iPhone X

Čekaj,imaju fingerprint kad vadiš ličnu kartu. To nije dovoljno,nego im treba špijunski iphone? Ljudi,smešno.

1 Like

Koliko sam razumeo, niti otisak prsta niti tvoje lice ikad napuste telefon. Takve informacije idu u neki specijalan enkriptovani chip na uredjaju. Prenosim sta sam citao, ja sam potpuni laik, da se razumemo.

Nisam primetio da mi se baterija na telefonu trosi brze. Otprilike isto bude na kraju dana. Baterija na satu bude na oko 60% krajem dana. A telefon nam je ionako stalno u blizini. Bluetooth konekcija radi u radijusu jednog stana, tako da nije ko da moras bas da drzis telefon u dzepu sve vreme.

Nasiroko sam pisao cemu mi sat sluzi, al ukratko: vreme i svakojake notifikacije, najvise i pre svega. Samo me tapne po ruci, ne moram da brinem da sam nesto propustio ili da cu nekog smoriti zvonjavom telefona. Potom alarm, dnevna temperatura, tajmer. Iznenadjujuce cesto koristim direkcije ka nekoj adresi, sat me samo lupka po ruci i povremeno bacim pogled, bez da moram stalno telefon da vadim. Ponekad pustim muziku ili podcast preko sata da slusam dok hodam do posla.

Bottom line isto sto sam i ranije pricao – nista neophodno, al licno mi mnogo prija sto ne moram toliko telefon da vadim, podizem, otkljucavam, itd. Najbolji scenario je da mi telefon ostane u torbi ceo dan, sto zna da se desi.

Diktirao sam nekoliko puta razgovore s lidijom, al ipak u privatnosti kuce. Radi krasno nekih 80% vremena, jer ipak ocekuje hrvatski a ne srpski. Dobro razume i engleski. Samo jednom ili dvaput sam se javio na telefon, tj na sat, slucajno. Nemam nikakve Dick Tracy aspiracije da glasno pricam u sat dok me ljudi gledaju ko najgoru budalu. Jos malo pa ko oni uber-nerdovi sto su nosili google naochare pod tush. Koji transfer blama.

U praksi, 90% vremena mi stigne notifikacija, podignem da pogledam sta je i opet spustim ruku. Interakcija od 5 sekundi. Isto i da pogledam koliko je sati. Za bilo sta ozbiljnije cu uglavnom izvuci telefon ako treba.

I to je to. Iskreno nisam siguran ni sta bi trebalo da mogu sa satom na ruci da radim, pa da kazemo da nije ‘ogranicen’.

Dal je beskoristan je subjektivno, haha. Za ovo sto meni treba je super, al znao sam tacno sta cu dobiti za svoje pare.

2 Likes

Ok,ustanovili smo da je mnogo manji blam da obaviš šta imaš na fonu, a watch da posluži da pogedaš koliko je sati?

1 Like

haha prilicno reduktivno al u sustini tacno :smiley:

1 Like

I jel neko osim Akirisa planira da kupi X? :smiley:

Ja, ali to je veliko mozda…mislim da cu pre ici naosmicu sa 256gb…nekako mi se ne svidja X, ni ne izgleda nesto specijalno

Meni je brutalan, konacno iphone koji izgledom moze da parira Galaxy Edge-u.

Planiram ja. Cim izadje iphone XV

2 Likes

Ne treba uzeti njihov proizvod 1. Generacije (prva generacija u smislu vecih promena)…X2 ce biti mnogo bolji…verovatno ce imati TouchID u displayu, mozda ce napokon camera bump da nestane…uzasno me nervira na sedmici…sve u svemu videcu, mozda je i bacanje para jer je sedmica brutalan telefon

1 Like

Ovde ima toliko novih funkcija i gestova, veci ekran, mnogo lepsi dizajn, wireless charge… brzina je tu najmanje bitna stavka. A naravno da ce uvek sledeca generacija biti unapredjena, to je sa Apple proizvodima igranka bez prestanka. Jedino sto bi imalo smisla cekati je pad cene, sto rece Marko.

prevelika cena za iPhone X jeste lepo i sve to ali cena ne opravdava nista sto ima, sem vece cigle i drugacijeg oblika ekrana. Zato iphone 8 bi svakako bio izbor ako se steknu uslovi za uzimanje u protivnom nema menjanja iphone je to :slight_smile:

Da ne zaboravimo i Oled ekran…

Zabrinjavajuca posledica ovog trenda je to sto se potrosacka elektronika popela u neki premium segment, i sto ce ovaj trend i flagship Androiti pratiti, znaci sledeci Galaxy i LG imace takodje face recognition, all glas displej i slicnu cenu. Povecava se jaz izmedju vrlo funkcionalnih telefona starih 2-3 generacije koji bukvalno sada kostaju 10x manje.

Voleo bih da vidim LG od 1000 USD/EURO :smiley: :smiley: :smiley:
To bi mogli da prodaju samo uz redovne subvencije vlader Srbije :smiley:

Do pre par godina bilo je nezamislivo i Samsung za 700-800e.

1 Like

Uzeću ga ja preko Telekoma na rate. Skupljao sam tri godine pare da zamijenim šesticu, skupio sam 2 kile evara jbt. :flushed: Sad mi se ne daju u komadu, bolje na rate a ovo nek stoji sa strane, neće propasti. :slightly_smiling_face:

Sta sa strane, kupi odmah i Macbook. :smiley:

edit: ili imac ako ne patis od toga da se vidi jabuka u kaficu. Meni je imac tiha patnja vec godinama. Nesto najlepse sto postoji u svetu elektronike.

1 Like

Nemoj da me ložiš i meni je tiha patnja, ali i ovaj jedan laptop koji imam u kući mi ni za šta ne služi, a stvarno je previše da mi macbook ili i mac služi za ukras. :slight_smile:

Svaki MacBook je samo ukras :slight_smile:

1 Like

Imaš ti ljepših ukrasa u stanu. :kissing_heart:

3 Likes

iMac is the dream. 27" of pure UHD happines

1 Like