Ko šta vozi i šta bi voleo da vozi?

Dosta ljudi ovde hvali kola (svog konja)… No morate razumeti da je najbolji auto novi auto…

Polovan VW ne drzi cenu toliko bezveze, cale ima golfa 4 iz 2002… Ne radi NI MALI servis i prosto ne mogu da verujem da se auto ne kvari, alo, pa covek mu promenio ulje u 3 godine jednom!!!

Imao alfu 2007… Vise bio kod majstora nego kod mene, ne salim se, a ja sam previse brinuo o tom autu i opet se djubre kvarilo… Drugov isto tako, tako da price VW precenjen kod mene ne pije vodu…

Da se razumemo, ja mrzim VW, nikad ga ne bih vozio. Svaka Alfa mi lepa, ali nije vredna te lepote… Francuzima verujem isto tako do 5 godina starosti ne dalje…

No zasto ovo pisem, pisem zato sto ako uzimas kola, uzmi nova i menjaj ih svakih 5-7godina. To je danas kao akumulator. Garancija 2godine, a posle 2godine crkne… Nazalost…

Ja sam se nasao negde na sredini i uzeo mazdu staru 5 godina…
Zadovoljan sam, no evo menjac se vec kvari, presao je ipak 100000 km. Oseca se to, lupkanje, truckanje, posle 6godina verujem da cu mu sve osim motora promeniti koji je stvarno za svaku pohvalu…

Jednostavno ne vredi, sve to novo VW, Mazda, Mercedes je napravljeno da se kvari, pa sta mislis od cega oni zaradjuju, pa na delovima naravno…
Zato ako imas lovu iskljucivo nova kola, ako nemas bolje ipak gledaj tog VWa prokletog… Delova na sve strane, jeftinih, prodas ga za skoro iste pare za kojeg si ga i kupio… Pezo, Megan ces danas uzeti za 4k. Za dve godine ga neces moci ni prodati…

@danijel uvek ce izmisljati tehnolozi nesto novo, kada upalis auto par minuta da razbije ulje zimi je neophodno, smrzne se sve kada realno razmislis neophodno. to sto kazes 5min i jeste problem vrlo blizu je par km.

@alexcarina znas li da kazes iz topa ko je to rekao bez guglanja (da je nov auto najbolji)? :slight_smile:

Kada smo vec cacnuli to sa automobilima, nov polovan… polovni automobili pa brate mili svi automobili 150k-300k a bre ljudi veruju. Ako nadjes jedan od 1000 da ima pravu kilometrazu to je premija, kaze kupis auto pa se kvari, pa naravno kada ima 600k-850k kada ga kupis oni ga vrate na 200k ,pa tebra on je vozen na auto putu malo nasih puteva i on se raspade :smile:

4 Likes

A ko ne bi novo ?!
Meni je jos gori potez kupiti nov automobil, jer cim ga izvedes iz servisa cena brutalno padne…
Ne kazem da je los nov automobil, ali je jako los potez sa strane ekonomicnosti.
Nekada imam osecaj da su ovde sve neki milioneri, jer svi hocete da kupujete novo… Ali ako svi imate da uvek kupujete novo, onda je nama mnogo bolje nego sto mislimo :slight_smile:

Razumem ja da je novo novo, svakako da je bolje novo, ali za one koji imaju. Ja u sustini uvek kupujem polovno, jer dobijem mnogo bolji kvalitet za istu cenu kada bih kupovao novo.
I da, pricamo o automobilima, gde samo sto upalis auto, uminusis se velike pare. Na bordu se to i ne oseti koliko na autu.

Ja eto, svaki put kada kupujem nesto, dobro prostudiram na sta sve trebam obratiti paznju i u 95% slucajeva sam odlicno prolazio.
Moji su uzeli polovna i kola i godinam nas sluze kako treba…

Mislim, svako ima svoje misljenje i ja tudje postujem, ali mi je novo, koliko imao pluseva, toliko i minus na strani ekonomicnosti to ponistava… I da, smatram da to ipak oni koji imaju mnogo i ne mogu da razumeju, bez uvrede :slight_smile:

Sto bi rekao jedan moj poznanik Obojica ste u pravu iako tvrdite suprotno od onog sto onaj drugi prica.

Razlika je u tome sto se novo ne kupuje da bi se ustedelo ili opravdali troskovi. Ako mozes kupis ako ne improvizujes. Sve je to stvar licnog standarda. Nekad dok sam bio student izlazilo se sa 1000 dinara a sad sa 1000 din ni do prodavnice da odem.

Mi smo relativno mlado potrosacko drustvo. Racunaj od 2004-5 se krenulo u taj kapitalizam. I kao sto to biva u tranziciji mnogo stvari je mutiralo i krenulo po zlu pa samim tim i razvijanje ekonomske svesti kod gladnog i napacenog naroda. . Krediti se uzimaju da bi pre slave kupio plazma tv od 50 incha a onda iduce godine slavu ne pravis jer te rate pojele. Jos smo mi daleko od razumnog potrosaca. Koji se pruza koliko je dugacak. Odatle to imas 3.000 pozajmis jos 2000 od drugara pa udjes u minus jos 1500 pa za 6500 kupis audi A6 iz 98 pa kad crkne turbina od 1000 eur skaces sa mosta.

