iPhone X

Ma niko nije rekao da su noviteti. Te periferije su im bezobrazno skupe. Tu se slazem.
Kablovi su sramni i ne vrede ni 0.05usd. djubre nekvalitetno. Ali sta da se radi. Kada je uredjaj dobar pa ti uvale i ostatak. jbg.

Njihovi racunari i ipadovi nisu toliko precenjeni, izuzetno su kvalitetni, a kvalitetan PC i tablet isto kosta. Mobilni telefon je postao najvaznije parce elektronike, jaz izmedju bogatih i siromasnih se povecao i to je to. Nisam ni ja srecan sto prelazi u segment luksuza. X jeste iphone za bogate, sta god Tim Kuk pricao, a njima stvarno ne predstavlja razliku da li kosta 800 ili 1000$. Prosle godine su napravili premium tablet, to je proslo, ove godine su napravli premium telefon. Ne verujem da ce se iko preterano uzbuditi zbog cinjenice da su Android useri uzmemireni. Na zalost, posledica ovoga je da ce verovatno i flagship Androidi da poskupe ukoliko trziste pozitivno reaguje, jer zasto da ne, to samo znaci vise novca za sve.

2 Likes

Android od 1000$-€ bi po specifikacijama pojeo X bez problema. Pogotovo kada imamo telefone od 300+$-€ koji imaju po 6 GB rama, octa-core… Sa druge strane, imamo zlatne telefone koji kostaju po nekoliko hiljada evra, pa se niko ne buni :smiley: Zlatni Xbox One i PS4 koji kostaju po 5000£ i niko se jije bunio…

Ali ne i po performansama i kvalitetu izrade. iOS se programira za specifican hardver “to the metal”.

1 Like

Jel znate priču o onom junaku koji je imao toliki penis da ga je životno ugrožavao, jer svaki put kad mu se, da prostite, digne on se onesvjesti zbog manjka krvi u ostatku organizma?

E taj junak vam je android, džaba mu sve specifikacije kad ne ume/ne može da jebe. Zauvijek će ostati bangavo govno koje će početi da štuca još u garantnom roku.

A tu nam je, kao što reče neko gore i porsche, jedan od primjera vrhunske autoindustrije. Šta su oni izmislili da opravdaju toliku cijenu svog proizvoda? Točak? Volan?

Jok bajo moj, sve što postoji su samo upakovali u prelijepo pakovanje i obezbjedili da se korisnik osjeća u njemu ugodno i bezbjedno.

Sitnica, ali košta.

P.S. Razlika u cijeni flagship modela androida i Apple uređaja je mala ali godinama postoji rant kako je Apple preskup a android je baš super. Meni bi bilo baš blam recimo da dam pare za flagship android i da se svaki dan nerviram što mi baguje, guta memoriju, guši bandwidth, gubi mrežu… Ovako i ne razmišljam o tome, dobio sam vrhunski telefon savršene funkcionalnosti. Imam iphone stare po 6-7 godina koji i danas rade kao novi, koliko ste androida promijenili za to vrijeme? Dugoročno gledano, Apple je isplativiji od konkurencije, ako ne patiš od toga da svake godine kupuješ nov model.

Kad bi još uveli neku akciju staro za novo, svi ostali bi mogli komotno da se ugase.

6 Likes

Ima akcija staro za novo…ali da se ne lazemo, u Americi je to potpuno nebitno…za 50$ Mesecno dobijes neograniceno poziva, poruka i neta a na sve to telefon koji hoces, a tih 50$ se zaradi za pola smene, pa naravno da ce svi imati iPhone…ja sam sad uzeo po prvi put u zivotu iPhone, i garantujem da ga nikas necu menjati…

1 Like

Hvala na postu, ne moram ja :grinning_face_with_smiling_eyes:

Svake godine ista priča, trebalo bi da sačuvam ovaj post negdje, zatrebaće opet. :slight_smile:

3 Likes

Svake godine ista prica, a ti odgovaras sa iPhone petice koja i dan danas radi bez greske a oni sa s8 koji je poceo da baguje posle samo pola godine

Ruku na srce i Androidi smanjuju gap pogotovu flagship modeli. Npr Samsung je godinama imao OLED ekran, koji Apple tek sada pocinje da ubacuje. I Android pored nedostataka ima i neke prednosti (otvorenost, konfigurabilnost, piraterija). Ali Apple je i dalje lider u inovacijama, nazalost i u cenovnoj politici.

