Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Ma toliko monitora imas sa hdmi portom, ne moras da se bas zakacis za te, ninja ti je onako cisto predlozio. Odi na sajt Win Win-a/Gigatrona, ili sta god imas u gradu, ne znam odakle si, pregledaj monitore, vidi koji ti se dopadaju, generalno na sajtu ces videti cenu, pa odi do shop-a, vidi da li imaju, pogledaj kako izgleda i to je to. Jer razlicita su iskustva, za te stvari ne mozes bas verovati ljudima na internetu, jer dok jedni pljuju drugi hvale, a najbolje je kad lepo stanes i sam uporedis.
Sto se tice dvi i hdmi, kvalitet je isti, ali steta sto sam xbox nema dvi izaz, i onda moras da se majes i trazis adaptere, naci ces neki hdmi to dvi ili tako nesto, ali zasto da se cimas ako jos nisi ni kupio monitor. To je za one koji se zeznu. A jos se posle i pekljas da sprovodis zvuk posto neces imati. :smiley: Mada, i ovako ces morati da nadjes alternativu za zvuk sem ako ne kupis monitor sa zvucnicima, sto i nije bas preoprucljivo, jer nisu ni malo kvalitetni. Tj, zvuk im je katastrofa, ja za igre ne koristim ni zvucnik od tv-a nego sam na tv out za zvuk ukljucio zvucnike. :slight_smile:

Neko meni da pomogne jok a?

ja sam uzeo bio philips 22" led sa ugradjenim zvucnicima za 11000 u gigatronu i imao je samo dvi i vga ulaz i ja sam kupio prikljucak za hdmi to dvi prikljucak i milina :slight_smile:

5.1 pojacalo sa optickim ulazom i 5.1 zvucnjacima :slight_smile:

Sent from my IRC using Twitter

Mozes mi reci gde si uzeo taj prikljucak i koliko kosta?

uzeo sam u comtrade shop-u, pravio ga je ednet ja mislim i kostao je oko 500 dinara, sad mislim da th prikljucaka imas svugde ali im je cena otprilike tolika

HDMI to DVI savršeno radi posao. Cena kabela od 1m je (u proseku) oko 600 dinara.
Zbog toga sam i nabrojao monitore koji imaju (pored VGA) i DVI ulaze. Jeftiniji su, a rade posao.
E sad, druga je stvar ako želiš i ton na monitoru, ali takvo gaming iskustvo ne bih nikome poželeo…

ja igram tako i potpuno je ok, al opet ja igram na pola metra od monitora pa bi na vecoj razdaljini mozda bilo bezveze :smiley:

Koliko to zadovoljstvo 5.1 pojačala košta?

Ne, zelim da igram na kompjuterskim zvucnicima. BTW, kako se onda povezuje zvuk? Gledao sam na netu dvi to hdmi kabelove i ne vidim da imaju prikljuchke za zvucnike.
I da, posto vec uzimam novi monitor, uzecu ako treba i sa hdmi prikljuchkom, ako je bolja slika nego na dvi. Da li je neko imao priliku da isproba obe opcije pa da mi kaze da li ima znacajne, ako uopste ima, razlike?

hmm, verovao ili ne, najbolju sliku na monitoru ces dobiti preko VGA kabla. medjutim Hdmi i DVI daju skoro pa istu sliku kao i VGA, tako da nebitno sta ces uzeti.

E sad mi nista nije jasno, odgovore koje dobijam su protivrecni. Ja sam uzeo kabel uz virtualshopa i povezao xbox na vga ulaz na moj 4 godine star monitor i slika je veoma mutna i slova se jako tesko citaju. Prilicno sam siguran da slika ne bi trebalo tako da izgleda. Da li je to onda do kabela?

Vrati se na prvu stranu ove teme, tamo je jako lepo objašnjeno šta i kako.