PS> Jedan primer koji me ostavio bez teksta. Jel znate da veliki broj Nemaca ne ide u shoping pre rucka, tj gladni? A zasto??? Evo Iz licnog primera jedne radne subote kao idem kuci pa cu pre rucka svratiti i kupiti sta sve treba, zena poslala spisak na viber. Pored 15 stavki koje treba ja uzeo jos 10 i to uglavnom Suhomesnatih proizvoda. Jer kad sam prolazio pored vitrine krene voda na usta pa ubaci ovo ubaci ono i jbg. 3-4000 ode vise.

5 Likes

Henry Ford

@von_Brcoos kupovina polovnog automobila je macka u dzaku. Nikad ne znas sta kupujes, nego tek kad kupis vidis sta mu je. Roditelji devojke kupili Scenica prosle godine i od tada su u popravke ulozili preko 2000e…vise bi im se isplatilo da su uzeli neki nov auto.
Tvoji su inali srece, ali kakvih se automobila danas nalazi na ulicama…treba imati mnoogo srece…jer ljudi i kad kupe nov auto, nemaju para za odrzavanje…mali servis svakih 15000, velikih na 50000…al jeltr nije obavezan pa ce se preskociti jedan…i tako dodje do sjebanog automobila posle 5 godina a ti mislis kao nov je

Lepo ste se raspisali. Ali tu nema toliko mudrolije.
Ko ima para kupi nov i ne lupas glavu da li je na satu bilo 600000km pa vraceno na magicnih 120000km
Kupis novo i garancija, znas od starta na cemu si i menjas redom kako idu godine.
Jos bolje ko ima da menja na svakih 5god.
Naravno da su svesni svi da je cim izvezes iz salona taj dan -30% od onoga sto si platio.
A polovno. Pa to je lutrija. Tu nema sanse da se zna na cemu si sem ako nisi kupio od nekog koga poznajes.
Tako sam ja kupio Pezoa. Drugar ga je kupio od prvog vlasnika kupljen nov kod nas.
Ja ga uzeo od njega sa pravih 90000km Ali to je jako retko.
Sada sam uzeo nekog BMW i ali nije poznato 100% nista.
Znaci lutrija, uzeo sam odmah da uradim veliki servis i sto drugis stvari, pa kako se polako raskopava po kolima otkrijem po nesto da se slogiram.
Ali to je rizik svakako. Najsrecniji bih bio da sam otisao u salon i svecano pocepao onu kesu sa sedista :smiley:

3 Likes

Nije sreca u pitanju… Brat mi je jako sposoban momak i odlicno se razume u auta… U sve, tacnije :slight_smile:
Oduvek smo uzimali polovna auta i nikada se nismo zeznuli… Uzeli smo polovnog Volvo S80 i evo, 10 godina nas sluzi :slight_smile:
Sve u svemu, polovna roba je macka u dzaku, ali ako se razumes u ono sto kupujes, druga je prica :slight_smile:
Za te pare za koje smo uzeli Volvo, ujak je uzeo novog Pezoa 308 i dodao malo vise para… Sta mislis, koga danas bolje sluzi auto? A da ne pricam o poredjenju ta dva auta…

Moje misljenje je da svako ko ima, neka kupuje novo… Jeste novo bolje, to stoji, ali nije ekonomicno :slight_smile:
Na prste jedne ruke mogu da nabrojim gde sam se zajebao kada sam kupovao polovnu robu, ali je bilo i iskustava gde mi se i nova roba sjebala. Drug je uzeo pre 3 godine Samsungov tv, platio ga 1800€. U prodavnici mu rekli da je taj tv korak ispred svih. Posto se ne razumem bas u 4k i hdrove, necu da lupam, ali je izgledao odlicno… Posle pola godine, tv poceo sam od sebe da se pusi… Sva sreca, jedna od prednosti nove robe je i garancija, pomocu koje je u roku od mesec dana uspeo zameniti tv. Ali poenta je da se moze pokvariti odnosno da nas moze baciti u trosak kako nova tako i polovna roba. (Nemoj reci da zato postoji garancija, jer kvarovi su moguci i kad istekne garancija).

Necu vise da dosadjujem sa tim… Postujem svaciju odluku i stav i nadam se da i vi razumete sta sam hteo da kazem ovim postovima.

Na kraju krajeva PS1, PS2, Xbox 360 i XO i PS4 i PS4 slim, svi su bili polovni i svi su me sluzili samo tako i zato cu ostati pri polovnoj robi :slight_smile:

Ja se samo obazirem na to da je vec par njih napisalo. “Evo vozim 3 godine sve radi”, pa naravno da ce raditi @Akiris -e kad si prosao 13k… :stuck_out_tongue:

Posle 100k sve ode u k… bio to mercedez, mazda, bmw, megan, reno…

Zato sam napisao, ako vec mora polovno uvek sam za VW, mrzim ga, ali je jedini auto koji ce drzati cenu, a ljudima koji kupuju polovno je to JAKO bitno! Zato megan, pezo i to, nikako ako je matoro, ne zato sto je mozda kvalitet losiji ili bolji od VW-a, nego zato sto ga neces lako prodati ko VW, u koji se ljudi u ovoj drzavi kunu!

