iPhone X

Pa ti nisi bitan kao mi koji se brinemo. :stuck_out_tongue:

1 Like

Mene to ne brine, jer znam da ga necu ni imati. :smile:
A sta desi se da ti neko ukrade fon i uzme tvoju sliku ostampa i skenira i otkljuca fon?

Prati malo bolje,Saudine,depth camera…

2 Likes

3D printeri ce uskoro postati vrlo rasprostranjeni, i ne tako skupi. Mozes i lutku da napravis. Do otiska prsta ces vec malo teze dodjes, mada verovatno nije nemoguce uz pomoc nekih forenzickih alata. Mirise pomalo na fail, ali verovatno ce ga vrlo brzo patchovati ako se ispostavi da je preveliki rizik po security.

E-sim cini mi se nije jos podrzan od strane domacih telco provajdera.

Nema niko Esim. Da ima to bi resilo i problem sa dve kartice. Kada bi se preslo samo na esim mogao bi na jednom tel da imas vise brojeva sto bi bilo super.
Sto se tice nasih slika i otisaka… To vec sve imaju od onih koji ih zanimaju. A verovatno i svih ostalih.

1 Like

Cemu onda LTE na satu ako niko nema e-sim? :face_with_raised_eyebrow:

Nisam siguran kako to radi. Ali kod nas nema.

I koja je onda fora? Pričaš u sat?

Da, izgleda malo retardirano. Mislim da bi me bilo blam :smiley:

Ma jok,baš bi delovao cool. Kao inspektor Gadget :slight_smile:

1 Like

Prilicno glupavo, mozda Noodle da nam pojasni kako sve koristi njegov iwatch :smiley:

Znam samo da je Apple Watch ranije mogao da prikazuje samo vreme bez neta a sve ostale “pametne” funkcije zahtevale su net odnosno uparivanje sa ajfonom sto je em ogranicavajuce na to da telefon bude uvek u blizini em lose utice na trajanje baterije oba uredjaja.

Potreban ti je telefon, da bi na satu koristio funkcije, koje imaš na telefonu…
Damn… what time to be alive…

2 Likes

Haha. Trebace malo vremena dok ne budemo mogli da projektujemo hologram obi van kenobija iz sata.

Niko koga sam video sa Apple saticem nije ga koristio predamnom, vidis samo crni ugasen ekran na njihovoj ruci, vise kao neki statusni simbol. Ili ih je bio blam, ili je stvarcica zaista prilicno ogranicena i beskorisna.

1 Like

Jbg, nije ih u tom trenutku zanimalo koliko je sati :joy:

Ako bi se neko stvarno toliko trudio da otkljuca moj fon. Tipa da pravi 3d model mog lica i juri otiske prstiju ja bi mu poklonio taj telefon. :dizzy_face:

1 Like

Za obicne ljude to je cista paranoja i gimmick, svesce se samo na pricu koliki je hassle otkljucavati sa prepoznavanjem lica u odnosu na otisak prsta. Ali skoro se povela velika javna rasprava o tome kako cak ni FBI ne moze da otkljuca Iphone, koji je pre par godina zbacio Blackberry sa pozicije najsigurnijih korporativnih gedzeta. Lutka americkog predsednka, CEO-a farmaceutske kmpanije i slicno… to vec zvuci kao realnija opasnost, tako da bi Apple morao da razmotri opciju da omoguci klasicne alternativne nacine otkljucavanja uz pomoc PIN-a, ako su mislili da ih sve ukinu i orijentisu se samo na lice.

To sa pricom oko otkljucavanja i kako FBI ne moze da otkljuca je smesna i marketing.
Ako neko stvarno misli da bi mogla da postoji neka kompanija bilo gde u svetu a ponajmanje u US da pisa uz vetar i kao nesto “ne da” svom gazdi je smesno :smiley:

1 Like

Apple je naravno okrenuo celu pricu na marketing, ali FBI nije dobio kljuc. U celoj prici FBI je ispao nemocan i nekompetentan, prakticno u saci megakorporacija satro zabrinutih za ljudska prava, a to sigurno nije imidz sa kojim su oni srecni.

Pa oni ne moraju javno da budu srecni. Nisu oni zabavni park. Bitno je da su ljudi srecni koji zive u ubedjenju kako su nedodirljivi. A ako neko misli da US drzava neki NSA ili CIA nema pristup apsolutno cemu god zeli taj je teletabis.

1 Like

Oni su fingerprint scannerom obelezili svakog coveka amerike…i to je cinjenica…