Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Pa i ne bas, mozda rezoluciju daju na nekim igrama ali slika je sigruno drugacija na full HD TV-u, bolja.

Ahhh, ovo sve sa televizorima me ubija. Imam jos jedno poslednje pitanje u vezi svega ovoga i zavrsio sam. Posto uskoro dobijam Xbox, jer bolje igrati igre na LCD televizoru od 26" HD Ready sa HDMI kablom ili na LED televizoru od 24" Full HD? Molim odgovorite da zavrsim sa svim ovim.

Neces ti videti neku drasticnu razliku tu, ne znam na koliko hertza ti rade…

Ja bi se nakacio na tu 26icu, generalno oba ekrana su mala i trebalo bi da daju lepu ostrinu slike.

Na HD ready ekranu su samo krupniji pikseli pa se vide sa manje udaljenosti, dok su na full HD manji, pa se ne primecuju dok se ne priblizis na pola metra. Za 42 inca ekran. Za manje je nebitno kiji uzimas ako ti je samo namena za xbox. Jer xbox daje hd ready signal. Retko koja igra je full hd. Ako si naviko da igras na PC-u u full HD-u, pripremi se za mali sok kad vidis na istom ekranu igre sa xbox-a. Doduse kad se izdaljis sve to dodje na isto.

Uglavnom je nebitno da li je ready ili full HD ako se udaljis da ne vidis piksele. Jedino je bitno ako ces TV da koristis kao desktop, za PC. Onda u full HD imas vise prostora na ekranu. I tu se razlika itekako vidi. Mislim, ovo znam jer sam sve to video licno. Posto sam u firmi poznat kao “kompjuteras” pa idem po kucama za racunare ali i da im povezem TV i slicno. Nista posebno, ali kad ljudi neznaju onda moraju nekog da pozovu.

Spoji ti to HDMI-jem na 26" i nakrivi kapu!!!

Jedino za sta nameravam da ga koristim jeste gledanje programa i igranje Xbox-a, za PC nemam nameru da ga spajam u skorijoj buducnosti. Televizor gledam sa odprilike 1.5 do 2 metra, isto tako sa te razdaljine nameravam da igram i Xbox, osim naravno kad idem da spavam, tada ga gledam sa nekih 3.5 do 4 metra. Jedino sto me stvarno zanime jeste hoce li slika i igranje biti bolje na manjem Full HD televizoru od 24" ili na vecem od 26" sa, kako sam rekao, 1.5 do 2 metra razdaljine?

Znaci 26", neka bude tako. :da:

Ma druze, kao sto ti kazem, nemoj da se tripujes. Ljudi pricaju da je lepse u full hd, i jeste lepse, al na 40+ tv-u gde vidis razliku. Ajde i na 32 se vidi ali kad pridjes. Ali drug moj ima 32 hd ready, moj burazer ima 26 full hd, marke ne znam, al da sam ja uvek bi se menjao za ovaj veci. :slight_smile: Tako da nakaci ti to na 26 i uzivaj, sa 2 metra daljine ti uopste nije bitno, bitno da je veci tv.

Hvala ljudi, znam da sam se malo vise utripovao, :lol: ali to cinim jer zelim televizor na kojem cu igrati ko covek, bez straha da slika mozda nece biti cista koliko ocekujem da bude kad upalim, ali sada znam kako i sta, samo da sacekam do utorka, pa da se i ja igram ko covek.

Boxeri iam Kutiju povezanu na monitor sa digitalnim ulazom. Sta treba kupiti i kako povezati da se ima zvuk sa zvucnika? Nisam ukapirao nikako. Hvala unapred

Bas ovako kao iznad s tim da ako ti je original kabl verovatno ce imati deo koji pokriva hdmi. Imas i na youtube kako da skines daj teo ako bas nisi kreativan ili drvoseca.:slight_smile:
I onda imas 3 cinca, crveni i beli su za zvuk, za njih kao sto ti je iznad rekao kupis kabl u koji se ubadaju a koji izlazi na klasicni onaj cesto zeleni za zvucnike i to je to.:slight_smile:

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Imam pitanje kupio sam xbox u americi i naravno tamo je kabal od 110volti kako tacnije i gde ja mogu da kupim taj adapter ili daj kabal za xbox??

Uzmi slobodno nas od 220v, i moj je iz USA.

gde da uzmem?

koji xbox stari, novi?

Imam Samsungov monitor P2370 - PREGLED | SAMSUNG i povezan je sa xbox-om preko hdmi, kod namestanja u konzoli koju rezoluciju da stavim, one 1080p ili 1080i ili pak one 1xxx X 7xx, nisu li ove 1080 da se stavi kada se poveze na tv

Zavisi kako kod kog TV-a…ja na primer na mom od 32" stavim najvecu rezolucio koju ponudi od onih pita 1920x1080(Ovo sam lupio, tacnije znam samo tu rezoluciju :D)…a na TVu u dnevnoj od 42" najbolje je da stavim 1080p…

Nemam u ponudi tu najvecu rezoluciju 1920x1080 imam ih kao 1080p i 1080i, a od ovih ostalih mislim da je najveca 1xxxX7xx ili tako nesto

ti stavi 1080p :smiley:

U linku koji si dao za TV pise da je rezolucija 1920x1080 (1080p), tako da stavi nju i imaces najbolji kvalitet slike.

Pa 1080p, to ti je to, ne znam sta je problem?

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2