Sve je to stvar ukusa.
Ja VW ne bih u zivotu pogledao, posebno golf. Za mene je to zaprežno vozilo. Drži cenu kao što si rekao jer se rkani kunu u njega. Isto kao što imaš ložače na bmw i audi kod nas, pa je bmw iz 2003 oko 3500-4000€. Ne kažem da bmw nije kvalitetan, nema tu spora, ali VW… u najmanju ruku diskutabilno.
Kad vidim da 407 i golf 5 isto koštaju, ne bi me bog naterao da sednem u golfa.
Ali opet, sve je stvar ukusa…

Pre 10 godina ja na placu gledam kola…
Dolazi cikica neki i vice na ulazu… “Imate li Opel Zafiru?”, ovaj mu odgovara “Nemamo”…

Cikica se okrenuo i otisao… :smiley:
Poenta cele price manje-vise uzmes sto ti se svidi…

2 Likes

Inace za 407 je vazilo kada je izasao da je " naj naj ekoloski auto"
Vise ne radi nego sto radi :smiley:
Sala na stranu, mislim da su trenutno francuzi najbolja kupovina ulozeno dobijeno.
Delovi su pristupacni i niza je cena odrzavanja u odnosu na nemce za 20-50% sto nije malo.
Nije VW sto je bio. Skup je i kvarljiv jako.

5 Likes

1.6 motori na 407 su go k…
2.0 su odlični, igrom slučaja ćale je radio dugo s francuskim vozilima, pa zato i znam to, ne pričam na pamet.
A to sta je najbolja kupovina to je baš diskutabilno, od čoveka do čoveka.
Meni lično su francuzi najbolji zbog komfora i udobnosti, nisu nešto ni skupi, sasvim korektni automobili.
Sa druge strane kad sam već vredjao golfa da nastavim, meni je udobnija klupica u parku nego on.
Opet, nekom ne odgovara 407(opet primer) jer troši malo više, a i nije “njemačko vozilo”.

1 Like

Inace, ne znam za vas, ali ova dva koncepta su mi bas fina :slight_smile:
Prvi lici na golf 2 :smiley: :smiley:
Drugi vec lepo izgleda…

Steta sto su samo koncepti :frowning:

Šta ti je tu fino? :smiley:
Ovo je koncept:

3 Likes

@Marko96 Mirodjijo…

benzinci 100k dizeli 200k i uzmes drugi novi,nasi putevi ubijaju vesanje jer su uzasni al kakav narod dobro je i to da imamo :smile:

Fino = mozda jednog dana i pristupacno nama smrtnicima :smiley:

Presao sam 55.000. Hteo sam reci da redovni servis u ovlascenom servisu placam 13.000 din :grin:

2 Likes

Kad smo već kod koncepta dizajn bertone iz 2010

1 Like

Moj ćale ima golf 2 1.6d koji je ja mislim 89 godište, i ja se kunem da taj motor ika u sebi 800k, jer na satu stoji skoro 400k :smiley: I nije otvaran nikada, znaci sve u njemu je fabricko…

1 Like

To vise ne postoji. Niti ce ikada. Sve se krece ka potrosackom drustvu nas u srbistanu samo kolje sto mi to necemo moci da pratimo.
Nekada su golfovi izlazili na skoro 10god. Danas na 3god.
Nekada su telefoni izlazili na 3-5god pa na 2god. Sada jednom godisnje…
Konzole su trajale po 7-10god. Sada imas 3 xbox-a za 4 god! O cemu pricamo vise.
Jedno vreme je bilo planirano da kola traju do 10god. pa su negde od 2010. spustili ocekivani vek na 7god. Sada je plan 5god!
Taj cuveni precenjeni VW sada pravi kojekakve motore nasvirane ali ni jedan ne moze bez vecih havarija da prodje 250-300000km.
Njihov mnogo dobar DSG menjac radi kao sat opet do tih 250-300k a onda frka. Opravak kosta oko 3000e a ceo auto verovatno 5000e

Vozio sam kojesta, imam u kuci pezo 307 i bmw a u porodici jos kojesta.
Tvrdim da je pezo najbolja kupovina! E super je BMW ali…
Evo ti veliki servis sada za bmw oko 600-700e
Veliki servis kod brata na VW Pasat B6 oko 60000din platio.
Pezo veliki servis plafon 250e
Pezo komplet trap da se uradi bas sve oko 100e
BMW trap a i VW ako nisi spremio 200e nemoj ni da izlazis iz kreveta taj dan!
Zadnji amortizeri za pezoa oba i to najbolja sto postoje KYB oko 100e
VW oko 200e
Ljudi Francuzi su mama za nas.

6 Likes