U svakom slucaju, meni je u want kategoriji… Mozemo samo da rantujemo oko cene ali telefon je san snova.

1 Like

Ne secas se dobro.

Aha, samo kad ti ne bi uveli posle par godina da ne mozes da instaliras neki app jer nemas taj i taj iOS, a taj i taj iOS ne mozes da instaliras na neki stariji uredjaj. Drugarica promenila iPhone za noviji samo i iskljucivo iz tog razloga. Ja sam se izjebao i greskom updejtovao svoj iPad 3 na tada najnoviji iOS, i od tada imam jednu beskorisnu ciglu u kuci, jer je to toliko sporo i tromo, da mi tablet sada sluzi samo za citanje stripova. Tako da te price o iPhonu za 5 godina mozes da okacis macku o rep.

Ja sam isto apdejtovao ipad 3 na poslednji podrzan ios, i definitivno nije cigla, stavise najbolja mi je kupovina u zivotu prema odnosu ulozeno-dobijeno, jer je kvalitet izrade svemirski a platio ga smehotresnih 90e. I ok nije najbrzi na svetu, kada mi je prodavao momak sa bencha rece da mi nikako ne savetuje update na poslednji os, sto sam na kraju ipak uradio da bih mogao da instaliram sve aplikacije i strepeo kako ce raditi… nakon sto iskesira stvari, radi fantasticno, uz nekoliko tweakova i iskucivanje efekata transparentnosti i animirane tranzicije. Ne ocekuje da leti i multitaskuje kao poslednji ipad od 400e ali jbg nije ni mrtav konj kako ga ti opisujes. I sama cinjenica da koristis jos uvek ipad 3 dovoljno govori o njegovom kvalitetu, reci da li bi mogao da nadjes tako kvalitetan ekran i uredjah makar samo za citanje stripova. A sto se tice podrzanosti sije sve Androide koji otkazuju podrsku posle jedne ili dve generacije nema vise apdejtova.

Huawei P10 Lite ima odlične reviewe. Izgleda da imaju još jedan sistem koji radi ispod Androida i frizira ga, isključuje nepotrebna zauzeća radne memorije i znatno ubrzava rad telefona.

Čitam i ne vjerujem kao da je priča od prije par godina a ne iz 2017.Android telefoni iz ranga iphona nikako ne zaistaju ni u jednom aspektu a poreðenje nekog kineskog telefona sa mediatekom od 100e i zakucavanjem androida nije realno.Nexus mi nije ni jednom usporio ili zabagovao ili slično tako da ta tvrdnja ne pije vodu ali svako može da pljuje android

Imajte samo u vidu da ovo nije zero-sum diskusija i da je moguce da vise iskaza bude tacno odjednom.

Npr ja se slazem i sa tim da apple trazi previse, al isto tako mislim da im uredjaji jesu odlicni. Slazem se da nisu bogznasta novo napravili vec godinama, al isto tako mislim da u njihovoj izvedbi stvari budu dovedene do visoke ispoliranosti.

Siguran sam da novi top-line androidi rade jednako dobro ko iphone, al isto tako da je velika vecina pomalo drndava, vec prema ceni.

Poenta mi je, kategoricne izjave su zabavne za dolivanje ulja na vatru, al verovatno ne drze vodu.

1 Like


Koje inovacije samo mi naglasi molim te je iphone doneo?

Ovaj iphone x ili apple generalno?

Za ovaj, npr, Animoji…

Pa i generalno , za mene samo 5s je bio telefon za primer…ostali ehhh onako

@Son_of_a_gun svaka ti je ko Njegoševa, za predsednika!!!

@SlobeX nexus 5x sto ima boot loop zbog memorijskog cipa, evo mom kumu upravo posle 1g i nesto malo po isteku garancije rikavela? LGjev problem hardware-a…
svaki sledeci update androida unakazi i uspori flagship, nepisano pravilo i na sve to dodas podrsku sistema od maksimum 24meseca cak i za najskuplje, svi komentari su suvisni. Necu zaboraviti da jedino NOTE serija 99% pouzdana sem burning note :slight_smile:

1 Like

2 Likes