iPhone X

Druže, stvarno nemam želju da se raspravljam s tobom, ali ozbiljan sam kad ti kažem da je iphone 6 danas bolji bar tri puta od svakog androida u istom cjenovnom rangu. Ovo govorim kao korisnik a ne kao neko koga boli patka za smartphone flamewar.

Zbog tebe a ne zbog virtualne pobjede na nekoj forum raspravi, toplo ti preporučujem da još malo razmisliš.

Radije cu nositi telefon na tipkanje i bez kamere nego android. Nikad vise to u zivotu.

2 Likes

Ali sta tu vredi 300$?Losa rezolucifa ekrana, 16 giga memorije, izdrndana baterina.Ja govorim o polovnom telefonu ne o novom.Ovako mogu da za iste pare uzmem nov sa garancijom od 64 giga,4 giga rama, 1080p ekranom boljom baterijom nego sto ima iphone 8 i stock androidom.

Ovako sa iphonom dobijam stabilan ali najruzniji i najdosadnjci operativni sistem koji se bukvalno ne menja jedno 5 godina.

Za mene je jabuka telefon za starlete, da kupe onu zlatnu verziju i masku sa rupom…

Koliko ljudi znam koji su pljuvali iPhone tako kao ti a posle njegovog koristenja…

Ali ja sam imao iphone doduse 4 koji je bas mator a pre njega 3g.

Ma sve je to po ukusu.
Ali prvopitanje za tebe ma da okvirno znam. Koliko imas godina?
Pa koji ce mi promene ikonica, ekrana, bla bla. Pa nisam bre napaljena tinejdzerka valjda :smiley: i da imam 16god to me ne bi zanimalo.
Treba mi da radi kako treba i da ne lupam glavu oko gluposti kao sto je telefon.
Sto se memorije tice, zavisi sta radis sa telefonom. Onome ko nema muziku na telefonu njemu je 16gb sasvim dovoljno!
Evo ja imam 16gb i ne treba mi vise posto muziku ne slusam na telefonu.
Rezolucija :smiley: e daj ne kaki, da ne pnavljam ceo komentar pisao sam u jednoj temi vec. Da ne gledas mozda fimove na telefonu. Evo cackam kolegin iphone X i neke HD ili moj SE i sve isto g drugo pakovanje.

Inace malo sale. Nije iphone statusni simbol! Nije baja onaj ko nosi iphone vec onaj ko ne nosi futrolu :wink:

1 Like

Onda se moze reci… wait for it… da nije gulašootporan :joy:

7 Likes

uh opet ova prica :smiley:

nekako sam mislio da je to vec zastarela stvar, ta ideja da je ‘jabuka’ za poziranje u kaficima.

bre.

Kako drugacije okarakterisati futrolu za telefon sa rupom da bi se videla jabuka??
Svakako zvuci suludo, ali poprilican broj ljudi (i tinejdzeri su ljudi :slightly_smiling_face:) razmislja na taj nacin.

1 Like

Ja znam zasto sam kupio 7plus…promenio sam gomilu telefona do sada…i iPhone mi najbolje lezi
I polako pocinjem da se prilagodjavam na komplet eko sistem applea…u januaru planiram kupovinu iMaca…uzeo sam iPad nedavno…a na leto neki mali macbook

25, i svaki komad tehnologije mi sluzi i da se zanimam sa njim a ne samo da saljem poruke i pricam, da je tako koristio bih nokiu 3310.

Sve je to ok, pa znas ok je i 16 giga, ma da li je 1080p ekran stvarno potreban ali cekaj govorim o telefonu koji je skuplji od ostalih.Apple treba meni da odredjuje sta mi treba a sta ne?Hocu sve da ima za te pare a ne da me prave majmunom i u zesce skup uredjaj ne stavljaju stvari pod izgovorom da mi i nije bas neophodno…

Sad mi pade na pamet, ajfon moze da posluzi ko statusni simbol samo dok mali procenat ljudi uopste ima ajfon. Ne znam kakva je sad situacija u Srbiji, al posto ga ovde preko 90% ljudi poseduje, slaba vajda od logoa u kaficu.

Zasad jos nisam video nijedan X u divljini.

3 Likes

Komsinica moja ima…
Igrao sam se i sam sa njim, lep telefon…radi isto kao moja sedmica…ali je neoprostivo sto nema touchID
J3bo ja statusni simbol sa iphone 5 koji kosta 150e

Ih bre. Sto se nisi igrao sa komsinicom, nego sa njenim telefonom. Bih bruko :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

@n00dle ko po običaju pogodio suštinu, teško da je ajfon i dalje statusni simbol budući da ga skoro svako ima. Nekada je bio, više nije.

Ono što mene interesuje je kako ljudi nabavljaju te telefone. Znam milion primjera gdje recimo neka djevojka kupi osmicu + i to nadje neku najneisplativiju moguću opciju, a ovamo kad izađe sa drugaricama samo što ne krene tuča kad treba kafa da se plati. Lupam sad primjer, ali suština je ista na koju god situaciju da je prenesete. Po ovome bi se reklo da jeste statusni simbol, ali budući da svi to rade onda prosto nije.

To na ovim prostorima i jeste poenta, jede leba i pekmeza kuci ali se ajfon mora imati…povraca mi se od toga.

1 Like

I onda ti dodje da te cima za sms ili poziv. Sve bi ga onim telefonom po glavi tukao.

2 Likes

Hahhaa da da, prosto neverovatno koliko se bar u Srbiji iskompleksiranih ljudi lepi za tu jabuku a nemaju leba da jedu.Kapiram da u normalnim zemljama to nije tako.

Tamo ljudi dobijaju na ugovor a kod nas za keš plus marže prodavaca pa je zato statusni simbol.I istina je da neki kupuju samo zbog toga što je skup a ne što pruža nešto specijalno u odnosu na jeftinije telefone

Uzimaju i bez ugovora. Nikakav problem. Ali X je probio psiholosku granicu, dodatni problem je sto niko ne zeli 64gb a 256 je ludilo od cene cak i za njih. Zato ga i nema i siguran sam da ce Apple posle ovog fijaska da preispita svoju cenovnu strategiju. Ako ga niko nema u Kanadi i Norveskoj, najbogatijim trzistima na svetu to jeste ogroman problem i nikakvi bilbordi sa reklamama to ne mogu da promene.

U Srbiji iPhone vise nije ekskluziva od kada se pojavio kod operatora, iako je to ubedljivo najskuplja varijanta, ovde mogu da ti uvale sve na rate jer ljudi nemaju svest o tome, svi imaju po 2-3 kredita na grbaci… I na kraju meseca naravno da se nema za kafu i uloske. Statusni simbol hahhaha, ne moze da bude simbol statusa koji nemas, moze da bude samo simbol toga koliko su ljudi zeljni boljeg zivota, sto je tuzno i suprotno od statusnog simbola.

4 Likes