Kako vam se sviđa novi forum?

Trenutno ne. Na starom i ostalim forumima ta statistika nikad nije realna jer se proizvoljno procenjuje ko je zaista online i na forumu, a ko je tek nedavno bio, a i dalje se računa kao da je tu. Obično je to neka granica od 15 minuta i ako neko poseti forum i bude tu 5 minuta, on se računa i narednih 15 kao da je tu, iako tog posetioca nema. Zbog toga, što je relativno teško utvrditi nečije prisustvo (npr da li je otvoren tab sa forumom znak da je neko zaista na forumu?) autori Discoursa su to stavili po strane, da se neko kroz plugin bavi time ako mu je baš stalo da prikaže online stanje.

Trenutno postoji jedan takav plugin, ali je woooorkaround rešenje i ne izlgeda nešto posebno, tj onako kako smo navikli. Kada se bude pojavilo nešto što je elegantno urađeno i funkcionalno uklopljeno u UI foruma, mi ćemo instalirati istog časa, jer znamo da je to nekima bitno da se ne osećaju “sami na forumu” i da doprinosi osećaju zajednice.

1 Like

Ok narode.
Prošlo je 5 meseci kako smo na ovoj, novoj, platformi, i iskreno, ja sam već i zaboravio kako je bilo na starom sistemu.

Kako se vama čini, sada pošto ste ga poprilično izgustirali?
Na početku ovog topica imate mogućnost da glasate (ako već niste), a takođe možete sa nama podeliti i neke ideje ili primedbe ako ih, jel, imate.

Imamo najveci … forum.

Pun intended.

Bez primjedbe. Cista 10-tka.

1 Like

Simple and smooth. Ne moze bolje.

Mnogo brže i preglednije u poredjenju sa starim , zamerki nemam :slight_smile:

Lepo sam se navikao. Malo mi jos bode ovi mnogo bele boje ali ok.
Ali jedno ostaje kao i prvog dana. Forum radi na losijim masinama i losijem netu duplo losije od starog.
Moze da prica ko sta hoce ali zabada. Probao sam na svim pretrazivacima i uvek isto. Kada uzmes i krenes da otvoris nekolio tabova sa novim temama odmah zabod. To traje par sec. 3-5sec ali je uvek i vidljivo.
Cak i na jacim kompovima i brzem netu radi sporije od nekih drugih foruma. Novije ne znaci uvek bolje i brze.

Svidja mi se. Navikao sam se. Ima puno malih prednosti u odnosu na stari forum. Sad kad znam gde se sta nalazi, mogu reci i da je pregledniji od starog.

Koristim Latest vise nego Kategorije, sad kad sam shvatio koliko je koristan. Volim onaj broj kod avatara koji ti kaze da ti je neko odgovorio ili lajkovao post.

Da, ovo su mnogo smislenije notifikacije nego na starom forumu. A bez cuvanja draft postova ne mogu da zivim. Folder/Forum strukturu i ne vidim, koristim samo latest posts. Pre svega, nevezano (a mozda i vezano) za sam dizajn, svidja mi se sto je forum sada malo aktivniji. Kao jedinu manu bih mogao da istaknem to sto je relativno spor, i uzak layout. Ostalo je za 10.

Spor na desktopu ili mobilnom?

Isto je i na mobilnom i na desktopu, koliko uopste forum i moze da bude spor, jer obicno sadrzi samo blokove teksta. Oseca se neki mali “lag” verovatno zbog dosta modernije platforme. Nije strasno, samo nije NeoGaf.

Desava se da zabode ceo browser. Tako ga optereti i zavisnosti koliko je komp los toliko dugo i traje.
Ali je bas osetno.

Ako su 2-3 sekunde za ocitavanje posta spore…ja ne znam sta je onda brzo.
Edit: prebacujem se sad sa posta na post. Ne treba mu ni 2 sekunde na mobilnom.

2 Likes

Rekao bi cak 2 sekunde max. Tacnije izmedju 1 sek. do plafon 2 sekunde.

1 Like

Kao sto rekoh, sto starija masina to je kocenje vece. Nije fatalno ali je istina i ne kapiram cemu poricanje.
Od svih foruma koje koristim osetno je odziv sporiji. Mogu linkove da bacim da vidite na koje druge sve forume mislim.

Meni forum stvarno leti, ili ja ne primećujem taj lag. Evo snimka, ne zamerite što je vertikalno sniman.

Što se mobilne verzije tiče, hiljadu puta bolja nego tapatalk.

Po meni, ne bih mogao da se vratim na staru platformu ni da mi platite.

2 Likes

Kakva je konfiguracija u pitanju? Meni forum odlično radi i na laptopu i na tabletu koji je dosta slab.

Meni radi isto ko kod opajdare :grinning_face_with_smiling_eyes:

Padawanove ochi imaju bolji refresh rate od nasih, to je davno poznata cinjenica. :smiley:

EDIT: kako i ne bi, kad su onako laserski plave.

3 Likes

Haha. Pretpostavljam da postoji neki objektivniji metod aka stoperica. :smiley:

Na vise labih racunara. Evo jedan Athlon X2 Lubuntu. i Core2Duo 6600 Win7