Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Razlika je u rezoluciji. Full HD je 1080p, HD ready je 720p. Za Xbox ti to ne predstavlja neku razliku, ali bi bolje bilo da si uzeo Full HD.
Sto se tice slike, najbolje izgleda kada konzolu povezes preko HDMI-a

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Ma opusteno, da sam ja bio na tvom mestu uradio bih isto, tj kupio bih 26 pre nego 24. Ima moj drug hd ready 32 inca tv, slika mu je odlicna. I to mislim ovako posto je povezao pc, sa xbox-om koji u svakom slucaju daje 720p signal neces imati bas nikakvih problema. A najbolje ti je da povezes HDMI-jem jer daje super sliku.
To full hd na tim malim dimenzijama je cini mi se samo marketinski trik. Razliku bi video mozda ako stanes do televizora. :slight_smile: U svakom slucaju nemoj da se cimas, bolje da ti je veci tv.

Znaci bez obzira na to koliki je televizor, bio on 26" ili 56", sa HDMI-jem slika je cista kao na YouTube-u kad gledam neki snimak u 720p?

Bez brige za sliku :stuck_out_tongue: Imam 42" TV slika je super. Drug ima HD TV malo manji od mog a kvalitet slike kad se odaljes 1-2m je isti…razlika se primeti kad se dostaaa priblizis ekranu, kao sto je vid rekao

Pa neces valjda da igras pred tolikim TV-om sa 2 metra udaljenosti nego iz udobnosti svoje fotelje :slight_smile:

To i kazem :smiley: Razlika se nevidi…

A kako da znam koji HDMI kabl je potreban i hoce li on uopste raditi bez problema kad ga prikljucim na Xbox/TV, nasao sam ovaj na WinWin.rs, i narucio bih ga ali opet nisam siguran da li ce raditi.

Svi HDMI kablovi daju isti kvalitet slike…Jedino nece raditi ako ima neku fabricku gresku i sl. onda reklamiras dobijes novi i kraj :slight_smile:
Nego, zar nisi dobio HDMI kabel uz xbox :?

Uz xbox se dobija samo composite, ne dobija se HDMI.

Ja sam uz svoj xbox dobio onaj njihov sivi i HDMI…sve je nadjeno i bilo upokavano u kutiji…

Danas sam narucio Xbox ovde preko XBR Shop-a i mislim da se ne dobija HDMI kao sto Nikola kaze, a i sto bi. Ali bilo bi dobro kad bi ubacili u ponudu HDMI, pa da ga ljudi kupe zajedno sa Xbox-om.

HDMI se dobijao samo uz prve serije elite konzola, verovatno si ti to kupio.

Da imam phat elite konzolu…
nego, da li postoji mogucnost povezivanja slike sa xbox preko pc-a na monitor ? Jer ja imam neki HDMI ulaz na grafickoj kartici (GForce GTS 250). Ili je to samo HDMI izlaz da se povezem sa nekim TV-om ?

To ti je izlaz, ali možeš da povežeš xbox na monitor preko VGA kabla.

VGA mi nije neko kvalitetno resenje, slika je dosta losija…ostacu na TVu dok neskupim para da kupim HDMI->DVI kabl

Koja je rezlika izmedju obicnog HDMI kabla, poput ovog, i [URL=“http://www.virtualshop.rs/product.php?p=hdmi-kabal-za-xbox-360-x360”]ovog posebno napravljenog za Xbox 360?

HDMI kabel je HDMI kabel…sve je to isto, jedino xboxov ima mozda njihov logo na njemu :smiley:

Podjoh da ti odgovorim ali vidim i Nikola je isto napisao. Taj kabal se ne dobija uz sve konzole tako da ga u glavnom ne dobijes.
E sad, @Infamous 720p je 720p, igrao ti igre, gledao ti slike, ili pustao klipove na youtube ili preko nekog playera.
Jedina razlika je izmedju 720p i 1080p, s tim da xbox daje 720p tako da ti je razlika nepostojeca izmedju full hd i hd ready. A i ovako ti treba mnogo veci tv da bi primetio razliku izmedju te dve rezolucije, na 26 inca neces primetiti nikakvu razliku pa ne znam kolika da si picajzla i da sednes ispred tv-a. :slight_smile:
Samo ti kupi bilo koji hdmi kabal, gledaj da ima dobru duzinu i to je to, povezi i milina.
Edit: i da, vidim pustio si link iz virtual-a, ja imam evo bas ovaj i super je
http://www.virtualshop.rs/product.php?p=hdmi-kabal-x360
mada nije nista posebno dugacak.

mislim da je cena tu kljucna doduse i kvalitet MS je bolji ali ovaj jeftini radi savrseno posao

Cekaj, znaci kad je u pitanju igranje Xbox-a, HD Ready/Full HD televizori daju potpuno istu sliku?