisli something new sto izaziva kako wow efekat tako i preokret u standardima.

3 Likes

Ocekivao sam malo veci facelift za 10-godisnjicu ali izgleda elegantno i futuristicki. Verovatno ce izvati instant “must have” osecaj kada se uzme u ruku u apple storeu. Ali cena je apsolutno preterana za sve koji nemaju prilike da ga uzmu uz ugovornu obavezu. Za te pare moze da se kupi dobar 4K HDR TV, ili PS4 Pro i Xbox one X zajedno. Nisam bio odusevljen ni sa ipad pro cenom.

Face recognition je cool tehnologija, ali donosi nekoliko briga i mogucnosti za zloupotrebu. Ne znam kako bi se ponasao ako se poturi fotografija umesto zive osobe, itd. Softver je brz, a animojis je sam takav gimmick i nisam mogao da zadrzim cringe kada je onaj lik izasao da ih demonstrira.

iWatch nisam video sta nudi, ali moj licni problem je sto to podrazumeva prelazenje i na iphone i odustajanje od Androida koji trenutno koristim. Cim uzmem iphone, uzmam iwatch, mozda ne obaveno najnoviji.

Od Apple TV-a ne vidim neke preterane koristi, za mene licno.

Tim marketinških stručnjaka koji su plaćeni MNOGO…
-“Kako ćemo nazvati novi iPhone…?”
-" X " !!
com-resize

1 Like

U ovom slucaju, mislim da je to i rimsko deset jer obelezava desetogosinjicu. Ima smisla, iako ruzno zvuci, i ne znam kako ce buduce iteracije da imenuju (isti problem ima i Xbox one X).

1 Like

Kad svi ispucaju " X " , ne znam šta će posle…
" XI " ?

Još uvek mi nije jasno šta to X nudi (za te novce) što je prednost u odnosu na druge ajfonove ili druge brendove. Mislim, koja je to životna situacija u kojoj bi rekao “E sad da sam imo X, to bi bilo opako!” (znam da ovo niko živi ne govori, samo da ilustrujem svoj tok misli :smile:).

3 Likes

Meni se ne svidja sto se sve svodi na gesture…home button nisu trebali izbaciti…

:smiley:

3 Likes