Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Nabavio sam originalni kabal VGA microsoftov.
Sunce ti tvoje.Kakva razlika.Pa cak je i Konig smesan pored njega :woot:

Ljudi jurite original,batalite kopije.Trazite po stranim sajtovima,jeste da se placa za postarinu itd,ali da vredi pare - vredi.

Pozdrav svima,planiram da uzmem box koji bih prikacio na stari SyncMaster 793DF koji samo ima vga kabal koji je u sastavu monitora,osim toga nema vise nikakav konektor na sebi.Ja u vasim postovima ne nadjoh nikakvo resenje na kojih bi nacin ja mogao da prikacim ovaj monitor na xbox?Hvala unapred…

Xbox360 VGA kabel

Nazalost mislim da gresis jer ja vec imam "muski"vga jack…da ilustrujem http://i52.tinypic.com/wkgrx0.jpg

Ne može xbox vga kabl zato što je to CRT monitor koji nema input nego je kabl ugrađen u njega.
Eh sad rešenje za to… možda da obićeš prodavnice da vidiš da nemaju neki adapter, ovako nešto:

Ne grešim. Moj VGA kabel je “ženski”.

Ja ove sto sam uspeo na netu da nadjem,tj slike svi imaju muski jack:confused:

Moraš da nađeš adapter kao ovaj što sam postavio gore, bez toga ne možeš da ubodeš kabl.

Hvala na odgovorima,malo ce se ovo teze naci kod nas.A kakva je slika na Crt-u…?

bedna. zamisli da igras igru na kompu. mozes da stavis rezoluciju 1280x720, ali ti izaberes bolje da igras na rezoluciji 640x480. e takva je razlika. bukvalno, jer na crt mozes samo 640x480 dok na LCD mozes da igras u 1280x720

Zar samo 640x480?,meni se cini da sam video par klipova gde ljudi igraju na vecim rezolucijama od te…malo smaram al ne zamerite

na CRT tv-u sigurno ne.

ja mislim da crt monitor ima vecu rezoluciju od 640x480. zar ne? kako pre kad sam imao crt 17 inca koristio sam 1024x768?
@loeb taj adapter koji tebi treba sam video negde na kupindu… evo link : http://www.kupindo.com/Gaming-oprema/10570854_Xbox-360-VGA-i-Audio-reducir-NOVO-
a imas i na kupujemprodajem : http://www.kupujemprodajem.com/Xbox-360-AV-i-HDAV-Kablovi-VGA-Kablovi-4501549-oglas.htm?filter_id=22280374

Hvala na ovome.Pa ne znam ni meni nije jasno jedino ako Xbox ne moze da isporuci vecu rezoluciju od 640x480.Moj monitor je takodje na 1024x768 to mu je "prava"rezolucija a najveca je 1280x1024.Evo citam na dosta stranih foruma…i kazu da uopste nije lose igrati na toj rezoluciji samo da je slika uza sto je jelte logicno.Pa me buni Akirisov odgvor…ali upravo sad gledam da Akiris izgleda nije video da sam ja naveo CRT monitor a ne tv :dada: tako da je nastala zabuna tu.

Taj monitor moze rezoluciju 1024x768 bez problema, i radice ti sa xboxsa preko vga kabla. Kao ince i bilo koji monitor napravljen u zadnjih 15 godina. Jedino ces na svakom crt monitoru imati refresh rate od 60 hz. Sto ume da bude zamorno posle nekog vremena. Da ne kazem bolno.

Akiris je mislio da je TV u pitanju…

nego, evo i mog kabela:
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-de-49-en-70-1cpq.html


sent from my Prangija using Tapatalk 2

evo sada malo razjasnjenja.
Akiris je mislio da se radi o crt televizoru, a ne starijem monitoru. Televizori imaju rezoluciju od 480p i to je uzas kada se poveze sa xboxom. Ti ces na xboxu postaviti maksimalnu rezoluciju koju tvoj monitor podrzava i imaces bolju sliku. Ne treba da ocekujes cuda, ali nece biti lose kao na tv-u.
Adapter koji ti treba mozes kupiti u mikro princu za 264 dinara. Nemoj se za****** i kupiti na limundu samo zato sto ga lik prodaje kao xbox nastavak.
Mikro Princ | Adapter VGA F - VGA F | Adapteri | Konektori | Elektromehani?ke komponente | on-line prodavnica

Ostaje ti samo da se odlucis za kabl. Kao sto sam ranije napomenuo, u mikro princu ce se uskoro pojaviti konig verzija po ceni od 1500 (okvirno). na zalost, ne znam puno da ti kazem o njegovom kvalitetu, mada je neko rekao ad je zadovoljan. Pitanje je da li bi uopste primetio razliku izmedju originala ms i ovog jer je manja rezolucija i stariji monitor.

Posto ce uskoro ovaj GTA V, a nece ga biti za PC (sada) moracu da ga igram na BOX-u.I tu nastaje problem posto je igra veoma dugacka tj ja cu je napraviti ne mogu da se igram na TV jer imaju moji da me streljaju, a i nije uzitak igrati GTA pred familijom jel da da je tako!?:smiley:

Zato sam resio da bacim oko i pogledam kako da BOX povezem na monitor.Vidim da HDMI odpada jer ga monitor nema, a VGA necu zbog lose slike, ostaje mi DVI kao jedini izbor.Aj da pogledam cene kablova ili adaptera kad ono neverica.Kabl HDMI M to DVI M (moze i obrnuto) kosta 440 dinara, a adapter za isto to kosta 500.

Prosto da ne poverujes kakva logika i kakvi lopovi al ajde.Nego da sumiram utiske i pitam za svaki slucaj da li to sto ja hocu povezano izgleda ovako:

Iz konzole ide HDMI kabl koji se zavrsava u monitoru kao DVI.I to je za sliku.
Iz konzole ide onaj originalni XBOX kabl (siroki prikljucak) koji se zavrsava sa ona 3 prikljucka (zuto belo crveno).To je za zvuk.

Jel to to?I jos jedno pitanjce.

Jel ja mogu taj beli i crveni prikljucak (verovatno moze ali da pitam) sibnem direktno u mini liniju koja iza sebe ima upravo takva 2 prikljucka (crveni i beli)

Hvala :wink:

Originalni Xbox 360 A/V prikljucak ne moze da stane sa hdmi-em fizicki, mora da se otvara ona plastika ili da kupis adapter. Ako prikljucis HDMI, od tog A/V-a ti treba samo crveni i beli za zvuk, a valjda moze u liniju, sta znam, ubodi pa vidi :slight_smile:

@Mitraljezac,meni je tako radilo :wink:

Radice 99%,jer svakako ces imati sliku sa hdmi,a preko cinceva ces dobiti zvuk.Samo direktno sibnes u crveno/belo ili ako imas aux ulazi,nabavi onaj mali konverter koji pretvara crveni i beli u jedan. Nemas problema.