Cekaj, da li si ti zaboravio sta sam ti rekao vec? Taj kabal je uzasan kinez, daje nenormalno losu sliku, ne da ne vredi da se igra, nego ja stvarno to uopste ne racunam kao povezano, bolja grafika ce ti biti na bilo kakvom kompu u poredjenju sa tim. :smiley: Ne znam kako mislis poprilicno si siguran da ne bi trebalo tako da izgleda, pa normalno da ne bi, uzasna je. :smiley: Ako ti je dobar monitor isto sam ti to rekao, nije bitno sto je 4 godine star, ja imam asusov od pre 4-5, 19 inca, i bolji je i 6 puta bolju sliku i boju daje od 70% novih sto izlaze u najboljim rangovima.
Moras da nadjes kvalitetan VGA kabal za to, ali iskreno, mislim da smo ti sve rekli, evo sad cu na kraju da ti kazem, s obzirom da se toliko ne razumes, nemoj da se tripujes oko tih stvari. Neces primetiti ogromnu razliku ni izmedju vga ni hdmi ni dvi. Znaci uzmi sta ti odgovara, ako imas zvucnike na monitoru koji uzmes preko hdmi ce ti ici zvuk tamo, ako imas dvi cincevima ces povezati zvuk, isto vazi i za vga, s tim da ti stvarno ne preporucujem da trazis takav kabl jer ti treba kvalitetan a s obzirom da se ne razumes u to nije ti ni toliko bitno, a i ako imas kompjuter komp ce ti popuniti vga.

Koji mi kabl treba da bi povezao direktno PC zvucnike sa Xbox-om bez povezivanja preko PC racunara?
Hvala.

Ok, ja sam predlog za taj kabel na virtual shopu procitao na ovom forumu, nisam znao da je tako los.
Onda gde bih mogao da nabavim dobar vga kabel? Generalno, gde uzeti kvalitetne kablove(bilo vga,dvi,hdmi), ima negde na netu?

Pa ne znam sta si procitao, ali evo da se vratis 1-2 stranice unazad procitaces da je uzasan, nekome sam odgovorio pre tebe. :smiley:
Ali zeznuo sam se i ja tako da ne znam sta da ti kazem. Dacu ti moj besplatno pa ti povezi 2 puta, mozda ce zajednickim snagama da daju bolju sliku (salim se, nemoguce je :D).
Za dobar vga kabal ne znam stvarno, vidjao sam neke KOING na limundu, ako neko ima iskustva neka podeli, mislim da jos ima jedan KOING, ali za ostalo ne znam.
Hdmi stvarno nemoj vise da pitas mislim da je sto puta receno, gde hoces uzmi, u virtualu je kvalitetan, provereno, salje 1080p sliku ja ga imam narucio sam zajedno sa vga, odlican je, zasticen, dobar. Dvi isto imas u svim it prodavnicama, druze prosetaj se malo po gradu, sta ces drugo da radis, imas valjda neku prodavnicu koja je tako orijentisana, ne znam odakle si.
@Igorm, Zavisi kako povezujes, ako povezujes xbox na monitor sa vga kablom, ti imas ona 2 cinca, crveni i beli. Samo kupis kako se to kaze, zensku bananicu crvenu i belu koja vodi na 3.5mm klasican za zvucnike zeleni i to ti je cela prica, imas te kablove bas gde hoces, odi u neku prodavnicu kablova, elektronike, nacices.

Kablovi (sajt od tehnomanije)
ComTrade SHOP - Uvek u Akciji
WinWin - Kablovi
Laptop Notebook Racunari prodaja - Kompjuteri akcija -Gigatronshop

Upravo i ja imam Asusov monitor, wide od 19 incha, , kupljen 2008.
Jasno mi je da sam se zeznuo kao i ti kupovinom preko Virtual shopa tog vga kabla, ali da li si ti uspeo da nadjes kvalitetan vga kabel i da resis situaciju? Ako jesi, samo me interesuje gde si uzeo, pa da i ja uspem.

pa jel ti covek lepo napisao:
**Za dobar vga kabal ne znam stvarno, vidjao sam neke KOING na limundu, ako neko ima iskustva neka podeli, mislim da jos ima jedan KOING, ali za ostalo ne znam. **