iPhone X

U svakoj sledećoj iteraciji bilo kog tehničkog uređaja, primetna je sve manja razlika, jer se polako dolazi do ćorsokaka.
Tako je i u automobilskoj, filmskoj, i svakoj drugoj industriji…
Iwatch valjda ima neke senzore koji prate rad srca, pa može da te upozori ako čuka počne čudno da ti radi ("čuka - sat… haha)

Ja čekam iwatch X, koji će pratiti rad jetre.

1 Like

za mene je home button mrtav od sedmice, tako da mi ne pada tesko sto su ga izbacili.

Mislim da je to vise stvar jednog ustaljenog ritma na koji su vec navikli apple fanovi, gde imas inkrementalna poboljsanja iz godine u godinu i ne razmisljas mnogo o troskovima i featursima. Kao sto ja uzimam Fifu 18, tako ce i oni novi iphone. A evo i zivotne situacije kada tvoja najbolja drugarica/kolega napravi animoji a ti ne mozes. :smiley: Nije toliko stvar potrebe, nego jednostavno neki luksuz i zelja koju sebi mozes da priustis, ili ne.

Ima depth cameru

Pa to, postavio sam isto pitanje na poslu, najglasniji odgovor od kolege je bio AR, kako možeš na stolu da imaš čitavo digitalno selo i kao pomeraš se oko toga (oh please). Drugi razlog je ekran, prelep display, hi-res. Sve ostalo je manje više isto. Onda sam pitao da li je to što je naveo dovoljno da opravda cenu od 1K dolara. Kaže zavisi kakve planove budu ponudili operateri. Tako daaaa, ovo će se sumanuto prodavati, nema šta.

1 Like

Ukratko ce izgledati ovako:
Ko ima i moze kupice.
Ko nema zelece…

4 Likes

Čini mi se da ima veoma dobar sistem kamera. Ne znam šta nude drugi na tržištu, ali vidim da se busaju da su prvi koji nude ove studijske efekte i osvetljenja prilikom slikanja. Koliko sam uspeo da skontam i vidim, kamere imaju haptic feedback pa se dodatno pomeraju (pored zoom-a) radi što oštrijih i boljih slika.
Sve ovo na stranu, cena nije opravdana, ali samo zato što je Apple i samo zato što je to ekskluzivitet prodavaće se kao halva. Čak i meni mozak ide na obe strane, sa jedne sam “meh”, a sa druge sam “gimme gimme gimme (your love after midnight)” (Yngwie Malmsteen cover, naravno).

1 Like

Kad budu u mts-u saopštili uslove uz ugovor…

krozp

1 Like

Sto se tice cene verovatno ce biti slicno kao za Note 8, na koji sam ja bacio oko. Mozda uz koju hiljadu gore.

3 Likes

Note 8 je s8++ sa olovkom…

Znam. Ja imam Note 2 i doslo mu je vreme za zamenu, a ne mogu da se odvojim od olovke :laughing:

Izašla je mercedes x class-a tako da imaš xXx ako si dovoljno bogat

Par misli, mada necu reci nista novo:

  • Prilicno je lep
  • Svejedno mi malo zao sto je izgubio dugme. Voleo sam to dugme.
  • Al preskup, ne daje mi se toliko para ni u ludilu pored moje zive i zdrave sestice.
  • Mislim da nije trebalo da izbace touch ID, al citam vec mesecima kako kubure s tim, verovatno nisu hteli al su morali.
  • Ne svidja mi se sto moras da swipujes nakon sto ti se otkljuca telefon, nepotreban ekstra pokret koji sa touch ID nije bio potreban.
  • To je nezgodan dizajnerski problem - kako da samo bacis pogled na notifikacije bez da ti se telefon otkljuca.
  • Wireless charging me ne uzbudjuje ni najmanje. Spase ti tri sekunde sto moras da ubodes kabl, to je sve.
  • Ne mogu ni da zamislim sta ce sve ljudi da pokusavaju kad Face ID bude izlozen masama.
  • Plasio sam se da ce novi apple watch biti impresivan i da ce mi biti zao sto sam tako skoro kupio series 2, al na svu srecu to sto ima LTE mi ne znaci mnogo. Ionako svi svuda nosimo nase telefone.
2 Likes

Da li LTE znaci da moze da se sada koristi autonomno bez telefona? iWatchu je istovremeno i mana i prednost sto je previse zavisio od iphone-a. S jedne strane je integralni deo ekosistema, a sa druge, ako ne zelis telefon mogao si prakticno da zaboravis na zabavne funkcije sata.

Nikada nisam razumemo pomamu oko ove osobine, ja sam prvo kontao da je to neka vrsta bežičnog punjenja u pravom smislu te reči, da ti u nekoj sobi imaš odašiljač i da se telefon puni ma gde ti bio u toj sobi, prostoriji, kako god. Ispada da ipak telefon mora da se spusti negde (čitaj veže za jedno mesto) dok se puni. Čak i ako se odvoji, kraj priče. Meh, meni je to bukvalno gimmick.

Pitah se da li se može tetovaža lica koristiti za otključavanje i da li će ljudi sa onim implantima imati problema prilikom korišćenja telefona. Jeste da je to 0.000000000000001% populacije koji koristi/planira da kupi ovaj proizvod, ali opet - nova je ovo tehnologija, biće smešnih i čudnih dešavanja (sećam se video snimka sa interneta gde lik laktom otključava iphone koristeći touch ID)

Ovo i samo ovo, kontam da će kod nas biti i do 1600-1700 evra po prodavnicama mobilnih telefona za “bogataše” sa Balkana.

1 Like

Ne znam tacno, al rekose valjda da moze da salje/prima pozive i poruke, i da ima nesto sto oni zovu eSIM. Iskreno, ne razumem sto bi mu uopste vise trebao telefon.

1 Like

Poslednja, neću više:

rsz_x

image

2 Likes

Novi Apple watch mjeri šećer, što ga čini perfektnom spravicom za one koji boluju od dijabetesa tipa 1. Ali kako mjeri šećer, kakvi su to senzori/magneti/whatever?

Btw ono za Face ID je malo jezivo. Jezivo u smislu što će Apple u svojoj bazi imati milione i milione otisaka i isto toliko lica. FBI, CIA i svi ostali bi ubili da imaju pristup takvim podacima.

A tebe zabrinjava što bi fbi mogao da ima otisak tvog lica i prsta u bazi podataka? Mene ne zabrinjava UOPŠTE.

1 Like