iPhone X

300 napred, 300 pozadi hahah

A oralno? :smiley:

3 Likes

Bezveze stav u danasnje vreme kada je sve i svako zamenjiv, kada imas milion alternativa za sve i reklame te sibaju sa svih strana. Apple je izgradio imidz na kvalitetu i poverenju. Ljudi sa pravom ocekuju da im telefon traje par godina bez usporavanja, jer su na tako nesto navikli. To je bio deo Apple imidza. Vise nije, jbg.

Ma na zalost donekle je upravu.
Samo oni imaju ios i tu mogu da rade sta hoce. Da ne ulazimo sada u rat ios VS android.
Ali meni je svako poredjenje suludo. Android je poluproizvod!

Evo malo sam gledao sta kaze proc.
Kada stavim low power mode 911mhz kada ugasim 1512mhz

Yup, 1.2 evra

Zato košta 1000$, da bi oni mogli da se reklamiraju na svakom ćošku :smiley: Još će uskoro i svaka kesa za hleb da ima reklamu iPhone X :smiley:

2 Likes

Bas mi je debilizam sto nema za otisak prsta!
Ovo je potpuno neprakticno.
Prvo toliko puta otkljucavam i koristim tel u apsolutnom mraku i daleko od face, pa ako palis dok vozis isto bez pogleda u tel. Ma jos x situacija.
A nisu stavili samo zato sto su se podzapali sa onima za te cipove + nisu bas najbolje resili foru sa skenerom ispod ekrana. Pa je ovo iznudjen poluproizvod koji kosta kao proizvod ipo.

Da sad kupujem telefon verovatno bih uzeo sedmicu.

@marko_gts mislim da faceID ne koristi vidljivo svetlo, dakle radi i u mraku. Al moras da ga uperis prema licu, to stoji. I ja mislim da je greska sto su izbacili otisak prsta.

@Akiris I sta kazes, ‘reset all’ i telefon ti progledao? Hmmm… Definitivno jesam primetio usporenje. Sestica jeste matora, traje uredjaj vec godinama, al ako su ga vestacki usporili to je bas tuzno.

Auu, pa dali da updateujem na ios 11?

Imam iphone 6, koristim ios 10. On mi je nakon instalacije srozao bateriju, plasim se da je ios 11 jos vise ne smanji.

Meni na 7plus je ios 11 bateriju prepolovio ali su popravili posle jedjog updatea

jeste. “Reset All Settings”. Samo obrati paznju, svaki app ce ti traziti allow notification ponovo, zaboravi na sve wifi mreze koje ti je telefon upamtio, custom setovane melodije, do not disturb, alarmi se brisu i ne znam sta jos.

Ali bottom line je sto se reset uradi za 5 minuta, nikakav content ti nece nestati kao ni appovi.

1 Like

www.rts.rs/page/magazine/ci/story/1880/tehnologija/2978036/epl-priznao-da-namerno-usporava-starije-ajfone.html
:smiley:

Isao na reset all settings, preporodio se tablet. Kadar nevjera.

Ne znam kako mozete da koristite te iphone.Kako vas ne smori sto je svaki telefon isti, sto na njemu mozes samo pozadinu da menjeas?Poludeo bih posle 6 meseci a ne posle 5 godina koriscenja iosa da gledam jedan te isti sistem i da mi je sve zakljucano.

Radi on super ali kako i ne bi kad mu je kostimizacija 0.Novi androidi sasvim dobro rade a kostaju 3 puta manje.Malo stucne tu i tamo ali nista spec.Iphone je statusni simbol i nesto sto je “kul” i to je to razlog kupovine 90% njegovih kupaca.

Telefoni na kojima je jedino kamera dobra, ekrani i baterija zaostaju svetlosnu godinu za ostatkom planete.

Muka mi je od menjanja romova, kernela, modema i slicnih gluposti…upalim telefon vidim sta mi treba i ajde zdravo…i moze se jako puno toga uraditi sa iOSom kada se odradi JailBreak…mogu i ikonice da menjam, font slova, widgete da stavljam na home screen etc…stvarno dosta stvari…to sto sam ranije “tweakovao” android…sve je to go k*rac
Ja sam bio jedan od likova koji svaki drugi dan ima drugi rom, druge teme i slicno…all i need is simplicity now…
Zbog toga sam i kupio sedmicu…lep telefon…odlican kvalitet, brz, stabilan, gomila memorije…nemam ni petinu popunjeno…ni jednom nije stucnuo…nista…tako da…apple, you bought me.
Kakvu svetlosnu godinu sa ekranima i baterijom? Ajde molim te…imas OLED na samsungu…WOW…gledas duze jednu sliku posle na beloj pozadin ti ista stoji…
Na telefonu stvarno nema ni najmanje potrebe za iznad 1080p…a to govorim iz licnog iskustva…imao sam svakojake telefone

Onda bolje uzmi telefon bez operativnog sistema tu tek nista nece da stucne.Iphone kad jailbrejkujes sto sam ja uradio vise ne radi bez stucanja, bas naprotiv. Ne moras da na androidu menjas rom i kernel, dovoljno je launcher da skines iz stora i imas potpuno drugaciji telefon i sve to mozes za 250 evra. Za te pare mogu da kupim iphone 4s ili eventualno 5 sa 16 giga memorije i naravno bez kartice.Znas kako danas rade ti iphoni?Kao smece.

Inace iphone 8 jos uvek nema 1080 p ekran vec nesto malo iznad 720p u 2017 godina za telefon koji kosta 800$ daj mojlim te stvarno, to je bedno.A baterije su tek papeticne, ne moze dan da izgura ako ga normalno koristis i odigras 1 sat neke igre…800$ telefon.

iPhone 7 plus ima 1080p…kao i 8 plus…ovi manji nemaju 1080p al su im i ekrani 4.7"
Promenim launcher i imam stock android pun bespotrenih gluposti koje zauzimaju memoriju i usporavaju telefon
Ja sam na 36% baterije, skinuo gau 9 jutros…ceo dan ga koristim…sa sve ukljucenim bluetoothom sa par dati muzike…sta mi treba jos?

Meni je extra kad vidim da ima još ljudi koji vjeruju da je iphone tri puta skuplji od androida. :slight_smile:

4 Likes

Govorim o regularno iphonu 8 koji kosta 800$ i ima 720p ekran, plus je daleko skuplji.

Inace jeste 3 puta skuplji jer ga ne poredim sa najskupljim androidima vec sa tekim teefonom od 300$, gde za tih 300 imam barem 1080p ekran.Taj bedni od 720 u 2017 godini imaju androidi koji kostaju 100$…

Placate statusni simbol i jabuku na pozadini, zato sve zastitne maske imaju otvor nazad oko znaka ne bi li se videlo sta si platio 800$, jer ekran od 720p sigurno nisi.