Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

[SIZE=2]Ovako, sve sam lepo pročitao, imam samo pitanje, da bi mi se potvrdilo da ne grešim, ili da bi mi se reklo gde grešim, pošto nema većeg smora nego kada nešto kupiš, doneseš kući i fali ti jedan kabl, ili imaš kabl koji ti ne treba…

Imam monitor Samsung T220, rezolucija 1680x1050 sa analognim i DVI prikljuckom
Imam 6.1 pojacalo [/SIZE]jbl esc-230 sa sonijevim zvučnicima koje inace kacim preko crvenog i belog činča pa u zvučnu.

Koliko sam shvatio da bih sve to povezao treba da uradim ovako: da bih spojio monitor i konzolu treba mi HDMI kabl koji sa druge strane ima DVI konvertor/dodatak. A da bih spojio pojačalo sa konzolom treba mi composite kabl koji sa jedne strane ima pljosnati ulaz kao na konzoli, a sa druge crveni i beli činč koji bih na strani gde ulazi u konzolu trebao ogoliti da bi double penetratition bio uspešan. I sve bi to na kraju trebalo da radi kako treba.

Pitanje: Da li će samom prikazu slike smetati što mi je rezolucija ekrana 1680x1050, mislim na bitnu razliku, ne na nijanse u grafici. I da li u isto vreme mogu da imam uključen i komp i konzolu u isti monitor dok obe rade, pa da ih op potrebi menjam klikom na dugne source? :smiley: Ovo je možda debilno pitanje, a možda i genijalno :smiley: Cenim da je ono prvo, ali moram da pitam. Hvala.

Ne gresis nigde , ok je tako za povezivanje.
nema nesto velike razlike , ja igram na 1440x900 i i na toj rezuluciji igleda perfektno
mozes komp u vga , xbox u dvi i samo menjas na monitoru na taj source , tako ja radim.
Dobrodosao na forum! :slight_smile:

Hvala i hvala :slight_smile:

Mogu oba da ti rade, naravno da nema problema. Isto kao i na tvu, xbox radi a ti ako hoces promenis p gledas tv, gledas komp povezan, pa vratis na kutiju… jedino sto sam ja primetio, sa rgh xbox-om, je da se na neki fazon, kada npr gledam tv program, dakle nije mi okrenid kanal na hdmi koji salje xbox, konzola cesto ili ni ne upali, ili ceka da se okrene taj kanal, i tipa cim okrenem iste sekunde pocne da mi izbacuje logo. A normalno nije u odredjeno vreme, nego kako kad okrenem. A nekad se i upali bez kanala. Ali to se verovatno samo moj xbox tripuje tako da je nebitno. Haha.
Edit: i da, zasto povezujes pojacalo? Jel imas zvucnike uz njega ili?
Jer ako tako povezes neces imati pravi 5.1 zvuk vec samo stereo…

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Pojacalo povezujem zato sto imam pasivne zvucnike, Sony DAV-SB300,
a nemam njihovo pojacalo/DVD, pa sam ga kupio posebno. Jedva nadjoh 6.1 pojacalo za zvucnike…

Ok, a kako bih imao surround zvuk ondaK? Sta gde ubosti?

Mislim da ima neka opcija za dolby surround, ali to ce morati da ti objasni neko ko je vec to radio…

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Pojačalo samo nema optički ulaz. Ali ja na njemu mogu da menjam stereo, pro logic (taj koristim), 6 chanel-digital direct i hall/concert koji je nevažan…

mislim da surround mozes dobiti jedino preko optickog , ovako imas samo levi i desni(stereo)

Kada slušam muziku prebacim na stereo jer ako je uključen pro logic tj taj njegov 6.1 onda mi je centralni daleko najdominantniji, a smeta mi da me muzika bije u lice…
A kada gledam filmove ili igram nešto uključim taj 6.1.
E sad, 6 chanel digital direct mi uopšte ne radi i nemam pojma čemu služi. Moguće da on radi, ako se zvučnici povežu na činčeve levo.

Ja sam kupio neki VGA kabal, naravno po plastici se vidi da je neki najgori Kinez. Slika je katastrofalna i pokazuje mi samo nekoliko boja. ( zelenu koja dominira, plavu, crnu i belu). Pretpostavljam da je kabal los mada sam citao da to moze biti i do monitora, iako je moj monitor relativno noviji LCD LG 19 inca. Molim vas ako neko zna da mi kaze da li je u pitanju kabal i koji je najbolji VGA kabal i gde se moze kupiti.

Kabl je u pitanju. Najbolji je naravno original Microsoft, a ako ne možeš njega da nađeš ili ti je skup možeš da uzmeš i Konig, ja njega imam i odlična je slika.

Hvala ti. Znas li mozda u kojim radnjama mogu da nadjem Konig kabal? Nasao sam jedan na Kupindu ali bih radije kupio u radnji.

Stvarno nemam pojma, ja sam ga pre više od godinu dana uzeo od nekoga sa foruma, ne mogu da se setim. Pretraži oglase, kupujem prodajem i to, sigurno ima neki.

Evo da se i ja prikljucim. Isto trazim vga kabl, ali ne mogu da nadjem. Nikakva pretraga ne daje normalne rezultate. Jedino preko ebaya da trazim.
Nasao sam ovo slucajno
Xbox360 HD VGA/Stereo - Oprema za igranje | Speed-Link
ali nisam bas nesto voljan da kupim za ove pare i speed link. Nisam bas zadovoljan kvalitetom speed link proizvoda, a cini mi se i da su se ljudi zalili na njihove kablove.

Ja sam malopre kupio preko kupinda Konig kabal. Na forumu kazu ljudi da je za te pare on najbolji. Trebalo bi sutra da mi stigne pa cu ti javiti jel dobar. Evo ti i link od oglasa:

Xbox 360 VGA kabel - Kupindo.com

Samo da javim da mi je stigao Konig VGA i da je O D L I C A N! Kristalno jasna slika i zvuk je mnogo bolji nego kod ostalih kablova. Ko planira da kupi Vga kabal za Xbox neka obavezno uzme KONIG !!!

a jel sa vga kablom slika na kompjuterskom monitoru kao kad igras comp ? jer je meni prikljucen na HDMI pa je slika kao mutna kad sam blizu ekrana iako mi to ne smeta nesto specijalno,samo me zanima dali je kao na kompu ?

Da, kristalno je jasna. Bukvalno ista kao kad povezem monitor sa kompom. Probaj neki drugi HDMI, ako je i dalje mutna onda ti preporucujem Konig.

ma ja imam original microsoftov HDMI,dao sam 20e za njega,to je samo kad sam blizu ekrana slika takva,ali kad sam na metar i po do 2 onda je extra,kao da igras na tv-u,a i ne trazi mi se sad jos novih kablova

E bas mi je drago da cujem da je dobar kabl. Uskoro ce se pojaviti u prodaji u mikro princu i ja cu ga uzeti kod njih. Do duse, cena ce biti 1500 sto je malko vise nego kod onog lika na limundu, ali ovde naravno placate i pdv.