XBR Forum XBR Shop Recenzije YouTube XBR Radio

iPhone X

iphone
mobiteli

Svako ismeva apple dok ne pocne koristiti jedan…

Znam do sada pet takvih osoba a sada se ne skidaju sa iPhone, cak i govore najbolji iPhone ! Nas narod je poznat da nesto pluje a posle to koristi i hvali…

Nema smisla raspravljati o ukusima…ja Apple-u kapu skidam kada je optimizacija softvera…ali kada je hardver u pitanju tu mene nikada nece dobiti…cena njihovog hardvera je nezamisliva…i za mene licno to je to…

Misliš na nexus5x koji je bio 200e na izlasku bravo :wink: Što se niko ne žali na nexus 6 ili pixel ? Možda jer su dali 500-600 pa da ne ispadnu ovce.Uglavnom neću više komentarišem u ovoj temi jer vidim da je besmisleno ja napišem jedno a drugu potpuno se koristi kao argument

Koga zanima, kosta 413e da se napravi. 2.5x cena je za marketing, softver i R&D. Najskuplji deo (sto verovatno vec znate) je OLED ekran koji ih kosta 80$, pa sada traze jeftinijeg dobavljaca od Samsunga (kome verovatno ne vole da pune budzet ni zato sto im je direktna i najveca konkurencija).

Ili dva. Ili koliko god moze da stane u kadar. :smiley:

:

Do sada smo valjda trebali da shvatimo da ubedjivanja ovog tipa NIKAD…znači…NEVER EVER nisu dovela do toga da jedna strana ubedi drugu da je u pravu. Ok,svaka rasprava i aktivnost su dobro došli…samo nemojte da očekujete da ćete ubediti drugu stranu da ste Vi u pravu,jer… TO SE NEĆE DESITI :smile:
(Sticaj okolnosti mi takav da igram TLG i pratim forum na fonu. Ode batt…gde da ukljucim…ae u konzolu. “Vas softver ne podrzava prikaz medija sa ovog uređaja,instalirajte service pack 3” :joy:
Al puni,never mind :slight_smile: )

Leb te je… U Srbiji prosecna plata 300 evra a ljudi se raspravljaju da li je bolji telefon od 800 ili 1000 evra… Mnogo smo kao rasa zaglupeli, ali jos uvek ima onih pametnih koji to koriste da lepo zarade.

Meni nije vazno da imam najnovije … uvek sam gledao odabrati da ono sto kupim traje sto duze…da li je telefon ili PC ili bilo sta drugo…mogu se zadovoljiti i proslogodisnjim modelom …ako mi cena opravda kupovinu…svaki telefon koji sam kupio koristio sam najmanje 2 godine…i nemam problema sa tim…

image

350+ porez ispao je vise, lg g6 isto ima boljku tu, diskutujemo prijateljski, hocu da kazem da svi imaju zasto i zbog cega kostaju. Ja sam uvek sta ti se svidja i za sta imas finansijskih mogucnosti ti kupi, ne zameram ali ne volim kao ni ti, niti bilo ko, ko se trudi da bude ravnopravan i korektan u oceni uredjaja. Uvek postoji procena da nekome nesto ne vredi toliko, nazalost to vazi za sve proizvodjace el. Uredjaja ali placas ime i uredjaj…

iPhone X u Engleskoj 1000£, u Austriji i Njemačkoj 1150€! :joy:

Puno kosta da budes beta tester :smiley:

Salu na stranu, imam osecaj da ce x, buduci da puno odstupa od dosadasnjeg sablona, imati dosta boljki koje ce tek u sledecoj verziji resiti. Takodje me ne bi cudilo da vrate touch ID. Izbacise ga ni krivog ni duznog (jer nisu stigli na vreme da rese proizvodne probleme), a tehnologija vec godinama radi savrseno.

Sve zajedno, slutim da su malo pozurili s izbacivanjem X-a jer je bila desetogodisnjica u pitanju.

A opet, cemu onda i osmica? Rekao bih da jedan drugom konkurisu – ili ce x ispasti preskup/bagovit i vecina ljudi ce uzimati osmice, ili ce se naci para za x (ko sto se uvek nadje), al onda sto su uopste pravili osmicu.

Morali su nesto pokazati sto ce parirati S8 Note modelu…bar da se nadje nesto o cemu ce ljudi pricati…ako nista drugo…

Nista od mene i ove generacije iPhonea. Osmica je ista kao sedmica, jedinu prednost ima u kameru i smislu onog studio portrait moda ili kako se vec zive. iP8 nece nista bolje raditi od 7 a sto kaze noodle puno kosta da budes beta tester

Ne pripada bas ovoj temi, ali gledam recenziju Verge-a za Apple TV, i prikazase stan covjeka koji radi recenziju:

Ta slika uopšte ne govori odakle mu novac za tu gajbu… Dal od recenzija, dilovanja gudre ili nečeg trećeg…

Od normalnog zivota…

Meni ovo deluje da je neki stari magacinski prostor ili tako nesto preuredjen u stan, totalno mi deluje kao jeftiniji stan u odnosu na kvadraturu koju poseduje.

Kakve su mu bre to cigle?Lamperija do pola gore tapete i bog da ga vidi :smile:.