Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Ma jok , obican LCD televizor.

Pozdrav,ja zelim svog xbox da nakacim na monitor i imam VGA tj D-Sub slobodan samo tako da bih preko njega i nakacio xbox.
Sad me zanima da li je bolja varijanta da uzmem neki VGA adapter za HDMI,ili da uzmem xbox vga kabal koji kosta oko 1600din?

www.google.com u pretragu ukucas:
xbox 360 cable vga i dobijes odgovor:

Jedna mala napomena:
Odredjeni monitori ne mogu da podrze rezoluciju, kao sto ja imam kabal posto mom drugu monitor nije mogao da pusti rezoluciju…

Najbolja opcija je ako ti Xbox ima HDMI da direktno prikljucis tako na monitor, time dobijas najkvalitetniju sliku. Ali s’ obzirom da ti je jedino VGA slobodan, bolje je da uzmes VGA kabl za X360. Konverterom ne dobijas nista. Ili ako zelis bolju sliku a imas DVI oslobodjen, kupi HDMI-DVI kabl i audio adapter za X360.

Pozdrav drugari, danas sam spojio xbox sa monitorom za pc i slika je odlična. Moje pitanje glasi kako da napravim ton?
Pored onog adaptera što prenosi sliku imam 2 činča i kapiram da oni prenose zvuk?
Ja sam se trudio da pročitam sve ali opet mi nije jasno.
Ako su ova dva činča za zvuk, onda imam lagano rešenje a to je da kupim onaj kabli u koji bocnem moja dva muška činča a on ima sa druge strane izlaz koji bocnem u line in (u monitoru (ima neke zvučnike koji služe svrsi)). Ali čini mi se da je to pre lagano da bi bilo istinito pa zato rekoh bolje da pitam.

Uzmes ovaj adapter i ovaj kabl i to ti je to :slight_smile:



Upozorenje: sledece pitanje ce biti jako glupo i molim vas za razumevanje :slight_smile:
Kada kupim taj kabli gde ga konektujem da ne kažem guram?
I čemu onda služe ona 2 činča pored onog adaptera što prenose sliku?
P.S. Gde može da se nadje adapter sa prve slike i kako ga tražiti da mi se ne smeju i po radnjama u lice, vi slobodno možete da se smejete :smiley:

Kupis adapter lepo i to je to, u dva zenska ubodes beli i crveni cinc a onaj 1 3.5mm muski ubodes lepo u monitor i resen problem.

Imas u ovlascenim xbox prodavnicama a mozda i u radnjama kompjuterske opreme ili na oglasima ako nadjes
sto se tice ovih cinceva jedan kraj ide u adapter a drugi u vufer a ovaj jack ubodes u plavi port line in (tako sam ja radio kad sam imao xbox )
edit: nisam video da imas zvucnike na monitoru,onda ovo resenje koje ti je aLx dao

Kupis ovo:

Resen problem.

Jel postoji neka varijanta da se recimo skart pretvori u vga?
Pitam zbog ps2 konzole koju bi prikljucio na monitor ili xbox kec :slight_smile:

A da li postoji varijanta da se na scartu dobije iole pristojna slika ? Ja na xboxu 360 NE VIDIM SLOVA u 90 posto igara jer su premala i necitljiva. Crt televizor necu moci jos neko vreme da promenim.

Nema fore, jrdnostavno je tako…

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bezveze.

Scart konekcija je za Pal i ntsc imas odredjenu rezoluciju signala i TV to ne moze da ide na vise i bolje jednostavno tako je. Za vise detalja oko scart-a i signala wikipedia.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Drugar ima ovaj monitor:

http://www.ascendtech.us/dell-23-u2311hb-widescreen-lcd-monitor_i_m23delu2311hbsw.aspx sa sledećim portovima:

1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
1 DisplayPort (DP)
1 Video Graphics Array (VGA)
1 USB 2.0 upstream port
4 USB 2.0 downstream ports
1 DC power connector for Dell Soundbar
(nema HDMI)

Da li će Xbox 360 VGA kabel uraditi posao valjano? Monitor radi super sa DVI na HDMI kablom, sa tim da ostaje problem zvuka. Malo mi je sve ovo u teoriji i oblaku, pa rekoh da vidimo sa vama šta bi bilo najpametnije.

Njemu treba samo dodatak za zvuk?

U principu - da.
Imamo dva načina za video:

  1. HDMI sa konzole na VGA na monitoru
  2. HDMI sa konzole na DP na monitoru

Ostaje pitanje zvuka i kako bi bilo najpametnije to uraditi.

Ja sam to rešio ovako: Koristim HDMI port za sliku, sa adapterom za VGA, a za zvuk koristim običan kabl sa činčevima koji se dobija uz xbox. Samo sam skinuo onu plastiku oko njega, da bi sve stalo i radi super.

Može fotka kako si odrezao? :smiley: