Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Znam da ne moze u HDMI a nebih da eksperimentisem sa otvaranjem.HDMI/DVI ce biti za sliku a X360 A/V za zvuk tj samo ona dva crveno/bela prikljucka.

Imam taj kabl :smiley: pa cu videti da iskombinujem nesto da li ce biti direktno crveno belo ili aux vudecu.

Hvala obojci sad samo da uzmem ovaj HDMI/DVI kabl.

MitraljezaC radi sve tako sasvim normalno

samo pazi ne mozes istovremeno da ubodes HDMI i ovaj debeli ako imas fat konzolu, ako imas SLIM onda mozes samo da iseces malo dzek na debelom i radi normalno, mada i kod ovog phat konektora mozes da iseces takodje donju stranu, ili da nabavis onaj audio adapter, koji pasuje perfektno pored HDMI-a i ima 2x zenska cinca za audio i SPDIF

SLIM je.Sad sam pogledao moracu onu plastiku sto bliokira HDMI da isecemili da je slomim ili nesto od toga.

Inace ne znam na koji audio adapter mislis?Aj ako ti nije problem sibni sliku ovde ili na PP.

ne treba ti za slim, to je samo za PHAT… na SLIM samo polomis onaj donji deo…

ali gledaj kako ces, uzim skalper i zaseci 2-3 puta obe strane tog dela koji visi onda samo odlomi klestima i odlomice tu gde si presekao nece da pukne nigde drugde… posle samo malo isturpijaj taj deo da ne zakacinje u HDMI i reseno sve

Odlicno to cu da uradim.Hvala :wink:

e da i onaj zuti cinc izoliraj cisto da ne zakaci negde, jeste da nema funkciju onda ali sto da zakacinje gde ne treba :slight_smile:

Kako bre ne moze na phat? :smiley:
Pa ja sam ubacivao i HDMI i xboxov original u isto vreme.

stari kabal od PHAT-a u isto vreme sa HDMI-em ne moze da udje provereno, jedino da se rastura plastika, jedino ako nisi koristio neki drugi kabal koji je pljosnatiji ili ovaj od SLIM konzole… znam provereno o cemu pricam, da se to nateze i ostalo ne dolazi u obzir

Izvinite imam problem hocu da konektujem Xbox 360 na VGA monitor, imam VGA monitor koji nema taj HDMI ulaz tako da moram preko VGA kabla, kupio sam original kabal (inace imam Xbox 360 Slim konzolu iz 2011 godine) i htedoh da ga povezem na monitor radi slika sve je ok al nemam zvuka, postoje ona dva cinca crveni i beli i dobio sam adapter koji ih spaja kao u jedan i probao sam svasta

1.Da prikljucim nazad u kompijuter i ne radi ne znam zasto i u cemu je problem sve lepo prikljucim daje sliku al nema zvuka.

E onda mi je jedan drugar rekao da moze i preko vufera

2.Uzeo sam vufer al vufer je specifican ima ulaz za oba zvucnika i jos jedan audio ulaz preko kojeg moze da se smanjuje i pojacava muzika, e sad ja ukljucim adapter za zvuk(sa tim crvenim i belim cincevima) u taj prikljucak zvuka bude al bude pojacano na najjace a posto nema vise ulaza na vuferu nemam gde da prikljucim ono za smanjivanje zvuka tako da mi ne vredi ni ta opcija, cak sam probao da prikljucim na komp pa da na kompu namestim kako mi odgovara jacina zvuka pa onda da prikljucim xbox al opet bude na najjace…

I nije mi jasno sta da radim imam sve te moguce kablove radi konzola sve je ok al ne mogu nikako da je namestim na taj moj monitor u sobi inace monitor je LG model Flatron W2243S-PF

Pomagajte ko boga vas molim…

Na monitor-u ne mozes da imas zvuk jer na njemu ne postoje zvucnici.

Sto se tice kompa.Bodes u plavi port i onda preko kontol panela za zvuk podesis da zvucnici na kompu reprodukuju zvuk sa Line In-a.

Evo ti kako da ukljucis Line In.

pozdrav!

dobio sam na neko vreme xbox debeli sa 120 gb hdd, ako sam dobro skontao, jasper je u pitanju sa LT+3.0.
e sad, pošto imam samo DVI ulaz na, ready for de HD monitoru, pomoću HDMI-DVI adaptera sam rešio to i imam sliku.
što se tiče zvuka - njega sam hteo da dobijem preko komponentnog kabela. povezao bih ga na spliter (2 ženska RCA - 3.5 audio džek) kojeg bih onda uštekao u kompjuterski line-in.
naravno, glomazni komponentni ne da i HDMI-u da se ušteka u konzolu pa sam mu skinuo plastično kućište.
međutim, ono što ostane kad se skine ta zaštitna plastika je takođe glomazno i opet smeta HDMI-u.


taj najveći metalni deo sa slike najviše pravi problem.
sam HDMI kabel koji imam,


tj. to crno-narandžasto kućište oko samog priključka, je za milimetar(-dva) deblje od nekih uobičajenih koje sam viđao.
u jednoj poznatoj novosadskoj prodavnici elektronike sam saznao da postoji i HDMI-HDMI adapter pod uglom od 90 stepeni


pa sam odneo konzolu u radnju da isprobamo ali opet ništa - komponentni opet smeta i usuštini se svede na isto kao i sa običnim HDMI kabelom.

imate li neku ideju?

meni je palo na pamet da čak istružem spoljni deo tog HDMI-HDMI adaptera na debljinu gde bi on mogao da se učačka pored komponentnog.
a sam komponentni ne bih hteo više da rasklapam jer mislim da neću moći više da ga sastavim.

Cjenim da ti je komponentni kabal crni? Ako ti nije veliko ulaganje, kupi sivi komponent, drugacijeg je oblika i nece ti smetati sa HDMI

nope. sivi je. ovako neki:

ne da mi se investirati više od toga hdmi-hdmi adaptera i audio splitera jer svakako konzola neće biti kod mene duže od nekoliko nedelja.
bar za sad. pa zato tražim najmanje bolnu varijantu.

Uzmi kompozitni Xbox kabel. Nešto je uži od komponentnog i kada se skine plastika čučne k’o dupe na šolju!
Kod mene je tako spojeno, i još kod mnogo korisnika ovde.

hoće li konkretno ovaj da odgovara?



'bem li ga…mislim da je to taj. Ovaj moj je nekako više siv.

ovo sam u oglasima našao za 500 din što je recimo max para koje bih da ulažem. plus spliter 80 din.
kontam da će da radi posao kad ga rasklopim/isečem.
hvala na pomoći, :woot:!

samo da prijavim da sam uspeo da povežem ogoljeni komponentni i hdmi u isto vreme. jeste da je ukrivo ali moguće je.
nabavio sam i kompozitni pa ću probati i s njim u takođe ogoljenoj varijanti.

pa ako uzmes kompozitni onda ti je hdmi suvisan, jer composite HD kabal dodje na isto kao hdmi :slight_smile:

ako široki kraj uključim u konzolu, crveni i žuti pomoću splitera pretvorim u 3,5 audio priključak i uštekam u kućište kompa, kako da taj preostali žuti kraj prikačim na monitor koji ima d-sub i dvi ulaz?

možda postoji konverter za prelaz između žutog i d-sub/dvi ali koliko sam skontao, time dobijam lošiju sliku nego preko ove varijante koju sam već uspeo da izvedem…