iPhone X

Živi petorica cimera koji dijele kiriju. :wink:

1 Like

Pade mi sad na pamet, meni je apple store na 15min. hoda od posla. Ako me dovoljno interesuje, mogu da prosetam i bacim pogled na novi ajfon.

Zasad me ne interesuje posebno (a ionako je uvek guzva tamo, neverovatno koliko stalno imaju posecenost), al ako se ikad nadjem u blizini, mozda i zadjem.

Da sad uzimam novi telefon da zamenim svoju sesticu, verovatno bih samo uzeo sedmicu kao najbolji odnos cene i brzine. Ali ni to se nece desiti sem ako ne naidjem na neki neverovatan dil.

Cisto da pomutim malo vode…hahahah…

1 Like

Space Gray mi je uvijek bila omiljena boja. Šestica mi je space gray, ipad mini takođe, bio sam ubijeđen da će to biti jedina boja apple uređaja koju ću koristiti i da me ništa drugo neće privući. Ali onda sam ugledao gold osmicu, sunce ti žarko, pa ono je vjerovatno najljepši telefon koji su proizveli do sada.

Rado bih ga posjedovao, ali mogu samo da sanjam jer imam šesticu i iskreno bolje mi i ne treba. Iphone X mi uopšte nije privlačan, možda mi je čak i odbojan. Ali Iphone 8 gold, boy oh boy.

Čak ni plus model nikada nisam gotivio, ne volim velike ekrane. Ali sada da biram, uzeo bih iPhone 8 plus u gold varijanti.

Ja sam do sad uzimao space gray, sad mi je silver ljepši ovako na slikama, još ću se razmisliti tačno za boju kad ih uzmem u ruku. Mada rose gold mi je tiha patnja, prava gay boja za mene. :relaxed:

3 Likes

Hahah ovo je zvučalo čudno :smiley:

Zato je 5s stabilniji od s8
Mozes imati i i9 u telefonu sa 128GB RAMa kad je na androidu

Nesto ljudi oko mene sa tim novim androidima se ne zale da im ista koci a i ja kad sam malo koristio taj s8 sve leti.Ako i zakoci koji put nek i zakoci samo da mogu da stavim ikonicu na ekranu gde hocu a ne i to da mi je zakljucano :smiley:.

Niko ne komentarise iphone 8 koliko je samo besmislen upgrade u poredjenju sa 7.A kosta 700$…grohotom se smejem.

Ako ti ista znaci, ja sam komentarisao upravo to, doduse izokola:

A koliko vidim i @Marko96 je imao slicnu misao:

Nista od mene i ove generacije iPhonea. Osmica je ista kao sedmica

Ajfon 8 definitivno ima egzistencijalnu krizu i bas me zanima kako ce proci u prodaji.

EDIT: Sad gledam, najjeftiniji ajfon x je 1320cad. I to pre taksi. Vau.

To ima ako se ne varam(bezicno punjenje) davnih dana Samsung jos na 6-tici S

Ja imam bezicno punjenje na lumiji iz 2012-te koja vredi oko 40e.

3 Likes

Nemoj tako,gospodine. Sve je to već viđeno,al apple je doveo do savršenstva.

  • emojis.Ne kudi konja koga nisi jahao :joy:
    Nije nama niko kriv što nemamo 1600€ da odvojimo za fon. (Meni ustvari da život zavisi od tih para,umro bi kao pas :slight_smile: )

To je novo - savrseno bezicno punjenje.

A sad budimo realni, da li ikad iko koristi wireless charge? Nema smisla, telefon mora lezati na punjacu ne mozes ga ni koristiti…kad bude true wireless charge, dok se nalazim u sobi a on puni…to je vec nesto…ovalo, meh

Ne koristi niko koga znam. Konkretno ni ja ga nisam koristio jer je skupo i neprakticno, a verovatno uz to i sporije. Oako samo ustekas neki od univerzalnih mivro usb kablova kuci ili na poslu.

Ali to nije poenta vec u cinjenici da kosta 1000 dolara a moras da platis jos da bi koristio reklamirani feature.

Novo je u odnosu na sedmicu, na to se odnosio post koji si citirao cini mi se. Imam ja wireless charge na Lumiji 820 vec 4 godine, al mora da se dokupe nova maska za ledja i punjac.

Ima neki mali samsung fon “solar”. Kao mali solarni panel na leđima fona. Kad sam to video kod kolege ja se zabezeknuo.
“Šta je ovo leba ti poljubim,pa za ovo nisam znao! Mali solarni panel za punjenje,idealno!”
A on kaže : “Hold your horses,m8. This is for emergencies only,when youre battery is empty. . (R.I.P English) A ostao si negde u divljini,povređen. Oko 3 sata se puni preko toga,i omogući ti 5 sekundi poziva” :joy:
Tehnologija ode,a batetije ostaše da kaskaju. Svako od nas je bio u situaciji kada je dosta ljudi na jednom mestu. Žurka,poslovni seminar,šta god… gledaš ljude koji tumaraju okolo u potrazi za utičnicom… Sa telefonima od 1000 e. Sad, just sad.

Da li sam ja nesto propustio? Ovde kao da fali brdo postova? Jeste se opet svadjali nesto :smiley:

Teorija zavere je tacna :smiley:

Ako se zameni baterija, CPU clock se vraca na normalu.

Sto znaci :smiley:

3 Likes

Telefoni i duplo sporiji na benchmarku budu…ali se javlja valjda od 6s pa na dalje?

Ja kako sam stavio ios 11 meni je sestica mrtva. Kad ukljucim viber, treba mu 5-6 sekundi da moguda krenem da kucam. Posle trazio na netu, i neki lik napisao da se resetuje settings. Dakle ne ceo fon samo reset all settings, gde sve ostaje na telefonu, samo se resetuju podesavanja notifikacija, izabrane melodije, brisu se alarmi. To kako sam uradio telefon progledao. Ne mogu sad da nadjem link na redditu, ali nek lik je radio benchmark sestice (cini mi se) sa starom i novom baterijom i screenshotovao. Sa starom mu je cpu radio na 600mhz, sa novom na 1400mhz.

Edit: nasao slike i tweet

3 Likes