XBR Forum XBR Shop Recenzije YouTube XBR Radio

iPhone X

iphone
mobiteli

P11 će verovatno biti jeftiniji, a imaće 3. kamere :smiley:

Tuga. Nisu oni ni hteli da izbace touchID, nego nisu uspeli na vreme da uspostave masovnu proizvodnju za touchID koji radi ispod povrsine stakla. Na kraju je pala teska odluka da, barem u ovom ciklusu, izbace touchID i ostave samo ocitavanje lica. A onda je pr odeljenju nalozeno da od toga izmisle uspeh a ne poraz.

Sve ovo gore-napisano je rekla-kazala. Al mirise da je tacno. Jasno je i njima da je budalast potez izbaciti zrelu tehnologiju koja dokazano funkcionise i ima svoje nepobitne prednosti zarad nedokazane zamene koja ima svoje nepobitne mane, sve i da savrseno funkcionise 100% vremena.

EDIT: ne bi me uopste cudilo da vrate touchID za generaciju-dve i od toga, opet, naprave famu ko najvecu mudrost u istoriji razvoja smartfona.

Za deset dana nauči 52 različite gestikulacije vašeg lica.

Ako mislite da je to malo sjetite se da većina ljudi proživi čitav život a da ne nauči da pročita emocije sa drugih lica.

Plus možeš da linkuješ jednu gestikulaciju za određenu akciju na telefonu, mada nisam ovo probao lično. Za par godina dok se ovo još malo usavrši moći ćete kompletno da upravljate telefonom gestovima, samo što ljudi uvijek žele da se poseru po nečemu što nisu ni vidjeli uživo a kamoli koristili.

Hm, zanimljivo, nisam za ovo cuo.

Ahaha, zamisli gledas u telefon i becis se da bi ga otkljucao ili zakljucao. Budi Bog snama. Napredak tehnologije nekada stvarno ode u pogresnom smeru.

hqdefault

:joy:

Ahahahaha, nailed it! A zamisli 52 različite :joy:

Dovoljno je da pogledaš u app, namigneš jednim okom za otvaranje, drugim za zatvaranje, pokret glave lijevo desno za swipe left-right, nod za scroll…

Ali možeš i da se majmunišeš ako ti to više odgovara, naravno da će i to da ti omoguće.

To je kapiram predvidjeno za neke invalide rata i slicno?Pa sta ce mi zaboga to kad imam prste?

Ja još pokušavam da skapiram, šta sa ovim telefonom možeš da radiš a telefonom od 600$ ne možeš? Da li ima killer app ili feature koji ga opravdava za tu cenu?

Pa vidis da ima. Mlatis glavom, migas, plazis se a on samo fercera.

Mene zanima da li je obavezno koristiti face id ili je to tu samo kao opcina? Ja bih radije, kao sto kaze @gospodin_covek, koristio prste.

iOs…

Pa taj isti iOS je na iPhonu 6 npr zar ne?

Pa to ima i onaj iPhone od 600$. Poenta je sto su ovde nalepili famozno X i svi su pali u trans. Izgleda da je postalo popularno da kada zelis da prodas nesto po visoj ceni od realne nalepis X u ime :joy:

A zamisli kako bi se nesto prodalo da ima XXX :wink:

Ja sam zadovoljan svojom šesticom, naravno da je X preskup i da ne vrijedi tih para, ali za ovo malo što sam ga probao stvarno radi savršeno i za prelaz sa šestice na X mi je trebalo 15 sekundi ukupno. Face ID nisam probao, jasno je da je to eksperiment koji može propasti i nikad se više ne pojaviti.

Isto tako je jasno da tu postoji ogroman potencijal za dalji razvitak i unapređenje, kad bi ljudi prestali da hejtuju shvatili bi da bi ovo moglo vrlo lako da bude next big thing na koje nas je Apple navikao u prošlosti.

@robotnjik upravo si pogodio suštinu, svi telefoni danas funkcionalno liče jedan na drugi kao jaje jajetu, čim nečim probaš da se izdvojiš naiđeš na podsmjeh i negativitet uopšte.

Scena:

Ulazis u bus (moze i banka, radnja itd itd) i kreces da se becis da ga otkljucas, pa onda levi mig, pa desni mig, pa klimanje glavom i onda za 2 stanice te pokupi hitna da te vozi dalje jer ljudi pomisle da imas neki napad.

@MitraljezaC zanimljivo ali nisi pomislio da retko nose iphone X u gradskom, mislim ej ostanes bez ruke dok ga otkljucavas :-D. Svakako zanimljiv scenario :slight_smile:

Ne mora da bude X. I moj note 2 ima te gesture fore za citanja sto znaci svaki novi fon sa face id-je moze da prodje :rofl: