iPhone X

@ikaran dobro ogledalo, svidja mi se ram a i sam macbook je neprimetan pored takvog ogledala :wink:

Godinama sam zudeo za macbook airom, al nisam mogao sebi da opravdam trosak. Nicemu mi ne bi sluzio, moje potrebe su trazile mnogo jacu masinu.

Imam isti problem sa iMacom, i cinjenicom da ne moze da posluzi kao masina za gaming, vec samo ekstremno cool desktop. Ali kupicu ga, kad tad.

Ja sam ga uzeo u aprilu prosle godine i prezadovoljan sam, ne znam kako bih bez njega uspio da uradim sve sto sam uradio od kada sam ga kupio.

E sada, meni bas treba ono sto on nudi. Putujem non stop i potreban mi je lagan i tanak laptop koji je niti tezak niti zauzima previse prostora, dakle da mogu bez problema da ga nosim u messanger torbi. Zatim, bitno mi je da radi kao svajcarski sat i da mu baterija traje dugo, a macbook air ima bateriju koja traje 12 sati. Bukvalno ga stavljam na punjac jednom nedeljno.

Gdje god da sam, ako zatreba nesto hitno da se ispise i posalje ili nesto u vezi digitalnog marketinga, dovoljno mi je samo da pronadjem mjesto gdje ima interneta i to je to, nema kablova, stekanja, bagovanja i ostalih gluposti koje znaju sve da upropaste. Zamisljam situaciju da moram da dovrsim neki tekst za publikaciju koji moram poslati do odredjenog roka london school of economics-u ili kome god, i tipa zezne me laptop na neki poremeceni nacin i failujem da odradim to u roku. Srecom, o takvim problemima vise ne brinem. Naravno, sve se ovo odnosi na situacije kada nisam kuci, a cesto nisam.

Air je za sve ovo fenomenalan i da mogu opet da biram, opet bih njega kupio. Jeste skup ali zato ga jednom kupis i miran si godinama.

1 Like

@robotnjik , da li se razmišlja o uvođenju opcije “dislike” ?

Koji fail, bezicni punjac ne dolazi uz X. Mora da se kupe dodatni kabl i punjac za 100.

Apple je konačno doneo opciju bežičnog punjenja na novu iPhone liniju, ali ova funkcija nije dostupna odmah uz kupovinu telefona.Punjač koji Apple nudi u paketu uz iPhone 8, 8 Plus i iPhone X je isti stari punjač koji kompanija nudi već godinama. Kako bi dobio novu opciju brzog punjenja, korisnik će morati da kupi zaseban punjač i kabl, koji neće biti jeftini.Apple je testirao nove iPhone modele sa USB-C 29W punjačem, koje nudi i uz 12-inčni Macbook, kao i sa 61W i 87W adapterima. Punjač od 29W košta oko 60 evra, a pored njega je potreban i USB-C to Lightning kabl, čija je cena 30 evra.Na kraju, punjač od 29W je i mnogo veći od standardnog Apple punjača. Naravno, najbolje će proći oni koji već imaju punjač za Macbook ili iPad pro, jer im je tada potreban samo kabl za Fast Charge opciju punjenja novih iPhone-a.Izvor: GSMArena …

Ja koliko sam bio shvatio sa prezentacije, može bilo koji Qi charger, ne mora biti Appleov. A ima ih vrlo dobrih i jeftinih.

Telefon od 1000$ mora da dolazi sa tako necim. Pitanje je da li ce biti dovoljno efikasni kao Apple-ov.

Apple je to, da zakon ne propisuje tako ne bi ti ni ovaj običan punjač dolazio u pakovanju. :smiley:

4 Likes

Ne znam, ja sam svaki put sokiran kada god izadje novi iPhone, koliko su ljudi zapravo najobicnije ovce. Bez ikakve uvrede, neke stvari su takve kakve jesu, i treba da se kazu. Mislim da ce u jednom trenutku Apple da ode toliko daleko, cisto iz zezanja i mozda nekog socioloskog eksperimenta, i napravice telefon koji moze samo da salje sms, i to svakog poslednjeg cetvrtka u mesecu, i ladno ce sve vas fanove da ubedi kako je to ekstra i da niko ne salje sms zadnjeg cetvrtka u mesecu tako dobro kao Apple. I kostace taj telefon $5000. Alo ljudi, izbacili su zastareo telefon po svim mogucim aspektima, telefon kojima su svi “noviteti” izmisljeni mesecima i godinama pre ovog telefona, i ladno su vas ubedili da nije tako?! Vidim da neki kapiraju da je ipak tako, ali kao “to apple radi mnogo bolje, doveo je to do savrsenstva”…niste ni videli telefon, a znate to?! Drugo, ako je vec tako, zasto ne kazu tako nego lazu i mazu? I 1000-1300e za telefon koji ih je kostao u proizvodnji po nekim analizama oko $300?? Samo to moze da govori nekim ljudima kolike su ovce. Za 1000e uz telefon ne dolazi fast charger?! Da ne pominjem cinjenicu da svaki dodatak za telefon kosta kao svetog petra kajgana, najobicniji kabl koji kosta 2 centa naplacuju 30-40$ ili vise. Punjac ce biti $100 ali to ce biti najbolji punjac na svetu, ili mozda samo kopiran od nekog, ali apple ce to najbolje da radi, iako ce da puni za isto vreme kao i drugi. Ljudi, ajde da ponovim…punjac za telefon ce vam naplatiti $100…$100. Nesto sto kosta $3 da se napravi. Kabl $30. $30 za kabl. Display ce verovatno biti najbolji na svetu, iako precutkuju da im ga pravi Samsung. Ja sam bukvalno sokiran cinjenicom da je ta kompanija sposobna da upakuje vngo u kutiju i da vam naplati $1000 i da vas ubedi da vam je prodala tortu. Sokiran. Mogu da kazem samo bravo!

4 Likes

Ha,ha. Bravo. Drug,bio si pre aktivan,steta sto sada svratis samo kada izadje novi iphone…
Ako me sećanje služi,čak si jednom bio i banovan zbog “ljubavi” prema iphone-u :slight_smile:
Sve senzore,kamere…im rade sharp,lg,sony…
Al jbg,uvek ces dobiti isti odgovor:
Jednostavno ne moras da ga kupis :slight_smile:
Truth is out there…

Interesantna prica: Iphone X koristi, u stvari, originalnu Kinect kameru za face recognition, samo su senzori spakovani na manjem prostoru. Apple je 2013 godine kupio malu izraelsku kompaniju Prime Sense koja je ugradjivala svoje senzore u Kinect 1.0. Za Kinect 2.0, koji dolazi uz Xbox One, MS je zamenio Prime Sense senzore sa sopstvenim.

Slazem se da je mnogo sto sam vise puta i istakao.
Ali… Ako ces tako da krenes ostaces go i bos.
Majca npr Lakosta u proizvodnji kosta oko 1.5-2usd. Neke Nike, Puma itd kostaju oko 5-10usd.
Koliko to placas? Mozda ne tu marku ali neku drugu.
Pljeskavica na ulici nema 3g mesa i kosta 300din…
1L kokakole fabriku ne kosta ni 5din a ti je mozda pijes…
Kada izadjes negde a oni ti naplate casu zestine 300-500din a cela flasa 2000din…
Rucak u restoranu kosta 10x vise nego sto ga mozes kuci napraviti…
U cenu goriva se drzava ugradjuje oko 60-70%…
Znaci svakodnevno placas nesto po 20-30x vise nego sto “vredi” i ne bunis se?
A sada se bunis sto bi platio nesto samo 3x vise.
Ko ima i hoce neka plati, ko nema neka misli o tome, ko nece ne mora.

2 Likes

Iphone X u proizvodji kosta 400$, ne racunajuci dodatke troskove, marketing itd…

1 Like

Postoji neki index odnos svi troškovi proizvidnje (marketing i sve ostalo) / prodajna cena. Po tom indexu (da ne google-am sad) apple je na ubedljivom prvom mestu. Na drugom je samsung ,itd… xiaomi je medju poslednjima. To znaci da najmanju zaradu ostvaruju po prodatom primerku.
Al tržište diktira uslove,ja sam odavno prestao da se uzbuđujem oko takvih stvari…

Ali koliko se ajfona proda a koliko budget telefona? Svi su oni govna :joy:

A zasto su govna?
Da li ti treba iphone za zivot pa ti je frka sto kosta 1000usd?
Ne moras da ga kupis. Kao sto necu ni ja svakako. Necu kupiti ni Porse ali smatram da nisu govna.
Mozes reci da su govna ljudi koji te teraju da placas preskupu hranu. Koja je svuda jeftinija nego ovde.
Hrana, lekovi, to ti treba. A ovo je samo ceif. Tako da nije on skup vec mi nemamo para.
Evo skoro je bilo u novinama. U Nemackoj digli frku posto je puter skocio i sada je oko 2e za 250g
A kod nas je 250g oko 3-3.5e. A mi cutimo kao stoka.
E oni su govna.
Tako da nisu oni stoka. Oni imaju proizvod koji su dali na trziste i ko hoce moze da kupi ali nikome ne treba.
Nisu izbacili lek za rak pa udarili cenu od 10000000usd pa kazes sram ih bilo.

Pa ne treba bas ni toliko da kosta…ni jedan telefon, da se ne lazemo…ali sami smo krivi, dokle god mi kupujemo oni ce prodavati po tim cenama…voleo bih da vidim sta bi se desilo da niko ne kupi iPhoneX…sta bi onda bilo sa cenama

Nista, cena bi pala, firma propala i cao. Ni prva ni poslednja, koga briga dosla bi neka druga.
Ali fora jesto ono sto nude neko kupuje.

Ajde zanemarimo cenu i recimo da je 1300e koliko ce verovatno kostati u Evropi skuplji model, potpuno normalna cena. Sta cemo sa svim ostalim stvarima koje sam pomenuo? Ta kompanija ocigledno pravi budale od svojih kupaca, a sto je najgore ti kupci svojevoljno odlucuju da budu budale. Tipa, kazu punjac je “samo” 100e. Oni kazu wow, dzabe, to je ipak najbolji punjac na svetu, mnogo kvalitetnije puni telefon. I veruju u to. Tj. sebe su obedili u to. Tako isto za sve “novitete”, koji realno nisu noviteti.